VARIA. Mooie foto's in ons blad. Gouden Meerbekerwedstrijden. Jaarlijksche Seriewedstrijden om den „Gouden Meerbeker", 14 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het ligt in ons voornemen van tijd tot tijd een aardige foto in ons blad af te drukken. Mooie spelfoto's (daarom is het ons voornamelijk te doen) zijn het bekijken wel waard, en we vermoeden, dat er onder de Ajax-leden wel beoefenaars van de schoone lichtbeeldkunst zijn, die ons met een fraaie actueele kiek kunnen verrassen. Toevallig zond ons dezer dagen de Heer Adriaan Boer, Bloemendaal, uitgever van het bekende foto tij dschrijft „Focus", een exemplaar van het pas ver schenen werkje van C. Vreedenburgh „Succes in de Fotografie", dat overal in den fotohandel verkrijgbaar is, en wij kunnen de lezing hiervan aan onze leden fotografen niet genoeg aanbevelen. Ongetwijfeld zullen de vele nuttige voorschriften daarin, ook met betrek king tot het zoo moeilijke terrein „Sportfoto's, het hunne er toe bijdragen werkelijk succesvol te werken. Aangenaam zal het ons zijn spoedig eenige goede opnamen te kunnen plaatsen. De dagen van licht en zon (en van fraaie wedstrijden zijn in aantocht. Dus de camera in gereedheid gebracht! Wij laten hieronder het reglement volgen van deze wedstrijden, voor welke de uitnoodigingen reeds zijn verzonden. Wij hopen in een der volgende nummers te kunnen melden, welke eerste klassers op Goeden Vrijdag en met de Paaschdagen een poging zullen wagen op dezen fraaien Beker voor het eerste jaar beslag te leggen. te houden op Goeden Vrijdag en Paaschdagen op de terreinen der A. F. C. „Ajax", aanvangende 6, 8 en 9 April 1917. Reglement. 1. De regeling der wedstrijden wordt opgedragen aan een door het Ajax Bestuur te benoemen commissie. 2. Tot deelname worden het eerste jaar drie der sterkste Nederlandsche Vereenigingen uitgenoo- digd, terwijl het eerste elftal der A. F. C. Ajax als vierde elftal mededingt. 3. De winnaars van den Beker zullen in volgende jaren steeds worden uitgenoodigd, benevens zoo veel eerste klasse vereenigingen van den N.V.B. als noodig zijn om het aantal, met inbegrip van Ajax, op vier deelnemende vereenigingen te brengen. Zoodra er, Ajax uitgezonderd, drie bekerwinnaars zijn, zullen deze met Ajax als vierde vereeniging jaarlijks spelen tot een dezer vereenigingen den beker in eigendom verkrijgt. De commissie behoudt zich evenwel het recht voor, indien onverhoopt een of meer der beker winnaars verhinderd is of zijn aan de seriewed strijden deel te nemen, in de plaats daarvan andere vereenigingen uit te noodigen. 4 De Gouden Meerbeker wordt het eigendom van die vereeniging, die drie jaar achtereen of vijf maal in het geheel heeft gewonnen. 5. De wedstrijden zullen telken jare plaats vinden op Goeden Vrijdag en de Paaschdagen. (Ajax terrein) Gelukt 1 Maar 't was juist op tijd, zooals U hebt kunnen constateeren. Want de bal rolt alweer. En als de bal rolt Och, dat die bal roltsoit, maar, weet U, die menschen, die tribunemenschen moesten niet meerollen. Dat moesten ze heusch liever niet doen. Laat ze desnoods 's avonds in bed, of des zomers in het mollige gras, op ,,'t bedje van varens" rollen, en overigens rollen op elk uur, dat ze het ver kiezen Alleenmèt op de tribune gedurende een wedstrijd. Het Ajax-Bestuur diende te zorgen voor bordjes: „Verboden te rollen"!!! Hoort U dat getwist, daar? Choc des opinions! Anders niet. Dat is niets vreemds. Zou ik U staaltjes van kunnen vertellen. Vroeger toen ik nog jong was en blond, gingen wij systematisch een club afkammen of opkam men. Al naar de locale omstandigheden vereischten 'n Heel clubje, 't Was „in elkaar gezet" begrijpt U. E11 dan wee de slachtoffers, die „hapten", zooals de moderne geijkte term nu luidt. Ik verzeker U, die hadden een mond vol! Op de tribune kunt U overigens zulke pretjes eiken Zondag meemakenMet hoofden, rood van opwinding, zitten de „belaagden" te foeteren en te sputteren. En de „belagers" ze lachen zich dood. Moeten ze zelf ook maar wijzer zijn, vindt U niet? Intusschen Het spel loopt ten einde. Ik voel minder beweging om me heen 1 Het wordt stiller! De reactie komtde favorieten „binnen binnen" Nog een laatste hyenageluid! C'est fini De zware geluidwolken hebben zich ontlast. Het spel der tribunecancans is uit. En uitgejuicht, ver moeid doch voldaan gaan de kijklustige horden huistoe. Het Ajax-terrein giet zijn massa habitué's uit om dit contingent een volgenden Zondag weer op te slokken en nieuwe emotie en beroering te schenken- Het wordt nu leeg op de tribune. Heel spoedig hult zich het logge complex, dat er thans triestig en verlaten uitziet, weder in de vredige stilte van den rustdag Sic transit

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6