7 Januari 1917 speelde ons tweede elftal den competitiewedstrijd in Hilversum tegen VictoriaII en won zonder veel moeite met 3-1. Verdere AJAX 111. Van dit elftal hebben wij nog een wedstrijd te memoreeren n 1. tegen Hollandia II Hoorn, gespeeld op 17 Dec. '16 op ons terrein voor de competitie. Dit elftal dat den laatsten tijd niet al te fortuinlijk geweest is boekte zijn vijfde overwinning, nu met 4-2, en steeg daar door een plaats op de ranglijst. Met nog eenige competitiewedstrijden voor den boeg vertrouwen wij dat deze reserves, waaronder toch eenige met zeer goede capiciteiten, nog eenige plaatsen hooger op zullen komen. AJAX IV en V. Deze elftallen zijn niet in het veld ge weest daar de A.V.B. geen wedstrijden vaststelde. AJAX VI. Een wedstrijd voor de competitie, namelijk D. E. C. IV. Ajax VI, op 24 Dec. 1916. Een overwinning voor Ajax, die ons weinig ver wonderde, daar de ware ,,pit" er bij deze .zesde elftallers" inzit. D. E. C. IV werd met 4-1 aan de zegekar gebonden en met hetzelfde vuur doorgaande zijn wij op stap naar 't kam pioenschap der 3e kl. D van den A. V. B. Adspiranten, Rest ons te vermelden dat de jongste lichting van Ajax op 17 Dee. j.l. de Hortus biggen" met 8-1 kraakte en op 14 Januari 1917 de adspiranten van Swift met 3-1 wist te slaan. De laatste overwinning was noodig om onze kansen op het kampioenschap te behouden daar de uitwedstrijd tegen Swift een oneervol resultaat van 1-6 had opgeleverd Deze jongste editie van onze elftallen werd voor dien wed strijd duchtig herzien, met goed resultaat, zoo dat ook dit elftal kampioens - allures aanneemt. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 13 reserves van een tweede klasser tegen een sterke eerste klasser! Intusschen ging het gerucht, dat Roburmet verschillende reserves uit zou komen, hetgeen den volgenden dag bewaarheid bleek. Robur bracht zes eerste elftalspelers en een vijftal invallers in het veld, welke combinatie lang niet sterk genoeg bleek om ons te slaan. Van het beginsignaal af pakten onze jongens enorm aan. Goosen, de KruijfF, Maassen, Kooge en Vos werkten als paarden. De held van den dag was Wesling, die schitterend speelde en zijn voorhoede met fraaie lage centers steeds weer aan het werk zette en steeds aanwezig was om indien noodig ons doel voor doorboring te vrijwaren. Bravo Pannyü Trouwens alle spelers verdienen lof voor hun werk en het bleek, wat een elftal waarin een schitterende geest heerscht, en dat van stonde af aan aanpakt", vermag. Met 5-1 wonnen wij dezen derden wedstrijd en dat er 's avonds vreugde was in het kamp der Ajacieden behoeft geen betoog. In een propvolle trein, waarbij het grootste gedeelte van het traject werd gestaan, bereikten wij Mokum, waar ons de tijding gewerd, dat het eerste D. F. C. met 4 2 had geslagen. Er was dus dubbele vreugde, die zich uitte in een spontaan gejubel toen Ajax' eerste en tweede elftallers en enthusiasten elkander ontmoetten in Café Boer om na te boomen over het geslaagde voetbal tijdens de Kerstdagen wedstrijden werden door afkeuring der terreinen en wegens ijsvermaak niet gespeeld. Juist, de dame met de onzaggelijk-elegante veer op haar ,,schattigen" hoed. Juist! Kolossaal mooie veer! Als 'n groote, witte sikkel onophoudelijk het veld in twee brokken splijtend, zie ik dit wuivend gevaarte steeds voor mijn oogen. Onafgebroken. Maar dat is niets, ziet U, absoluut niets, vergeleken bij de tuimel-lust van hare parapluie! Tikketikbom 1 De zestiende maal, dat ik ze opraap voor haar! De beleefdheid eischt, niet waar De mijnheer achter mij vraagt een beetje vuur. Lieve hemel, en ik heb het al zoo warm Zeker, mijnheer gaarne Hoe kom ik bij mijn lucifers? Moeilijk probleem. Overjas losknoopen, colbert losknoopen Jawel, U bent hier niet thuis. U zit op de tribune, in de massa. Als een regeeringsharing in het tonnetje. Beklemd tusschen voetbalenthusiasten, die wringen, duwen, slaan, trappen Eindelijk ben ik geslaagd. Triomfantelijk breng ik het doosje te voorschijn. Ik ben welwillend, ondanks den wandelstok van den dikke, de parapluie van mijn buurdame. Ik steek een lucifer aan. Mijn palm beschermt zorgelijk het brandende hout. Ik reik den heer achter me deze fakkelmet de vriendelijkheid, die eene van mijn vele goede hoedanigheden is U ziet U zag het ook niet waar? De mijnheer negeert de mijnheer kijkt Kijkt Hemel, dat gebrulDe lucifer is uitgebrand. De mijnheer ziet nu ookconstateert met iets van ontzettend leedwezen stamelt excuses 1 Ik ben welwillend Ik strijk een tweede stokje aan. Zelfde proces van aanreiken en terwijl ik deze toorts der welwillendheid nog vaderlijker dan de eerste beschut tegen den wind der emotie die langs ons gaat, denk ik maarziet U dat De mijnheer ne geert Goal1 Ik verdwijn tusschen armen, beenen, parapluies, wandelstokken, jaspandenau, mijn arme corpus En En de tweede lucifer is uitgegaan 1 Ik ben welwillend U zietj hoe welwillend ik ben. Mijn derde lucifer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5