Officieel gedeelte. Eere-Leden. Bestuur. Dagelijksch Bestuur. Enquête-Commissie. Elftallen-Commissie. Kas-Commissie. Reclame-Commissie. Athletiek-Commissie. Clubnieuws. IO CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX de tegenpartij, ontziet zich desnoods niet zwart te blameeren of te beleedigen, systematisch het goede in zwart te negeeren O, ja, er zijn uitzonderingen, uitzonderingen „en massa" zelfs. Wij weten dat zeer goed en verheugen er ons over met U. Maar een feit is, al geschiedt het wellicht onbe wust, dat de aanwezigheid van publiek in veel gevallen niet verheffend werkt en niet bijdraagt tot veredeling van wat wij onder sport moeten verstaan. Speciaal als het gaat tusschen „hevige" concurrenten 1 En nu zien wij glimlachen en schouder ophalen 1 En hooren een verwijtendMaar wat zoudt gij dan willen Zoudt gij soms willen beweren, dat wij buiten dat publiek kunnen? Wilt gij misschien Uw tribunes, Uw terrein-comfort offeren voor een ideaal? Welke phantastische hersenschimmen spoken door Uw brein? Zoudt gij misschien terugwillen naar den goeden ouden tijd, toen de wedstrijden nog zoo echt knus gespeeld werden op een stuk grond, waar niet nader aan te duiden souvenirs van zekere melkgevende viervoeters verspreid lagen, waar wij doelverdedigden in goals, bestaande uit twee boompjes en een drooglijntje? Terug naar dien goeden, ouden tijd, toen het element publiek nog onzichtbaar was? En om nu terug te keeren tot het huidige, zoudt gij willen ontkennen, dat alleen het groeiproces van het voetbalwezen en het voetbalvereenigingswezen zélf de bestaande toestanden en verhoudingen heeft geschapen En dan Van wien komen de bedoelde comforts der tegenwoor dige speelvelden in hoofdzaak? En zoudt gij nu, idealiseerend, theoriën over de on-wenschelijkheid van vriend Publiek willen geven ten beste Neen, vriendelijke lezer; Neen 1 En staak dezen vloedstroom van ontboezemingen, die wij kennen Wij ontker.nen noch de waarheid, dat de tegenwoordige verhoudingen gevolg zijn van de ontwikkeling en bloei van de sport zelf, noch zijn wij blind voor de wenschelijkheid van groote publieke belangstelling nü, waar het geldt, aan de bestaans voorwaarden, geschapen door dien enormen groei der sport, te voldoen. Doch Wij zien niet in, met welk recht een publiek de spelers voor zich zou opeischen als harlekijnen, die als hun „toeren" falen, zijn overgeleverd aan zijn ongenade 1 Wij zouden het begrip sport meer in eere gehouden zien, en wij zijn zeker, dat dit mogelijk is, ook zonder zelfs maar het minste van het aangename, „het vermaak" in de sport te offeren Want sport heeft haar aangename zijde, is ook ver maak. En al heeft het wedstrijdwezen in meer dan één tak van sport meer afgebroken dan opgebouwd, wat betreft hetaankweeken en bevorderen van een sportieven geest onder spelers en publiek, gelukkig komt op onze voetbalvelden de geest van sportiviteit nog wel tot uiting, al blijkt zij helaas ook wel eens afwezig. Evenwel is het de taak van het publiek - en hier wilden we op neer komen - dien goeden geest te bevorderen, althans niet te schaden of afbreuk te doen. Dat het uitgangspunt hiervoor moet zijn de erkenning van de goede soort van sportbeoefening, die werkelijk aan het doel beantwoordt, in den geest als wij hierboven met enkele woorden aanduidden, behoeft nauwelijks betoog. H. D. Dade HNzn. F. H. Stallmann. L. v. Vliet. K. W. F. v. d. Lee. Chr. C Holst. H. Alofs. W. F. Egeman, Voorzitter, H. D. Dade HNzn., 2e Voorzitter, J. J. grootmeijer, Secretaris, van Eeghenstraat 32, M. J. koolhaas, 2e Secretaris, Tj de Munnik, Penningmeester, Adm. de Ruyterweg 194, Ph geerlings, 2e Penningmeester. J. Pelser, H. R. reijenga, Commissarissen. F. schoevaart, W. F. Egeman, J. J. Grootme-ijer, Tj. de Munnik. W. F. Egeman, Voorzitter. H. D. Dade HNzn. Secretaris, Enkhuizen. J. Ph. Geerlings Tj de Munnik. Leden. J. Pelser. J. J. Grootmeijer, Voorzitter. Chr. C. Holst, 1 Jan Pelser, Leden. P. M. J. van Os, Tj. de Munnik, Joop Pelser, J. Reynolds, Adviseur. M. J. KOOLHAAS, toegevoegd Secretaris, Oranje Nassaulaan 81 J. s. Günzel, D. Levendig. H. D. Dade HNzn., Secretaris, Enkhuizen. F. J. Couton, J. Reynolds M. J Koolhaas, Secretaris, Oranje Nassaulaan 81. J. J. Grootmeijer, D. Knegt. Plaatsvervangende leden

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 2