Begunstigt onze Adverteerders w is de Wil, die den Ajacied bezielt! X is Xanthippe, 'n vrouwelijk soort fielt! Varia. van Eeghenstraat Amsterdam. 'n A. B. C. opgedragen aan Ajax. M is de Middenlinie, die werkt satanisch fel! N is het „Non plus ultra"*) van ons voorwaarts-stel Vragenbus. De Gouden Meerbeker. Een charivari voor een onzer spelers. Ajax Wilïem II. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX A is Ajax, ons dierbaar bovenal B is de Bond, waarvan 'k maar zwijgen zal!!! C is de Competitie, 'n walk-over voor ons team D is de Doelman, in elke match subliem! E is Egeman, 'n ijvrig president; F is de File van menschen voor onze voetbaltent! G is de Gang die zit in d' Ajax-bloei H is de Haat over zeker raar geknoei I is de Intuitie van 't werkzaam clubbestuur, J is de Jaloezie van meer dan éénen buur! K is de Kassa, die stroomt geregeld vol! L is 't Leder 't voornaamste van de Lol O is de „Old Rip" gesmookt door dubbies-rang P is de Persvlo,oi, die rijmelt dezen zang! Q is de Quickheid van onze linkerwing! R is de Recette, die Ajax steeds ontving S is 't Succes, dat wij steeds beleven T is de Trainer en de Tips door hem gegeven 1 U is 't Unanieme, waar elk Ajax-man naar streeft, V is de Voorzitter en 't Voorbeeld, dat hij geeft! Y is de Yverzucht van vele onzer „vrinden"! Z is de Zegekar, waaraan wij ieder binden 1 KOOS. het alles overtreffende. In deze rubriek stellen we onze lezers in de ge legenheid vragen te stellen. De ondervinding, elders opgedaan, heeft ons het nut en het bestaansrecht aangetoond van zulk een bus. Zooals onze lezers zullen weten heeft een hekend Amsterdamsch sport-enthusiast Ajax een gouden beker aangeboden teneinde nog dit seizoen Serie wedstrijden te doen spelen op het Ajax terrein, waarbij de gouden beker als hoofdprijs zal worden uitgeloofd. De sterkste Nederlandsche vereenigingen zullen worden uitgenoodigd aan deze Seriewed strijden, op Goeden Vrijdag en met de Paasch- dagen te spelen, deel te nemen. Ons Bestuur heeft deze wedstrijden den naam gegeven„Wed strijden om den Gouden Meerbeker" en bereids een Regelingscommissie uitgenoodigd de organisatie van deze wedstrijden op zich te willen nemen. Wij kunnen met genoegen mededeelen dat Burge meester de Wit van Watergraafsmeer het eere voorzitterschap van deze commissie wel heeft willen aanvaarden. Bedoelde Regelingscommissie bestaat uit de Heeren H. D. Dade H. Nzn. Chr. C. Holst, Tj de Munnik, H. R. Reyenga en J. J. Grootmeijer Als secretaris van het comité zal laatstgenoemde fungeeren, Behalve de Gouden Meerbeker wordt voor het winnende elftal beschikbaar gesteld een gouden me daille en 11 gouden charivaris (verkleind model van den Beker) terwijl het elftal dat de finale bereikt, doch geslagen wordt, een zilveren medaille en elf zilveren charivaris ontvangen zal Tijdens den wedstrijd A.F.C.-Ajax in het Stadion werd ons door een der Ajax bestuurderen een fraai be werkte gouden charivari ter band gesteld, ten einde deze op een gepaste wijze aan een onzer spelers uit te reiken. Bij het ter perse gaan van ons blad was juist over de bestemming van het kleinood besloten, doch het aardige van het geval zou er af zijn als wij nu reeds mededeelden welke elftalspeler de gelukkige eigenaar zal worden. Daarom hierover iti een der volgende nummers meer. Eindelijk zal dan toch deze wedstrijd doorgang vinden. De wedstrijd-commissie van den N.V.B. heeft n 1 medegedeeld dat zij mede wil werken ten einde Ajax-Willem II op een der Zondagen in Maart a.s. te kunnen spelen. Dat belooft wat! (Stan c/e (Stdmimoiraiie van (ei

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 7