IJSZONDAG. L.V.V. I. Ajax 1. A.F.C. I. Ajax I. Zondag 28 Januari bleven de liefhebbers versto ken van voetbal, daar wegens ijsvermaak alle wed strijden werden uitgesteld. 6 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX water zoodat het terrein van de vereeniging „Sportman" te Leiden, waar op 14 Januari de ontmoeting: zou plaats vinden door den consul werd afgekeurd. Verschillende van onze spelers maakten dien dag een uitstapje naar het Stadion om kennis te maken met het spel van H.F C. en om bovendien onze gepromo veerde concurrente Blauw-Wit aan het werk te zien. Zondag 21 Januari voerde ons weder naar het Stadion, thans voor den wedstrijd: (1-2) Na het modderballet op ons terrein en onze eerlijk bevochten overwinning met 3-1 hadden wij gaarne een revanchewedstrijd gespeeld op een in alle opzichten bespeelbaar terrein. Ook ditmaal hadden wij echter te kampen met de gesteldheid van den grond, daar het stadionterrein door de vorst veel op een asphaltvloer was gaan gelijken. De spelers, die 't minste ontzag hadden voor een blauwe heup of ontvelde knieën, waren dus iti het voordeel en de doorsjouwers waren de meest succesvolle spelers. A.F.C. had voor half time het windje voor, waar door onze achterhoede duchtig aan den tand gevoeld werd. Even voor rust gelukte het A.F.C. ons doel te doorboren door een schitterend schot van Welsch, die, noch door Couton, noch door Terwee gehinderd, geen fout maakte. Geen twee minuten daarna lapte van Dort de geheele A.F.C achterhoede aan zijn l^tarsBorneman liep tijdig uit z'n doel, maar onze rechtsbinnen liet den bal behendig in den hoek van het doel rollen. Opvallend was het weinige enthusiasme van het publiek bij dit doelpunt van Ajax. Het kwam ons voor dat bij deze ontmoeting meer A.F.C. supporters dan Ajax dito waren. De opkomst van het publiek was maar matig en wij schatten hel aantal toeschouwers op 2000 a 2500. De schromelijk hoog gestelde entreeprijzen en de plotselinge vorst, waardoor menigeen de ijzers on derbond, waren de onmiddellijke oorzaken van een minder goede opkomst. Om op den wedstrijd terug te komen, na de pauze stevenden onze voorwaartsen reeds spoedig op de A.F.C. goal aan. De Natris zette den bal handig naar binnen, v. Dort gaf de noodige richting waardoor Theo kans zag nummer twee langs Borneman te trappen. Meer doelpunten werden niet gemaakt, alhoewel de laatste tien minu ten menigeen dacht dat A F.C. gelijk zou maken, zoodat het einde kwam met een moeilijk bevochten 2-1 overwinning. De rechtspraak in dezen wedstrijd was opgedragen aan scheidsrechter Meerum Terwogt, die zich op uit muntende wijze van zijn taak kweet. Hij deed ons denken aan Groothoff in zijn beste dagen en het was een genoegen eindelijk weer eens een arbiter aan het werk te zien, die door en door voor zijn taak is berekend. Er viel echter een aanmerking op zijn werk te maken, namelijk het goedkeuren van het asphaltvloertje. Tegen hagel, wind, sneeuw e.d. dient een voetballer te kennen, maar als men kans loopt door de gesteldheid van den grond zich ernstig te verwonden, is afkeuren van het veld wenschelijk. Zelfs onder de meest strenge leiding blijft gevaar voor lichamelijk letsel bestaan, men herinnere zich Welsch die voor de pauze viel en tot de rust van het tooneel moest verdwijnen. Gebrek aan plaatsruimte maakt het wenschelijk het vervolg van dit artikel, inzake de wedstrijden der lagere elftallen, tot het volgende nummer te laten overliggen. Red. Wat IJskoning aan Voetbalkoning schreef. Voetbalkoning uit de gratie Ben je, nu mijn Ademtocht, Tot vermaak van heel de Natie D' Ijskorst heeft gewrocht. Over plassen en rivieren Zweeft nu jong en oud; Voetbal 1 't is toch om te gieren - Laat hen nu ijskoud 1 't Moet je werkelijk condoleeren, Dat ze nu zoo gauw Heel je Voetbalrijk negeeren Wat doe je in de kou! Ach m'n Voetbalpotentaatje Jij bent maar 'n sul,- Één kille Ademtocht - en 'k maak je Tot een groote nul Deez'dag laat je nu niét schoppen Met dat bruine ding Bent - je laat je leelijk foppen- Zelf verschoppeling! Waar is nu je hoog prestige, Machtig Voetbalgod? Van droefheid zekerlijk verknies je In je eenzaam lot! Wordt nu maar niet zenuwachtig! Windt je maar niet op! Doe nu maar niet zoo krampachtig, Je hebt toch 'n strop! Doch ik wil je iets beloven En wees nou maar zoet 'k Wou je eens 'n Kooltje stoven Jouw Voetbailengebroed. Ze zullen niet zoo heel lang krassen Op m'n ouwen rug 'k Verdwijn weldra van sloot en plassen 'k Ga weer gauw terug Naar 't Noorden, naar mijn fjorden 'k Heb het daar zoo goed 'k Gun je graag je Voetbalhorden En nu: Wees gegroet! Vlokkie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 6