E. D, 0.1 Ajax I. Ajax I - D. F. C. I. Ajax I Z.V.V. I Ajax I. De Spartaan I. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX. 5 (0-3) Niet alleen de geflatteerde overwinning der onzen waar menigeen een struikeling van Ajax had verwacht, maar ook de incidenten die in dezen wedstrijd plaats hadden, Drachten tal van tongen en vulpenhouders in beweging. Een onzer spelers, Hordijk, zou n.l. een der E.D.O. spelers getart hebben, waarop de E.D.O. man Hordijk een muilpeer gaf met het gevolg, dat de Haarlemmer buiten de krijtlijnen over zijn zonden moest nadenken. Van geachte zijde is ons onlangs in een der Sportperiodieken er op gewezen, dat wij in ons tweede proefnummer te weinig aandacht hebben besteed aan onregelmatigheden welke zich tijdens Ajax-O.D.E. hebben voorgedaan en eerlijk gezegd hebben we toen schuldbewust ons de verplichting opgelegd voortaan steeds, zonder oaderscheid des per- soons, de geesel der kritiek te doen neerkomen op diegenen, die daartoe aanleiding geven. Evenwel hier dient een woord van afkeuring gericht tot eenige sport journalisten, die hebben gepoogd Hordijk zijn naam als eerlijk speler te doen verliezen. Na al hetgeen wij zagen, hoorden en lazen van deze zaak blijft bij ons de indruk gevestigd, dat scheidsrechter Bos iu het onderhavige geval den waren schuldige zijn straf niet onthield. Laat Hordiik's voorbeeld echter voor onze spelers een goede les geweest zijn om, wat er ook gebeure, steeds fair optreden te betrachten. Onze naam zal er slechts wel bij varen 1 De lezer zal intusschen begrepen hebben, dat het geen aan gename ontmoeting was aan den Schoterweg. Betere herinneringen hebben wij van den wedstrijd. (4-2) gespeeld op den 2den Kerstdag, 26 December 1916. Deze belangrijke wedstrijd lokte een zesduizend menschen om ons veld dat zich, ondanks het slechte weer, goed gehouden had. De D F.C'ers hadden de hun geboden gelegenheid ons te kloppen gaarne aanvaard, en kwamen met een zoo goed als volledig elftal. De overwinning bleef aan ons, nochtans dient gememoreerd het uitstekende, hoogstaande spel van de D.F.C. De wedstrijd deed ons herhaaldelijk den ken aan Ajax-Royal Naval Brigade, eenige weken geleden gespeeld, en de in alle opzichten geslaagde wedstrijd eindigde met 4-2 in ons voerdeel. De laatste dag van het oude jaar werd goed besloten met de ontmoeting: (II - O) Het veld was op het randje van bespeelbaar af en de dikke brei in een der goals speelde den Zaan- schen doelverdediger herhaaldelijk parten. In deze ontmoeting had onze Elftallencommissie v. Dordt doen vervangen door André de Kruijff. Alhoewel de laat ste een voldoende partij als spil ten beste gaf, bleek ook hij veel last te ondervinden van het zware terrein, waardoor hij: eenige malen aan snelheid te kort schoot. Zijp spel was beduidend minder dan in den wedstrijd Robur-Ajax combinatie op 26 Dec. te Apeldoorn. Of het debuut van de Kruijff der commissie heeft voldaan is ons onbekend, vast staat echter, dat wij later van het spel 'van den debutant nog veel plezier zullen beleven. De pauze van deze ontmoeting trad met 4-0 in doch daarna schoot onze voorhoede met Theo als matador nog zeven maal den bal in het net der tegenpartij. A rmeZaansche doelverdediger,wat hebben wij je beklaagd"! In een dergelijke modderpoel je doel schoon te houden ware onmogelijk en dat ge veel en veel beter werk leveren kunt staat bij ons vast. Nog dient gememoreerd een alleraardigste attentie van eenige Ajax supporters, die vóór den wedstrijd het elftal een fraaie krans aanboden. Op een der linten stond, ,,Eind goed al goed' Het zij zoo 8 Januari 1917. (2-0) Een rommeldagl Hadden wij gedacht een uitver kocht huis te krijgen, we kregen te veel van het goede I Toen om twee uur onze penningmeester het sein uitverkocht, verkoop staken" naar de loketten doorgaf, bleek de drang te groot en was het onmo gelijk het steeds toestroomende aantal toeschouwers te weren. Het gejuich, dat de komst der spelers verraadde, deed de drang van het publiek overgaan in ruw geweld. Men verbrak de afsluitingen en holde naar de verschillende rangen en dat de wedstrijd ondanks alles een goed verloop heeft gehad, viel tenslotte nog mee. De spelkwaliteit stond stukken beneden de pres taties in Ajax-Ro^al Naval en Ajax- D.F.C. Voor de rust ging het spel gelijk op, was zelfs de Spartaan iets sterkerde stoere Smit liet zich echter niet verschalken. Eerst na de pauze hadden wij het beste van het spel en nadat Hordijk een strafschop had benut voegde Lucas met een hoog schot nummer twee aan de score toe. Met deze overwinning deden wij een flinke stap in de richting van het kampioenschap der West. 2e kl. A. zoodat onze spelers na afloop een geweldige ovatie van het groot aantal Ajax enthusiasten in ontvangst hadden te nemen. Een record aantal kijkers was bij dezen wedstrijd aanwezig, wij schatten het aantal op 10000 en waar onze tribunes enz. plaats bieden voor 8000 toe schouwers had menigeen een nauw zitje. De 2-0 maakte echter veel goed en het aantal zilverlingen dat Tjerk na afloop kon uittellen, was ruim voldoen de om de ontwrichte hekken enz. weer te laten repareeren. De week van 7-14 Januari bracht te veel hemel-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1917 | | pagina 5