7 Ingezonden. (d^ax - (d/u/dteu/vs van Eeghenstraat Amsterdam. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Vangend, springend dan, Met een waar élan Gaat 't voort Steeds sterker wordt de druk Wordt, - o ongeluk - 't Doel toch doorboord? En na lang gevecht Is het pleit beslecht Gebeurd 1 Gejuich I Gebrul 1 Doch een Staat daar beduusd alleen En treurt VARIA. Kletsmeierei. Het N. V. d. Dag geeft in zijn ver slag van den wedstrijd AJAX-O. D. E. de volgende duidelijke uiteenzetting „De O.D-E'ers weerden zich van meet af aan „geducht en na eenigen tijd slaagden zij er, na een algemeen falen in de Ajax-achterhoede, in om de leiding te nemen, waarbij de beide vleugelspelers „van Ajax niet altijd even fair te werk gingen. Een falen in de Ajax-achterhoede, waarbij de beide vleugelspelers van Ajax niet altijd even fair te werk gingen Ook slaagde de N. v. d. D. verslaggever er, na een algemeen falen in zijn verslag, in om onjuiste dingen te schrijven, waarbij hij niet altijd even fair te werk ging 11 De populariteit van Ajax is, ondanks de po gingen van sommige sportverslaggevers het anders voor te stellen, nog niets minder geworden bij het voetballievend publiek. Als men weet, dat bij de acht in dit seizoen gespeelde thuiswedstrijden onge veer 35000 toeschouwers aanwezig waren en dus bij den heden te spelen wedstrijd Ajax - A. F. C. de 40.000ste bezoeker het tourniquet zal passeeren, zal men moeten toegeven, dat we ons voorloopig nog niet ongerust behoeven te maken Biljart-concoursWie van de werkende leden en donateurs doen hieraan nog mede? Deze wedstrijden worden gehouden op de wekelijksche clubbijeen komsten (Vrijdagsavonds in café de IJsbreker. Weesper- zijde). Nadere inlichtingen bij de Heeren H. R. Rijen ga, en Tj. de Munnik. KERSTTOERDe plannen voor een toer in de provincie tijdens de a.s. Kerstdagqi nemen een vasteren vorm aan. Definitief speelt dit toer-elftal te Zwolle op 25 Dec. tegen Z. A. C en 26 Dec. tegen Robur te Apeldoorn terwijl wij voor den 24sten nog pogingen aanwenden een tegenpariij te vinden. Geachte Redactie, ,,Het orgaan is de schakel, door welke de leden tot elkander worden gebracht" Deze woorden neem ik over uit het eerste „Clubnieuws van Ajax" hetwelk mij heden bij het betreden van het Ajax-terrein ter hand gesteld werd. Ik onderschrijf dezen uitspraak ten volle, en twijfel er geen oogenbhk aan, of alle Ajax-leden en donateurs zullen het verschijnèn van een cluborgaan met vreugde begroeten en zich haasten, of inmiddels reeds gehaast hebben, zich van een abonnemeut op het „Clubnieuws" te verzekeren. Vergun mij evenwel hierbij iets op te merken of juister gezegd hieraan iets toe te voegen. Naast het groote aantal leden en donateurs verschijnen nog grootere drommen andere bezoekers waaronder vele „stamgasten" geregeld op de Ajax-velden. Een contact tusschen deze categorie van Ajax enthusiasten en Ajax-zelf bestaat feitelijk niet en nu meen ik, dat juist het „Clubnieuws" veel daartoe kan bijdragen, om toenadering tusschen Ajax en bovenbedoelde categorie van bezoekers tot stand te brengen door de kolom men van het Clubnieuws ook voor deze geregelde bezoekers open te stellen, b. v. voor het opnemen van eventueele wenschen, enz. Dit zou dan een tweede schakel worden, de schakel tusschen Ajax en de Ajax- aanhangers niet-leden, die ik voorspel het, spoedig daardoor tot leden of donateurs bekeerd zullen worden Ik waag het er op en open, als een van die trouwe Ajax-klanten, de rij Ik wensch hulde te brengen aan den dapperen Ajax- ploeg, die heden op eene zóó verdienstelijke wijze de „water vlugge" Jantjes van de Royal Naval Brigade partij wisten te geven. Hulde, driewerf hulde 1 Ofschoon eene kleine Ajax overwinning alleszins verdiend geweest zou zijn (waarom o scheidsrechter Knegt, zijt gij zoo (Slan de (Stdm w toérafoe van del

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1916 | | pagina 7