FEUILLETON. T ribunemenschen. Zondag 10 December 1916 Ajax I O. D. E. I. 4—2 4 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX staan. De weerstand van onze mannen moest daardoor natuurlijk onvermijdelijk inboeten en wij zoeken hierin voor een deel de verklaring van het mindere élan aan onze kant. Nochthans stond onze verdediging pal en liet zich niet verschalken. De bewering, dat het Engelsche team de veel geroemde finishing touch" niet meester was, moge als een verklaring voor het gelijke spel worden opgevat, wij voor ons durven, zonder clubchauvinisme of wat daarmede verwant is, beweren, dat het de activiteit van onze verdedigers is, die doelpunten voorkwam, en willen dezen daarvoor dan ook niet de lof ont houden, welke hun rechtmatig toekomt. Hier de vele spannende momenten weergeven, die den wedstrijd tot een der fraaisten van het seizoen maakten ware te veel verlangd, want door de onaf gebroken reeks doorbraken van doel naar doel was er feitelijk voortdurend spanning. De vleugelspelers van beide teams gaven staaltjes van keurig voetbal, daarin bijgestaan door de halves, die op handige wijze openingen wisten te maken en hun vleugelmannen de kans gaven er „tusschen door" te komen. Onbe grijpelijk leek het hoe netjes-voor-doelmond geplaatste ballen telkens en telkens maar weer ,,er naast" of ook wel huizenhoog over" vlogen, om nog niet te spreken van schoten tegen palen en overlat. Het fatale moment was de offside goal. Hoe handig kopte Lucas den bal over den uitgeloopen doel- verdediger heen in het net! Maar'jawel, des scheids rechters alziend oog had een overtreding bespeurd een seconde vóór het doelpunt was er afge floten Groote teleurstelling bij de onzen, begrijpelijke vreugde bij de discipelen van Mr. Wilks, die zich in de benauwenis van die twintig minuten absolute Ajax-superioriteit niet erg prettig gevoelden Inmiddels werd er van beide zijden „frisch op" gezwoegd voor het begeerde goaltje. Niets hielp! De meest verwoede aanvallen strandden, en als scheids rechter L- Knegt, die den wedstrijd tot aller genoegen leidde, het eindsignaal blaast, verdeelen de ploegen vriendschappelijk de eer. door v. Trappum. Zondagmiddag Behagelijk, in blije stemming van vol-öp genieten den mooien dag om me heen, met de vroolijke klaarte van de najaarszon over late herfsttinten, wandel ik op den Middenweg. Terreinwaarts Reeds plonst het volle leven in stroomen de Meer binnen. De vredige rust van den godsdag, stilaan verstoord door het rumoer van komende voetbal- scharen, is nu op het middaguur tot een parodie geworden Wild-aan rijden de auto's, latend achter zich een Wij behouden den besten indruk van het spel der Royal Naval Brigade, en zouden gaarne meer zulke tegenstanders bij Ajax op visite willen zien. We vragen ons nu alleen maar af: Wie vermag Ajax op eigen terrein een nederlaag toe te brengen??? Laat twee vereenigingen, die op papier een klasse verschillen in spelgehalte, tegen elkaar spelen, tien tegen één, dat de sterkere begint met de zwakkere te onderschatten. Dit is een factor, die dan de sterkere van de twee gewoonlijk parten speelt en soms wel eens heel duur te staan komt. Want het is meer vertoond het op papier zwakkere elftal ziet juist in die ontmoetingen kans zijn spelkracht buitengewoon op te voeren, met het gevolg, dat de wedstrijd verrassingen oplevert. Daarbij komt, dat fanatisme 'n geweldige rol speelt in een voetbalwedstrijd en hoewel daarmede alléén geen wedstrijden gewonnen worden, laat ze niet na, op het verloop grooten invloed uit te oefenen. O. D. E. nu heeft zich met ongekend fanatisme in den strijd geworpen en Ajax uitstekend partij gegeven, wat op zich zelf voor deze derdeklasser reeds een succes is. Het elftal heeft eenige uitstekende spelers. De linksbuiten is 'n uiterst snelle speler. De middenlinie werkt hard en ook de verdediging, hoewel niet steeds over de noodige tactiek beschikkend, is zeer voldoende. De superioriteit van Ajax vond ten slotte uitdrukking in de betere speltechniek bij de onzen. Doch het duurde lang, voordat Ajax het onstuimige spel van O. D. E. wat kon bedwingen. Feitelijk gelukte dit slechts een korte periode, na rust, en toen had het er dan ook veel van, alsof O. D.E. even over de knie ging. Maar met prijzenswaardig enthusiasme voorkwamen de derdeklassers 'n débacle en begonnen streep van leegte, die zich weldra weer vult met gehaaste wandelaars zich spoedend in de richting Kruislaan 't Luid óp-schetterend gekakel van gesticuleerende jochies, vermengt zich met het drukke gerucht van't voetballievend publiek, dat in bonte mengeling voorbij glijdt. En al deze geluiden verliezen zich in het getoeter en geknars van af en aan rijdende vehikels Opschepperig tronen de inzittenden op de kussens! Met 'n air van ,,wij rijden jelui loopt" kijken 'n half dozijn branies, opgepropt in de engte van 'n Atax, brutaal naar het ,,alledaagsche" menschdom, dat zijn onderdanen wenscht te gebruiken voor den gang naar de sportplaats Alles spoedt zich voort naar Ajax' heiligdom1

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1916 | | pagina 4