Klaas Jan Huntelaar opent eigen Cruyff Court Oger wordt sponsor van Ajax Afscheid De aftrap Vos preekt de passie Klaas Jan Huntelaar heeft donderdag 19 april het gloednieuwe Cruyff Court geopend in Hummelo, het dorp waar de spits opgroeide. Met een welge mikt schot nam de Ajacied het Klaas Jan Huntelaar Veld officieel in gebruik. Huntelaar werd uitgeroepen tot het Voetbaltalent van 2006. Bij de eretitel hoort een Cruyff Court, een trapveldje waarop lokale jeugd zich sportief werd als onderdeel van de officiële opening on der meer een G-voetbalwedstrijdje gespeeld. Ook werden penalty's genomen, onder meer door Huntelaar zelf. 'Dit is toch een kroon op mijn voetbalwerk,' ver telde de Ajacied, kort na de opening van het veld dat zijn naam draagt. 'Het is een mooi geschenk van de Johan Cruyff Foundation. Het is belang rijk dat iedereen hier kan sporten. Vroeger voetbalde ik hier elke dag op het gras. Al was het veldje toen lang niet zo egaal als het nu is.' De Johan Cruyff Foundation is de drijvende kracht achter de aanleg van de Cruyff Courts. Eerder opende Wesley Sneijder in Utrecht een Cruyff Court. Verspreid - - over heel Nederland Klaas Jan Huntelaar opent het naar hem genoemde Cruyff Court in Hummelo. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST heeft de Johan kan uitleven. Het talent van 2006 koos voor een Cruyff Foundation tot nu toe 31 Cruyff Courts gloednieuw sportveld in het Gelderse Hummelo. aangelegd. Tijdens de Missie Kaapstad, de Ajax- Het Klaas Jan Huntelaar Veld ligt op steenworp reis naar Zuid-Afrika in januari, werd de bouw afstand van zijn ouderlijk huis. Op het veldje gestart van een Cruyff Court in Kaapstad. Na twaalf jaar official supplier te zijn geweest van Ajax, wordt Oger nu official sponsor van de Amsterdamse voetbalclub. Algemeen direc teur Maarten Fontein reisde af naar de PC Hooftstraat om in de Amsterdamse vestiging van herenmodespecialist Oger zijn handtekening te zetten onder het nieuwe contract. Nadat de krabbels gezet waren, kon de champagne worden opengetrokken. Net als de afgelopen twaalf jaar blijft Oger Ajax de komende jaren voorzien van een prachtig clubkostuum. De kleding voor het nieuwe seizoen wordt begin augustus tijdens het Amsterdam Tournament voor het eerst gedragen door de Ajacieden. Maarten Fontein en Oger Lusink zetten hun handtekening onder het nieuwe sponsorcontract. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Naast de clubkostuums komt Oger ook met een casual Ajax-kledinglijn. Deze lijn is naar ver wachting in september voor iedereen verkrijgbaar bij Oger en in de Ajax Fan Shop. Een deel van de opbrengst gaat naar Missie Kaapstad. tekst// Klaas Vos Met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Vink ging eindelijk het seizoen op slot. En opluchting en vreugde golfden reuzenhoog door het stadion. Een lange, ener verende, op het laatst slopende jaargang was voorbij. Niet alleen op de spelers maar ook op ons supporters is bijkans roofbouw gepleegd. Wat hebben we niet meege maakt, moeten doorstaan! Ik spoel de film terug. En ik zie mezelf vergenoegd in de handen wrijven, want opnieuw is de Johan Cruijff Schaal gewonnen. Maar dan direct een enorme dreun: Kopenhagen thuis. Direct aan het begin van het seizoen moet al afscheid genomen worden, afscheid van de Champions League. Toen Donk het eigen doelpunt maakte, kwam het weer even terug en zag ik de toen zo ongelukkige Vermaelen, die na zijn blessure afscheid bleek genomen te hebben van dat trauma: zo goed speelde hij de laatste periode! De film gaat weer een stukje naar voren. De eerste elf wedstrijden in de competitie fier bovenaan: hoe lang was dat geleden? Maar na de zeer wrange, onrecht vaardige thuisnederlaag tegen PSV werd van die eerste plaats afscheid genomen. Het doet niet alleen een deur dicht; het lijkt ook wel of een deur opengeduwd is waar door een vloedgolf van ellende over de club zich stort. Het is de periode van niet alleen puntenverlies maar vooral gezichtsverlies, de periode van de ontsporingen van Perez en Sneijder met alle tumult als gevolg. En is dan wellicht al niet de basis gelegd voor het afscheid van de begenadigde speler Perez dat nu dreigt? In elk geval als in een bergetappe van de Tour de France stoempt PSV als eenzame koploper steeds verder weg van een achtervolgend groepje. Moet zo vroeg in het seizoen al afscheid genomen worden van de landstitel? Gelukkig weet je het net als met bergetappes nooit. Ook PSV komt aan zuurstoftekort te lijden en de ach tervolgers komen dichterbij, met ons als kopman. En met Davids in de gelederen, die wel nooit gebrek aan zuurstof lijkt te hebben. En zonder epo! Dan wordt het weer 8 april: PSV had de avond ervoor weer punten verspeeld en wij moesten uit tegen het thans gedegradeerde RKC. Enfin: in Waalwijk werd in mijn ogen echt afscheid genomen van de titel. Een kater vergezelde me in een woelige nacht van weinig slaap. De nacht op weg naar koninginnedag nog weer eens van hetzelfde laken een pak. Een doelpunt tekort; in wielertermen: minder dan een banddikte. Net als vorig seizoen komt er nog een vrolijk stemmende dubbele apotheose. In de meest zinderende finale sinds jaren word op het tandvlees de beker gewonnen. Met wederom een omgekeerd déja vu: toen Davids naar voren kwam voor zijn strafschop ging de film in mijn hoofd ogenblikkelijk terug naar Rome, 22 mei 1996: zijn laatste strafschop in het rood-wit en een misser. Nu weer zijn eerste in onze kleuren; ik heb de hemel aangeroepen nog eenmaal op onze hand te zijn. Enfin, Edgar deed het zelf: verbeten en bekwaam. En ten slotte die zenuwslopende play-offs. Waarvan ik hoop dat we daar zo snel mogelijk afscheid van gaan nemen. In elk geval door volgend seizoen als een schone Armstrong van kop af de macht te grijpen, van de con currentie weg te rijden en de koppositie nooit meer af te staan, zodat aan het eind niet alleen de Johan Cruijff Schaal maar de echte schaal trots geheven kan worden. Juni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 9