Ajax huldigt kampioenen Ajax volgend seizoen met gouden sterren Ajax A1 wint Copa Amsterdam Op naar de eindbestemming Maarten Fontein In de vorige uitgave van ons Magazine stelde ik dat de trein op weg naar realisatie van onze ambitieuze doelstellingen was gaan rijden. Nu, een maand later, kan ik met trots en vreugde zeggen dat we ons eerste station hebben aangedaan. Twee weken geleden wist het team van Henk ten Cate op overtuigende wijze de returnwedstrijd van de tweede ronde van de play-offs te winnen en zo de voorronde Champions League te bereiken. In ons eigen huis was ons elftal te sterk voor AZ. Deze overwinning is naar mijn idee de kroon op het uitstekende werk dat trainer Henk ten Cate en zijn ploeg dit seizoen hebben gerealiseerd. Want, één ding is zeker: het is een bewogen en hectisch seizoen geweest waarin iedere Ajacied zich voor honderd procent voor de club heeft ingezet. Met onderaan de streep meer dan uitstekende resultaten. Kijk bijvoorbeeld naar de bekerfinale die gespeeld werd in de Kuip op 6 mei jongstleden. Door een goede tactiek, maar vooral ook door de gedrevenheid en inzet van het elftal werd daar voor de eerste keer dit seizoen het elftal van Louis van Gaal verslagen. De tweede overwinning op het elftal uit Alkmaar, enkele weken geleden, was zowaar nog waardevoller. Het heeft ons een plek in de voorronde van de Champions League bezorgd. En dat is precies waar we naartoe willen. Jammer blijft natuurlijk dat in het afgelopen seizoen onze prestaties in Europa tegenvielen. We misten de Champions League en werden in de UEFA Cup door Werder Bremen van een plaats bij de laatste zestien afgehouden. De afgelopen maand was er een hoofdrol weggelegd voor onze sup porters. Onze echte supporters lieten van zich horen, op een positieve manier. Zij steunden hun club op momenten dat dat echt nodig was en mede daardoor bereikten we aansprekende resultaten. Er is dui delijk sprake van een versterking van de band tussen de supporters en Ajax. Dit uitte zich in de belangrijke wedstrijden als de bekerfinale, Heerenveen thuis en de finale van de play-offs tegen AZ. Als ik alleen al terugkijk naar de wedstrijd tegen AZ op 27 mei zijn het niet alleen de doelpunten geweest die mij een goed gevoel bezorgden. Vooral het on ophoudelijke zingen, juichen en klappen van de Ajax-supporters tijdens deze spannende strijd bezorgden mij een lach van oor tot oor. Op deze manier gaan wij met Ajax een mooie toekomst tegemoet. Helaas heeft buiten de ArenA, na de huldiging van Ajax op het Museumplein vanwege het winnen van de KNVB Beker, een groep mensen zich schuldig gemaakt aan vernielingen in de Amsterdamse binnenstad. Deze mensen, van wie is vast komen te staan dat ze geen supporter van Ajax zijn, wek ken de valse indruk supporter van Ajax te zijn en bij Ajax te horen. Dit is pertinent niet het geval. Dit zijn relschoppers! Ten tijde van dit schrijven is de selectie van Henk ten Cate op vakantie om zich op te laden voor een uitdagend nieuw seizoen. Een nieuw seizoen waarin wij onze doelstellingen weer helder voor ogen hebben. Een nieuw seizoen waarin wij gaan strijden voor een plaats in de Champions Laegue en natuurlijk het kampioenschap in de Nederlandse Eredivisie. Maar ook een nieuw seizoen zonder Ajax Magazine. Na twintig jaar hebben wij be sloten onze supporters en overige lezers van het blad op andere manieren van informatie te voorzien. De tijden veranderen en ook Ajax staat niet stil. Via onze website, Ajax-televisie, onze vernieuwde Kick Off en de sms-ser- vice stellen wij alles in het werk om jullie op de hoogte te houden van de ontwikkelingen bij jullie favoriete club. Overigens zal onze Presentatiegids gewoon blijven verschijnen, zoals gebruikelijk aan het begin van elk sei zoen. In deze gids presenteren wij het elftal waarmee wij volgend jaar aan de start zullen verschijnen. Het seizoen is net ten einde, maar ik kijk nu alweer uit naar 5 juli, de dag dat onze selectie weer bij elkaar komt. De KNVB heeft besloten dat Nederlandse clubs volgend seizoen gouden kampioens sterren op hun speelkleding mogen voeren. Dit betekent dat Ajax straks twee gouden sterren op het wedstrijdtenue zal dragen. Het voeren van gouden sterren op het tenue gebeurt al in onder andere de Italiaanse Serie A en de Duitse Bundesliga. Elke ster staat voor tien landstitels. Ajax is de Nederlandse recordkampioen met 29 landstitels. Dat betekent twee gouden sterren voor de Amsterdamse club boven het clublogo en een derde bij het eerstvolgende kampioenschap, natuurlijk hopelijk na het seizoen 2007-2008. PSV veroverde onlangs zijn 20ste kampioen schap en dus ook de Eindhovenaren voeren volgend seizoen twee gouden sterren op het tenue. Feyenoord (veertien landstitels) speelt straks met één gouden kampioensster op het shirt. 'De ster mag een maximale grootte hebben van 2 centimeter doorsnede en kan bij alle wedstrijden in de Eredivisie, KNVB Beker, de UEFA-clubcompetities (Champions League, UEFA Cup en Intertoto Cup) en uiteraard bij vriendschappelijke wedstrijden op het shirt gedragen worden,' laat een woordvoer der van de KNVB weten. Ajax Al heeft de Copa Amsterdam gewon nen. De formatie van trainer Sonny Silooy was in de finale met 1-0 te sterk voor AjaxAI begon het toernooi om de Copa Amsterdam meteen 2-0-overwinning op het Turkse Fenerbahge. FOTO: LOUIS VAN OFVUIIRST Werder Bremen. Ajax Cape Town eindigde als derde. De Al speelde een uitstekende finale tegen Werder Bremen. De jonge Amsterdammers, die in de halve finale met 1-0 wonnen van Cruzeiro, hielden het achterin goed dicht en creëerden behoorlijk wat kansen. John Goossens maakte in de 22ste minuut het eerste en enige doelpunt van de eindstrijd. Ook Ajax Cape Town kan met een goed gevoel terugkijken op de Copa Amsterdam. De Zuid-Afrikanen wonnen de troostfinale na penalty's van Cruzeiro en eisten zo de derde plaats op. Na de reguliere speeltijd was de stand 1 -1 In de rust van de wedstrijd tegen Sparta, op 22 april, huldigde Ajax de jeugdteams van de club die kampioen zijn geworden. Ook de kampioenen hooghouden kregen hun prijzen uitgereikt. De kampioenen werden als ware helden onthaald op het veld de ArenA. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS De Fl, E2, E3, Dl, D2, D3 en B2 van Ajax werden allen kampioen van het seizoen 2006-2007. In de rust van de wedstrijd van het eerste elftal tegen Sparta werden de kampioenen gehuldigd. De teams lie pen, voorzien van bloemen, een trotse ereronde door de bomvolle Amsterdam ArenA. Daarbij wer den de jonge Ajacieden harts tochtelijk toegejuicht door de Ajax-supporters. Ook de beste hooghouders van het seizoen werden tijdens de rust in het zonnetje gezet. Meivin de Groot eiste met een score van 1085 de eerste prijs op. Daarmee bleef in hij Leroy Alwusu (713) en Jorni Camps (543) voor in de eindstand. Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 8