Ajax compleet Valse start in Heerenveen Ajax in een minuut langs Heerenveen SC Heerenveen - Ajax Ajax kende een valse start in de play-offs. De Amsterdamse ploeg verloor de eerste wedstrijd in de eerste ronde met 1 -0 van SC Heerenveen in Friesland. Begin maartstonden Heerenveen en Ajax in de ArenA voor het laatst tegenover elkaar. Ook toen waren de Friezen met 1 -0 te sterk en ook toen maakte Lasse Nilsson in de achttiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. In de Amsterdam ArenA kon de Zweedse aanvaller vrij uithalen, maar in zijn eigen stadion werd hij woensdag beter gedekt. Dat hij de bal in de eerste play- offwedstrijd toch in het doel kreeg was te danken aan een technisch hoogstandje. Op aangeven van Alves werkte hij de bal achter zijn standbeen het doel in. Het grote verschil met de vorige wedstrijd was dat Ajax in de ArenA nog behoorlijk veel kansen kreeg. Heerenveen-doelman Brian Vandenbussche blonk uit en hield zijn ploeg meerdere keren met knappe reddingen op de been. Woensdag kreeg de doelman een stuk minder te doen. Ajax had de bekerfinale duidelijk nog in de benen en maakte een vermoeide indruk. De ploeg, zonder de geschorste Gabri, creëerde wei nig kansen en mocht eigenlijk een klein beetje van geluk spreken dat het bij 1 -0 bleef. 'Het was een lastig avondje,' erkende Henk ten Cate tijdens de persconferentie. 'De uitslag had hoger kunnen uitvallen in het voordeel van Heerenveen. Daar moet je eerlijk in zijn.' Ook Klaas Jan Hunteiaar vond dat zijn oude club verdiend gewonnen had. 'Bij ons ging het moeizaam,' zei de aanvaller. 'De benen deden niet altijd wat het hoofd wilde. Zondag moet het beter gaan, want dan wordt het beslist.' Het 'gevaar' Alves bleek met name in de eerste helft aanwezig. Buiten zijn assist om schoot hij in de 37ste minuut een vrije trap op de lat. Vlak na die vrije trap kreeg Ajax de grootste kans op de gelijkmaker, maar Tom de Mul schoot van dichtbij over. Henk ten Cate vond dat zijn team in de tweede helft beter stond, maar zag ook dat Heerenveen toen nog meer kansen kreeg. Het was aan Maarten Stekelenburg te danken dat Heerenveen niet verder uitliep. De Ajax-doelman weerhield Nilsson en Poulsen van scoren, toen zij vrij op hem door konden lopen. Vlak voor tijd was Ajax via invaller Kenneth Perez nog dicht bij de gelijkmaker, maar na vier minuten extra tijd stond nog altijd de teleurstellende 1-0 op het scorebord. 'Het wordt een behoorlijk pittige klus,' zei Ten Cate over de return. 'Maar wel één waar we alle vertrouwen in hebben.' Ajax - SC Heerenveen Klaas Jan Hunteiaar en Ryan Babel legden met hun treffers - binnen een minuut gemaakt - een solide fundament voor een vlekkeloze zege (4-0) op SC Heerenveen. Play-offs Woensdag 9 mei 2007 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen - 25.000 Scheidsrechter: Jack van Huiten SC Heerenveen - Ajax 1 -0 (1 -0) Scoreverloop: 18. Lasse Nilsson 1 -0 SC Heerenveen: Brian VandenBussche, Michel Breuer, Michael Dingsdag, Kelvin Jong-A-Pin, Gianni Zuiverloon, Paul Bosvelt André Hanssen, Jakob Poulsen (82. Will Johnson), Danijel Pranjic (84. Timmi Johansen), Afonso Alves, Lasse Nilsson (82. Michael Bradley) Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Henrico Drost, Gonzalo Garcia-Garcia, Niklas Tarvajarvi, Rob van Dijk Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Jaap Stam Thomas Vermaelen, Llrby Emanuelson, John Heitinga, Wesley Sneijder, Edgar Davids, Tom de Mul (70. Kenneth Perez), Klaas Jan Hunteiaar, Ryan Babel (83. Nicolae Mitea) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Olaf Lindenbergh, Hedwiges Madura, Roger Play-offs Zondag 13 mei 2007 - Amsterdam ArenA - 29.241 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - SC Heerenveen 4-0 (2-0) Scoreverloop: 22. Klaas Jan Hunteiaar 1 -0, 23. Ryan Babel 2-0,61Klaas Jan Hunteiaar 3-0, 86. Kenneth Perez 4-0 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, Jaap Stam (75. Hedwiges Maduro), Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson, John Heitinga, Wesley Sneijder, Edgar Davids, Tom de Mul (68. Kenneth Perez, 75. Klaas Jan Hunteiaar, Ryan Babel (83. Nicolae Mitea) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Olaf Lindenbergh, Roger sc Heerenveen: Brian Vandenbussche, Michel Breuer, Michael Dingsdag (62. Michael Bradley), Petter Hansson Jakob Poulsen, Paul Bosvelt (61Rob van Dijk), André Hanssen, Danijel Pranjic, Gianni Zuiverloon, Afonso Alves (77. Niklas Tarvajarvi), Lasse Nilsson Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Gonzalo Garcia-Garcia, Will Johnson, Keivin Jong-A-Pin, Miralem Sulejmani Edgar Davids ging ook in Heerenveen voorop in de strijd, maar hij kon niet voorkomen dat Ajax deze keer verloor. De wedstrijd, die gespannen begon, ein digde met een feestelijke ronde langs de supporters. Ajax vierde de zege op SC Heerenveen met de niet eens massaal aanwezige aanhang. De treffers van Klaas Jan Hunteiaar (2), Ryan Babel en Kenneth Perez bleken ruimschoots voldoende om de midweeks geleden nederlaag (1-0) in het Abe Lenstra Stadion) weg te poetsen. Uit de feestronde op de ArenA-sprieten sprak opluchting. Een zware week, met daarin een bekerfinale en twee play-offdu- els, was tot een prima einde gebracht. 'We hebben ons niveau van afgelopen woensdag niet gehaald,' concludeerde Heerenveen-trainer Gertjan Verbeek op de persconferentie. 'Dat niveau was van daag wel nodig om de tweede ronde te halen. Uiteindelijk gaat Ajax terecht door; het is een prima vertegenwoordiger van Nederland in de Champions League.' Het was een conclusie waar Ajax-trainer Henk ten Cate zich direct en gretig bij aansloot. 'De 1 -0 kwam uit de lucht vallen, maar gaf ons wel vertrouwen,' keek Ten Cate terug. 'Gemakkelijk ging het niet. Heerenveen was de eerste twintig minuten veel gevaar lijker. Babel tekende met een fantastische actie voor de 2-0. Heerenveen kreeg op dat moment een verschrikkelijke optater.' De openingsgoal van Hunteiaar was de inleiding van een dol dwaze minuut. Ryan Babel besloot de kleine minuut met de 2-0. Raar maar waar: een door de Friezen gedomineerde openingsfase leverde de Amsterdammers in kort tijdbestek een solide voorsprong op. De mi nuut waarin Hunteiaar en Babel scoorden was het kantelmoment in de wedstrijd. Wesley Sneijder behoorde tot de uitblin kers in het beslissende play-offduel in de Amsterdam ArenA. De middenvelder grossierde in prima passjes, voorzetten en acties. Sneijder verdeelde het Ajax-spel zoals dat hoort; met overzicht, dominantie, flair en klasse. Zo deden meer Ajacieden deze middag in positieve zin van zich spreken. Klaas Jan Hunteiaar bewees zijn doelpunteninstinct door twee keer toe te slaan. Voor de rust profiteerde de Ajacied van een foutje van Brian Vandenbussche, die een schot van Sneijder niet onder con trole kreeg. Na de pauze werd Hunteiaar gevloerd door dezelfde Vandenbussche. De Belgische keeper ontving rood, waarna de spits de bal vanaf elf meter feilloos voorbij invaller-doelman Rob van Dijk schoot. Tien Heerenveners wisten het de thuisploeg in het vervolg nauwelijks meer moeilijk te maken. Sterker: de Amsterdammers kre gen meerdere grote kansen om de voor sprong verder uit te bouwen. Ajax sprong echter vaak slordig om met de kansen. Kenneth Perez bekroonde zijn invalbeurt vier minuten voor tijd met een treffer. De Deen werd op maat bediend door Sneijder. Perez kreeg vervolgens alle tijd om de bal aan te nemen en hard voorbij Van Dijk te schieten: 4-0. Met een prachtige actie maakte Ryan Babel in de tweede play-offwedstriid tegen SC Heerenveen het tweede doelpunt voor Ajax. iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 73