Ajax zet bekeravontuur voort Overtuigende zege valt te klein uit Invaller Nicolae Mitea gooide de bekerwedstrijd tegen RKC Waalwijk in het slot met zijn doelpunt in de 88ste minuut. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS Ajax - RKC Waalwijk In de halve finale van de KNVB Beker re kenden de Ajacieden vakkundig af met RKC Waalwijk: 3-1Ajax stond weer in de finale, en de zege gaf ook het nodige vertrouwen voor de titelstrijd. Aan de klinkende bekerzege op de Waalwijkers ging een andere heugelijke gebeurtenis vooraf. Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van Johan Cruijff op 25 april maakte Ajax bekend dat rugnum mer 14 vanaf volgend seizoen 'bevroren' is. Cruijff was eregast bij het bekerduel. Nog maar tien dagen eerder stonden RKC en Ajax voor het laatst tegenover elkaar. In het Mandemakers Stadion eindigde het competitieduel RKC - Ajax in 2-2. De halve bekerfinale leek meer op de eerste compe titiewedstrijd van het seizoen. De Ajacieden bliezen de Waalwijkers op 8 augustus bij kans van het veld: 5-0. Bijna acht maanden later viel er opnieuw veel te genieten voor de ArenA-bezoekers. De openingstreffer van Wesley Sneijder was er een van grote schoonheid. De sterk spelende middenvelder sloeg even fraai als keihard toe uit een vrije trap. RKC-keeper Erwin Lemmens had het nakijken: 1-0. Een eigen doelpunt van John Heitinga bracht de gasten even terug in de race. De verdediger werkte de bal uiterst ongelukkig voorbij zijn eigen doelman Maarten Stekelenburg. Gelukkig ging, net als anderhalve week eerder in Waalwijk, doelman Lemmens opnieuw in de fout tegen Ajax. De Belg kreeg een vrije trap van Sneijder niet onder controle. Gabri profiteerde door de bal sub tiel over de doellijn te werken. 'Na de 2-1 was het een gelopen koers,' keek coach Henk ten Cate terug. 'De tweede helft liep het bij ons beter. We speelden toen sneller. Voor rust hadden we moeite met het vinden van de vrije man. Dat was Ogararu. Na de pauze was er één ploeg die domi neerde; dat was Ajax. Als we minder slordig met de kansen waren omgesprongen, was de uitslag hoger geweest. Eerlijk gezegd was het vanavond ook niet gemakkelijk. RKC speelde goed georganiseerd. Op mijn groep stond bovendien best wat spanning. Dit Ajax is duidelijk een ploeg in de groei, die heel goede wedstrijden afwisselt met min der goede duels. Laten we ook niet vergeten dat we drie ervaren krachten missen. Dit duel moetje ook los zien van de titelstrijd, al geeft deze zege wel extra vertrouwen. Als er in de competitie nog iets gebeurt, moet het komend weekeinde gebeuren. Misschien wordt dit voor ons wel een heel mooi week end. Ik ben op dit moment in elk geval blij dat we de finale hebben gehaald.' Gesterkt door de tweede voorsprong van de avond en moreel gesteund door het meelevende publiek, trokken de Ajacieden (bijna) alle voetbalregisters open. Oogstrelende staaltjes voetbal rolden over de ArenA-mat. Een van de fraaiste staaltjes, een mooie combinatie, leverde de thuisploeg een derde treffer op. George Ogararu bediende Kenneth Perez op maat met een balletje achter zijn standbeen langs. De Deen behield het overzicht en schoof de bal af op Sneijder. Invaller Nicolae Mitea - nog geen vijf mi nuten in het veld - kon de bal vervolgens simpel inschieten: 3-1. Ajax - Sparta Rotterdam Ajax klom dankzij een 5-2 overwinning op Sparta en knullig puntverlies van PSV naar de tweede plaats op de ranglijst. AZ was de nieuwe lijstaanvoerder. Hoe spannend kan het slot van de Eredivisie zijn? Na 33 van de 34 speelronden hadden AZ, Ajax en PSV alle drie 72 punten. PSV begon deze speelronde als lijstaanvoerder aan de voorlaatste wedstrijd, maar liet twee dure punten liggen bij FC Utrecht (1-1). AZ won thuis met 3-1 van SC Heerenveen en nam dankzij een beter doelsaldo de kop positie over van de Eindhovenaren. Ajax sloop door de 5-2 overwinning op Sparta naar de tweede plaats. Ajax won overtuigend van Sparta, maar er had meer ingezeten dan de uiteindelijke 5-2 zege. De Amsterdammers kenden een uitstekende start in de ArenA en stonden met name dankzij Wesley Sneijder al na 22 minuten met 3-0 voor. De middenvelder passeerde Sparta-doelman Wapenaar in de negende minuut met een schot vanaf de linkerkant. Nog geen tien minuten later maakte hij op aangeven van Babel van dichtbij de 2-0. Het derde Ajax-doelpunt liet ook niet lang op zich wachten. Klaas Jan Huntelaar tikte de bal in de 22ste minuut uit een vrije trap van Sneijder het doel in. Een doelpuntenfestijn hing in de lucht en Ten Cate rook bloed. Hij haalde verdediger George Ogararu naar de kant en bracht Kenneth Perez in om Sparta de genadeklap toe te brengen. De wissel leverde niet het gehoopte resul taat op. Integendeel: de Rotterdammers kwamen terug in de wedstrijd. Rachid Bouaouzan verkleinde vijf minuten voor rust de achterstand van Sparta tot 3-1door vanuit de counter Maarten Stekelenburg te passeren. Vlak na rust kwam Sparta via Iderlindo Moreno Freire zelfs terug tot 3-2. Het werd even stil in de ArenA, maar Ajax herpakte zich en kwam een kwartier voor tijd via Perez op 4-2. De Deen benutte een strafschop die werd toegekend na dat Gabri te hard werd opgevangen in het strafschopgebied. Acht minuten voor tijd bepaalde invaller Nicolae Mitea de eindstand op 5-2. Hij kon na een mooie combinatie tussen Huntelaar en Sneijder van dichtbij inschieten. 'We hadden met een grotere zege het veld af kunnen stappen,' analyseerde Ten Cate het laatste reguliere thuisduel van het seizoen. 'Met die wissel had dat niets te maken, we gingen gewoon niet goed om met de kansen. Maar we hebben weer gewonnen en dat is het belangrijkste. Het wordt heel spannend volgende week.' KNVB Beker Woensdag 18 april 2007 - Amsterdam ArenA - 34.600 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax-RKC Waalwijk 3-1 (1-1) Scoreverloop: 12. Wesley Sneijder 1 -0, 32. John Heitinga 1 -1 (ed), 66. Gabri 2-1 88. Nicolae Mitea 3-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, George Ogararu, John Heitinga, Thomas Vermaelen, Urby Emanuelson, Gabri, Wesley Sneijder (89. Jeffrey Sarpong), Edgar Davids, Tom de Mul (84. Nicolae Mitea), Klaas Jan Huntelaar Ryan Babel (73. Kenneth Perez) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Gregory van der Wiel, Olaf Lindenbergh, Roger RKC Waalwijk: Erwin Lemmens, Tim Bakens, Milano Koenders, Dustley Mulder, Patrick van Diemen Ruud Berger (14. Hans Mulder, 63. Ricky van den Bergh), Anthony Obodai, Jan Vertonghen, Tim Janssen, Tarik Sektioui (81Luwamo Garcia), Hans van de Haar Coach: Mark Wotte Niet ingezet: Jurgen Wevers, Virgillio Teixeira, Ramon van Haaren, Ivan Vicelich eredivisie* Topscorers NR NAAM CLUB 0 W GEM 1 Afonso Alves SC Heerenveen 34 31 1,09 2 Danny Koevermans AZ 22 31 0,70 3 Blaise N'Kufo FC Twente 22 34 0,64 4 Jefferson Farfan PSV 21 30 0,70 5 Klaas Jan Huntelaar Ajax 21 32 0,65 6 Danko Lazovic Vitesse 19 32 0,59 7 Wesley Sneijder Ajax 18 30 0,60 8 Kennedy Bakircioglu FC Twente 15 34 0,44 9 ShotaArveladze AZ 14 29 0,48 10 Erik Nevland FC Groningen 13 31 0,41 11 Kenneth Perez Ajax 12 27 0,44 12 Santi Kolk ADO Den Haag 12 29 0,41 Andwelé Slory Excelsior 12 29 0,41 14 Andres Oper Roda JC 11 32 0,34 Glen Salmon NAC Breda/FC Groningen 11 32 0,34 Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 70