Ajax van dag tot dag 13 mei: Klaas Jan Huntelaar scoort 1-0 tegen SC Heerenveen. Dinsdag 8 mei De directie van Ajax stelt vast dat er geen aanwijzingen zijn dat er namens of door de selectie van Ajax een overwinningspremie is toege zegd aan de spelers van Excelsior, zoals een van hen beweerd heeft. Ajax laat weten het zeer te betreuren dat maandagavond na de huldiging op het Museumplein opnieuw rellen zijn ontstaan in de binnenstad van Amsterdam. Ajax-voorzitter John Jaakke heeft dan ook begrip voor de harde woorden van burgemeester Job Cohen. Het contract met Gabri wordt opengebroken en verlengd tot 1 juli 2011. Woensdag 9 mei Dionitio Liesdek tekent zijn eer ste profcontract bij Ajax. In het Abe Lenstra Stadion verliest Ajax de eerste play-offwedstrijd tegen SC Heerenveen met 1-0. Donderdag 10 mei Ajax bereikt overeenstemming over de overgang van Laurent Delorge van ADO Den Haag naar Ajax. Het contract van jeugdspeler John Goossens wordt opengebroken en met drie jaar verlengd tot 1 juli 2011. Een grote afvaardiging van Ajax bezoekt de binnenstad van Amsterdam. De Ajacieden maken een ronde langs winkeliers, horeca gelegenheden en bewoners die na af loop van de bekerhuldiging de dupe werden van rellen. Zondag 13 mei Ajax plaatst zich door een vlekkeloze 4-0-overwinning op SC Heerenveen voor de finale van de play-offs, waarin AZ de tegenstander zal zijn. Doelpuntenmakers in de ArenA zijn Huntelaar (2), Babel en Perez. Na de wedstrijd vliegt Gregory van der Wiel naar Engeland, waar Oranje onder 19 jaar deze week het EK- kwalificatietoernooi speelt. Maandag 14 mei De technische staf verzorgt een spe ciale clinic voor tachtig medewerkers van de Italiaanse bank Antonveneta, een volle dochter van ABN AMRO. Jong Ajax sluit in Nijmegen de competitie af met een 1-O-nederlaag tegen NEC. Dinsdag 15 mei Een MRI-scan toont aan dat tijdens het duel Ajax - SC Heerenveen de linkerhamstring van Jaap Stam op nieuw beschadigd is. De verdediger mist zeker de wedstrijd AZ - Ajax. Het contract met Rydell Poepon wordt opengebroken en verlengd tot 1 juli 2010. De aanvaller wordt komend seizoen nog verhuurd aan Willem II, waar hij ook de afgelopen maanden Eredivisie-ervaring opdeed. Kennedy Bakircioglü, afkomstig van FC Twente, tekent een vierjarig contract met Ajax. Vier trainers te kenen een vernieuwd contract. Frank de Boer (Ajax Dl), Wim Kwakman (Cl), Casimir Westerveld (E2) en looptrainer Renaldo Landburg leiden ook komend seizoen nieuwe Ajax-ta- lenten op. Scout René Moonen blijft de club eveneens trouw. Met de Ajacieden Gregory van der Wiel, Siem de Jong, Vurnon Anita en Christian Supusepa in de basis begint Oranje onder 19 het EK-kwalificatietoer- nooi in Engeland met een 2-0 zege op Tsjechië. Gregory van der Wiel keert na een goede wedstrijd gespeeld te hebben, terug naar Nederland. Zondag 20 mei Ajax BI slaagt er niet in de beker te veroveren. In Apeldoorn is AGOW Vitesse, nadat het ook in de verlen ging 0-0 is gebleven, sterker in de pe nalty's: 5-4. In de eerste finalewed strijd van de play-offs verliest Ajax in Alkmaar met 2-1 van AZ. Shota Arveladze is in de slotfase van het enerverende duel beslissend, maar door de goal van Wesley Sneijder is het een nederlaag met perspectief voor Ajax. Dinsdag 22 mei Het contract met Jong Ajax-aanval- ler Chakib Tayeb wordt verlengd tot 1 juli 2008. Woensdag 23 mei Michel Kreek tekent een nieuw één jarig contract als jeugdtrainer op de Toekomst. Donderdag 24 mei De training van de A-selectie wordt bijgewoond door twee teams (onder 19 en onder 17) van Ajax Cape Town, beide in Nederland voor toer nooien. Kenneth Vermeer wordt volgend seizoen verhuurd aan Willem 27 mei: onderonsje tussen oud-ploeggenoten Kenneth naAiax - AZ. fotografie Sander Nieuwenhuys II. De 21-jarige keeper heeft tot 1 juli 2010 een contract bij Ajax. Als zijn vervanger contracteert Ajax de 28-jarige Erik Heijblok, sinds 2003 keeper van HFC Haarlem. Vrijdag 25 mei Henk ten Cate houdt zijn laatste perspraatje van het seizoen. De Ajacieden Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Wesley Sneijder en Klaas Jan Huntelaar worden door bondscoach Marco van Basten opge nomen in de selectie voor de oefen trip naar Azië. Oranje speelt op 2 juni tegen Zuid-Korea en op 6 juni tegen Thailand. Jan Olde Riekerink te kent zijn contract als hoofd jeugdop leiding. Het contract van Gregory van der Wiel wordt opengebroken en verlengd tot 1 juli 2011. Zaterdag 26 mei Ajax Al begint het toernooi om de Copa Amsterdam met een 2-0-over- winning op het Turkse Fenerbahge. Ajax Cape Town wint met 1-0 van FC NH. Zondag 27 mei Door een 3-0-zege op AZ in de laat ste finalewedstrijd van de play-offs plaatst Ajax zich voor de voorronde van de Champions League. Na de wedstrijd nemen de supporters afscheid van Fred Grim, Zdenek Grygera en Roger. Maandag 28 mei De selectie sluit het seizoen af met een (regenachtig) middagje vissen en pokeren en een barbecue. Ajax Al wint de Gestion Copa Amsterdam door in de finale Werder Bremen met 1-0 te ver slaan. Ajax Cape Town wordt derde. Ryan Babel, Hedwiges Maduro en Kenneth Vermeer maken deel uit van de defini tieve EK-selectie van Jong Oranje. De Europese ti telstrijd wordt gehouden in Nederland en Perez en Shota Arveladze begint zondag 10 juni. iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 69