Maandag 16 april - maandag 28 mei Maandag 16 april Jong Ajax wint op de Toekomst met 4-1 van FC Twente. Dankzij de zege krijgt de ploeg van Aron Winter de tweede plaats op de ranglijst weer in het vizier. Dinsdag 17 april Edgar Manucharyan meldt zich met een buikspierblessure in de zieken boeg. De selectie traint achter ge sloten deuren in de ArenA. Woensdag 18 april Adrie Koster tekent zijn contract als hoofdtrainer van Jong Ajax. Vanaf 1 juli zal hij samen met Aron Winter, de huidige hoofdtrainer, het beloften- team gaan trainen. Ter ere van de zestigste verjaardag van Johan Cruijff 'bevriest' Ajax het shirt met rugnum mer 14. Ajax wint in de halve finale van het KNVB Bekertoernooi met 3-1 van RKC Waalwijk. Voor Ajax scoren Wesley Sneijder, Gabri en Nicolae Mitea. Donderdag 19 april Klaas Jan Fluntelaar opent in Hummelo, op een steenworp afstand van zijn ouderlijk huis, een Cruyff Court. De aanleg van het veldje met zijn naam behoort bij zijn uitver kiezing tot Talent van het jaar in 2006. Door een 6-0 overwinning op NAC Breda plaatst AZ zich voor de bekerfinale. Zaterdag 21 april Vier jeugdelftallen behalen het kampioenschap: de F1 van trainer Dennis de Haan, de E2 (Casimir Westerveld), de Dl (Frank de Boer) en de B2 (Robin Pronk). Een zwak optreden van Ajax Al tegen ADO Den Haag resulteert op de Toekomst in een 2-0 nederlaag, waardoor de ploeg van Sonny Silooy de titelkan- sen verspeeld lijkt te hebben. Zondag 22 april Door een 5-2-overwinning op Sparta en puntenverlies van PSV in Utrecht klimt Ajax op de voorlaatste speel dag naar de tweede plaats, achter de nieuwe lijstaanvoerder AZ. AZ, 6 mei: Jaap Stam heft de KNVB Beker. Ajax en PSV staan gelijk in punten; AZ heeft het beste doelsaldo. In de rust van de wedstrijd worden de kampioenselftallen van de jeugdop leiding gehuldigd. Na de wedstrijd ontvangt Wesley Sneijder de Rinus Michels Trofee voor beste Ajax-spe- ler van het seizoen. Ryan Babel krijgt de Marco van Basten Trofee voor Talent van het jaar van Ajax. Adidas en Ajax presenteren het uit- tenue voor het seizoen 2007-2008. Maandag 23 april De selectie traint in het Amsterdamse Bos. Jong Ajax laat zich aftroeven door een feller Jong Willem II en gaat in Tilburg met 2-0 onderuit. Dinsdag 24 april Constantijn Schouten is per 1 juli de nieuwe hoofdtrainer van Ajax zaterdag 1. Donderdag 26 april Het eerste exemplaar van een boekje met negen Ajax-postzegels wordt in Zeist overhandigd aan Dick Schoenaker. Ook voor Feyenoord en PSV heeft TNT Post een serie zegels uitgegeven. Vrijdag 27 april Ajax en Oger sluiten een overeen komst waardoor de herenmodespe cialist na twaalf jaar official sup plier te zijn geweest, voor drie jaar aan de club verbonden wordt als official sponsor. Ajax legt drie spelers uit de eigen jeugd vast: Marvin Hasselbaink, Siem de Jong en Nathaniel Will. Het contract van Jong Ajacied Javier Martina wordt met één jaar verlengd. Zaterdag 28 april Ajax Al verliest met 3-2 bij Willem II. Zondag 29 april Een 2-0-overwinning op Willem II in Tilburg is voor Ajax één doelpunt te mager voor het kampioenschap. PSV wint met 5-1 van Vitesse en krijgt de schaal. AZ had de beste papieren, maar verliest van Excelsior. Ajax, AZ, FC Twente en SC Heerenveen gaan in de play-offs strijden om een plaats in de voorronde van de Champions league. Donderdag 3 mei Na twee vrije dagen hervat de selec tie de trainingen. Vrijdag 4 mei Namens Ajax legt Martin van Geel bij het Olympisch Stadion een krans ter herdenking van de slachtoffers van oorlogsgeweld. Ajax Al sluit de competitie op de Toekomst af met een 4-2 overwinning op SC Heerenveen. De formatie van Sonny Silooy was vorige week al zeker van de tweede plaats in de eindrangschikking. Zondag 6 mei Ajax wint in de Kuip voor de zeven tiende maal de Nederlandse beker. In de finale tegen AZ brengt na 1-1 in de reguliere speeltijd en een doel puntloze verlenging een penaltyreeks de beslissing (8-7). Maandag 7 mei Vanwege zijn rode kaart in de beker finale wordt Gabri voor vier wedstrij den, waarvan één voorwaardelijk, geschorst. Op het Museumplein worden de Ajacieden door tiendui zend fans gehuldigd. Jong Ajax speelt de laatste thuiswedstrijd van het seizoen met 3-3 gelijk tegen Jong RKC Waalwijk. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 68