SiSs Afscheid r'tV Pronk op de schouders van de fans na de gewonnen beslissingswedstrijd tegen Benfica in Parijs. FOTO: ARCHIEF AJAX een cupfinale in Finland gegaan. De wedstrijd was niet om aan te zien, maar Litmanen viel me op. Hij mocht op proef komen. In de eerste trainings- week zag Van Gaal het echter niet in hem zitten. Later is het toch iets geweldigs geworden. Dat is prachtig om mee te maken. Jari is een goede kennis van me geworden, we hebben nog geregeld contact. Ik heb aan de basis van zijn loopbaan gestaan. Met Ibrahimovic heb ik ook nog contact. Hetzelfde geldt voor Pettersson en Jesper Olsen. Olsen was helemaal niet in the picture, ik ging voor een andere speler, maar Olsen viel me meteen op. Litmanen kon ik nog in mijn eentje scouten. Hetzelfde gold voor Finidi en Kanu. Kanu ontdekte ik ook bij toeval. Nu komt het amper nog voor dat je als enige scout bij een wedstrijd zit. 'Niet iedere speler slaagt, nee. Met Markus Rosenberg is het bijvoorbeeld anders gelopen. Die speelde goed in Zweden, maar hier functioneerde hij niet. Dat kan. Er is bijna geen tijd meer voor een speler om te acclimatiseren. Ik denk dat als je als scout vijftig procent scoort, je het goed doet. De scouts bepa len nooit of een speler gekocht wordt.' Pronk en Bals beletten Van Hanegem het scoren (20 april 1969, Feyenoord - Ajax 1 -1 FOTO- GtlliS DF .I0NG Knowhow 'Het is een regel dat ik moet stoppen. Maar ik ga niet achter de geraniums zitten. Ik blijf veel op pad gaan, naar toernooien. Ik heb zoveel knowhow opgebouwd, die mag niet verloren gaan. Alleen de administratieve rompslomp zal ik niet missen. Nee, ik ga niks speciaal doen bij mijn afscheid. Ik hoef niet in de belangstel ling te staan, mijn vrouw heeft me dat soms verweten. 'Ik ben niet zo'n cultureel iemand, mijn vrouw is dat wel. Ik zal nu wat vaker met haar meegaan, maar het voetbal zal me niet loslaten. Ik ben nog steeds heel actief en gedreven. Actief zal ik dus wel blijven, er zijn wat contacten, maar die zijn niet clubgebonden. 'Ik ben doordrenkt van Ajax. Ja, ik behoor tot een uitstervend ras. Het bedrijf Ajax is zo groot geworden, sommige mensen ken ik niet eens. Het voetbalbedrijf wordt soms overlopen door het zakelijke bedrijf. Helaas blij- ven er dan nog maar weinig Ajacieden over. Ik ga met gemengde gevoelens weg. In de Meer ademde alles voet bal, in de ArenA ontbreekt dat er nog weieens aan. Maar Ajax zal niet vergaan. Ik ben al 56 jaar lid. Ajax laat me nooit los.' juni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 67