De spelers Met tussen haakjes het aantal gespeelde Europa Cupwedstrijden: Stanley Menzo (9), Danny Blind (7), Ronald Spelbos (6), Frank Rijkaard (9), Peter Boeve (7), Sonny Silooy (9), Frank Verlaat (1), Arnold Mühren (8), Jan Wouters (9), Aron Winter (9), Arnold Scholten (3), Alastair Dick (2), Rob Witschge (6), Marco van Basten (9), John Bosman (7), Dennis Bergkamp (4), John van 't Schip (9) Marco van Basten en Stanley Menzo toasten op het succes van Ajax als de finale bereikt is. FOTO: GEORGE VERBERNE Twee weken later maakte Ajax het in Amsterdam af: 3-0. John Bosman zat erbij en keek ernaar. Ajax' Europese topscorer had zijn hoofd gebruikt in Spanje, maar had dat op het einde verloren. watermassa van La Romareda. Dat leverde de thuisclub een doelpunt van Ruben Sosa op: 1-0. Na de te gentreffer kwamen de Ajacieden op het lumineuze idee om het waterveld het waterveld te laten en elkaar de bal zoveel mogelijk door de lucht aan te spelen. Dat leverde drie mi nuten later al de gelijkmaker op. Uit een prachtige voorzet van John van 't Schip kopte Rob Witschge de bal achter doelman Andoni Cedrün. Na de pauze liep Ajax door twee kopballen van John Bosman uit naar 1-3. De sfeer in La Romareda werd grimmiger. Senor verkleinde de ach terstand van Real Zaragoza mid dels een penalty. Zaragoza toverde de botte bijl tevoorschijn. Marco van Basten kreeg een trap tegen de enkel, John van 't Schip een slag in het gezicht. Na een aanslag op Rob Witschge kon de Amsterdammer zich niet meer beheersen. De attente Johan Cruijff voorkwam erger en haalde Witschge uit het veld. Flad hij dat ook maar bij John Bosman gedaan. De anders zo beheerste spits ging drie minuten voor tijd op de vuist met Güerri. Beiden kregen de rode kaart. Een zeer sneu einde voor Ajax' uitblinker, die zijn ploeg een flink stuk richting finale had gekopt, maar nu al wist dat hij deze vanwege een schorsing zou moeten missen. Finale Europa Cup 2: Marco van Basten kopt Ajax naar 1-0. FOTO: GEORGE VERBERNE Eigen kweek Het Oost-Duitse Lokomotive Leipzig, was niet bepaald een pu bliekstrekker, met als gevolg dat bij de finale op 13 mei 1987 slechts 35.000 toeschouwers het Olympisch Stadion van Athene bevolkten. Ruim achtduizend van de aanwezigen kwamen uit Nederland. Naast Blind, Bosman en de geblesseerde Ronald Spelbos leek ook Mühren niet te ku- nen spelen, maar de aan zijn achilles pees geblesseerde routinier besloot toch om te beginnen en te spelen zolang hij het volhield. Johan Cruijff besloot om de jonge Frank Verlaat in deze finale zijn Europese debuut te laten maken. John van 't Schip verklaarde na de wedstrijd dat hij zich rot had ge schrokken nadat Verlaats naam bij de wedstrijdbespreking op het bord was verschenen. 'Verlaat traint, om dat hij in militaire dienst zit, niet met de A-selectie. Wij kenden hem nauwelijks. Afgelopen zondag tegen FC Utrecht deed hij voor de eerste iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 59