Wie is Hans Vandenburg? De buitenstaander Naam voluit: Hans Vandenburg Waar en wanneer geboren: 'Ik ben geboren in Den Haag en BL-er. Dat betekent "Bewust Leeftijdloos". Heb ik niet zelf bedacht, maar ik voel me wel zo. Als ik ga vertellen hoe oud ik ben, gaat men snel dingen verklaren. Mijn tweede zoon is net geboren. Ik voel me jong genoeg om opnieuw vader te worden. Eigenlijk voel ik me al heel erg lang zeventien. Mijn ex zou nu zeggen: "Ja dat klopt, want je bent nooit volwassen geworden!" Daar zit wel iets in.' Huidige woonplaats: Den Haag en Amsterdam. Burgelijke staat: 'Ongehuwd, maar geen vrijgezel. Ik heb twee kinderen: Hank van zeventien en Pelle van vijf maanden.' School/opleiding: 'Lagere school en later de zoge naamde "zevende klas", bedacht voor kinderen zoals ik, waarmee ze zich geen raad wisten. Daar is mijn interesse voor muziek gewekt. Je leerde er zowel hoofdvakken als technische vakken. Later heb ik nog mulo gedaan en de middelbare handelsdagschool. Op mijn achttiende ben ik uit huis gegaan, daarna volgde nog de militaire dienst en de sociale academie. Vanaf mijn 21ste ben ik met muziek bezig.' Zelf gevoetbald bij: VUC. Mooiste actie ooit gezien: 'Van Cruijff heb ik altijd erg genoten, maar dat is misschien te cliché. Of het doelpunt van Bergkamp tegen Argentinië, in de kwart finale op het WK in 1998. Maar de allermooiste vind ik toch het doelpunt van Alex tegen Arsenal, toen hij dit seizoen eerst in eigen doel kopte en later in het goede doel. Fantastisch moment. Op het puntje van zijn hoofd, een gigagoal!' Favoriete voetballer: 'Alex van PSV.' Politieke partij: 'Ik vond Pim altijd heel leuk, maar daar zou ik niet snel op stemmen. Wel heel erg jammer dat het zo moest aflopen. Ik voel veel sympathie voor de SP, maar heb op de Partij voor de Dieren gestemd. Ik vind dat dieren een goed leven moeten hebben gehad alvorens wij ze opeten.' Vindt ontspanning in: Trekt wild gezicht, rukt op naar de microfoon van de opnamerecorder en schreeuwt daarin heel hard: 'Seeeeex'. Nadat hij uitgelachen is, zegt hij: 'Muziek en schilderen. Vooral schilderen vind ik de laatste tijd heel leuk om te doen. Als Jeroen Krabbé het doet, moet ik het toch zeker ook doen? En met een biertje erbij naar een voetbalwedstrijd kijken vind ik ook leuk. Heel simpel, maar ontzettend lekker.' Boek of film? 'Film' Den Haag of Amsterdam? 'Pfffffff. Den Amsterdam mag zeker niet? Ik vind Amsterdam een prachtige stad en kom er heel graag, maar de wind en de geur van het strand voel je er niet. Kortom, hier liever geen keuze.' Beatles of Rolling Stones? 'John Lennon'. Huntelaar of Van Nistelrooij? 'Huntelaar. Goeie voet baller, heeft iets van David Bowie.' Wel of geen Gouden Kooi'Geen. Is volkomen nut teloos. Wat kan mij dat nu allemaal schelen!' Roken of drinken? 'Ik rook niet, dus wordt het auto matisch drinken.' 'Er zijn zeker parallellen tussen optreden met een band en voetballen. De groupies liggen altijd op de loer, daar moet je voor oppassen. Dat geldt zeker ook voor jonge voetballers. Spelen in een vol sta dion geeft adrenaline, dat geldt evenzeer voor een voetballer als voor een muzikant. Als wij weinig respons krijgen uit het publiek, voelt dat als een voetballer die met een nederlaag in de zak het podium verlaat. Dat is toch een rotgevoel. 'Ik vind het nog steeds leuk om op te treden. Natuurlijk, een zekere sleur voel je weieens, maar daar vind ik altijd wel een oplossing voor. Ik heb bijvoorbeeld met mijn professionele hobbybandje Dierenpark twee Nederlandstalige cd's gemaakt. En ik heb weieens heel bewust afgezien van het live spelen van onze hits en alleen maar nieuw ma teriaal laten horen. Daar had ik dan zin in. En als ik een keer te ver ga met mijn ideeën, dan zijn er nog Peter en Max, de harde kern van de band. Die kennen mij goed genoeg. Dan zeggen ze: "Kom op Hans, wat je nu wil, dat kan echt helemaal niet." Nou, dan leg ik me er onmiddellijk bij neer.' Ben jij een antiheld, zoals weieens over je is gezegd? 'Ja, maar dan ben je toch ook een held? Buster Keaton vind ik nog altijd goed. Humor met een traan. Als mensen dat over mij zeggen, prima!' Wens voor de toekomst: 'Dat de toekomst heel lang door moge gaan. En dat de honger, met name onder kinderen, wordt uitgebannen. Klinkt misschien soft, maar ik denk daar wel regelmatig over na. Eten zou toch voor iedere geborene een eerste basisvoorziening moeten zijn.' Zie www.myspace.com/grupposportivo voor onder meer de tourdata. iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 47