Jong Ajax Siem de Jong gaat het duel aan met een Waalwijken liet een Waalwijkse verdediger achter zich, waarna ook de keeper het nakij ken had (2-2). Winter: 'Dat we toch weer naast RKC kwamen, bewijst dat de ploeg toch goed staat. Na de gelijk maker domineerden wij de wedstrijd. Jong Ajax kreeg de beste kansen. Uiteindelijk hadden we vanavond moeten winnen, maar we hebben het helaas niet goed uitgespeeld.' ChakibTayeb hielp de Amsterdammer s na een uur zelfs langs de Waal wijkers. De spits klopte Kevelaerts met een uitgekiend schot. Jong Ajax was via Martina liefst drie maal dicht bij een vierde treffer. De RKC-goalie trad twee maal uitstekend reddend op. Martina hielp een kans zelf om zeep door de bal van heel dichtbij toch over te werken. Stanton Lewis John Goossens viel al na 35 minuten uit. De aanvaller kampen met een spierverrekkinq. verzuimde eerder ook al de wedstrijd te beslissen. Zo kon het gebeuren dat invaller Dave Rijkaard Jong RKC Waalwijk toch nog naast de thuis ploeg bracht: 3-3. Vervolg Na de contracten van De Jong en Martina was het een paar dagen later de beurt aan Dionitio Liesdek en John Goossens. De eerste te kende zijn eerste profcontract, bij de tweede werd het contract open gebroken en met drie jaar verlengd. De nieuwe verbintenis loopt tot en met 30 juni 2011. Hoewel het seizoen bijna klaar was - op 14 mei stond de laatste wedstrijd op het programma - konden diverse Beloften zich al gaan opmaken voor een vervolg van het seizoen. Marco van Duin, Marijn Sterk, Michael Timisela en Javier Martina maakten deel uit van de voorlopige selectie van Oranje onder 21 jaar voor het internationale acht- landentoernooi in Toulon. Op 14 mei sloot Jong Ajax de competitie af met een 1-0 nederlaag tegen Jong NEC. In Nijmegen maakte Bob Verweij in de tweede helft het enige doelpunt van de wed strijd. Hij voorkwam daar mee dat NEC degradeert, lijkt te Voor Jong Ajax stond er in Nijmegen weinig meer op het spel. Toch kreeg NEC de overwin ning zeker niet cadeau. Ajax speelde een goede eerste helft en creëerde een behoorlijk aantal kansen. Pas in de tweede helft werd het minder bij de jonge Amsterdammers. NEC'er Verweij maakte in de 60ste minuut uit een spelhervatting de enige treffer van de wedstrijd. Jong Ajax kreeg ook in de tweede helft kansen, maar de gelijkmaker werd niet gemaakt. 'Een goede eerste helft, maar daarna zakten we in,' zei Aron Winter, die al een aantal spelers miste vanwege interlandverplichtingen. Jong Ajax eindigde door de neder laag als vierde op de ranglijst. 'Veel spelers hebben progressie gemaakt en ook was ons spel bij vlagen heel goed,' analyseerde Winter de afge lopen twaalf maanden. 'Maar we hebben het in de beker en de com petitie te vaak uit handen gegeven. Bijvoorbeeld in het bekertoernooi voor Beloftenelftallen. Daarin wer den we op penalty's uitgeschakeld door Jong Stormvogels Telstar. Maar in dit elftal is het opleiden, het beter maken van spelers, heel belangrijk. Daarin zijn we geslaagd.' Volgend seizoen deelt Winter zijn taken als hoofdcoach van Jong Ajax met Adrie Koster. 'Daar kijk ik naar uit,' zegt Winter over de samenwerking, die eigenlijk al een beetje begonnen is. 'De afgelopen tijd hebben we al heel wat gesprekken met elkaar gevoerd.' Oranje Net als Winter konden enkele van zijn spelers ook al vooruitkijken. Met Gregory van der Wiel erbij, speelden Christian Supusepa, Vurnon Anita en Siem de Jong half mei met Oranje onder 19 jaar het EK-kwali- ficatietoernooi in Engeland. Ajax- keeper Koen Verhoeff maakte eveneens deel uit van de selectie, maar hij haakte op het laatst ge blesseerd af. Het begin op 16 mei was goed. Met Van der Wiel, De Jong, Anita en Supusepa in de basis begon Oud-profvoetballers onder Oranje onder 19 van Jonq RKC-coach John met een 2-0 zege op Tsjechië. Oud- Ajacied Jordy Brouwer maakte in het stadion van Burton Albion FC beide doelpunten voor het team van bondscoach Wim van Zwam. Bij het tweede doelpunt gaf Vurnon Anita de voorzet op de huidige speler van Liverpool. Een dag later won het elftal ook zijn tweede wedstrijd. In Coventry werd Engeland onder 19 verslagen: 2-1. De Ajacieden Christian Supusepa, Vurnon Anita en Siem de Jong ver schenen allen aan de aftrap tegen Engeland. Supusepa werd vier minu ten voor tijd gewisseld. Anita en De Jong speelden wel de hele wedstrijd. Op 20 mei ging het mis voor het Nederlands elftal. Het team van bondscoach Wim van Zwam speelde in Coventry met 0-0 gelijk tegen Rusland en kwam daarmee net te kort voor kwalificatie. Oranje moest winnen om bovenaan te eindigen in poule 3 en zo kwalificatie voor het EK af te dwingen. Tegenstander Rusland, dat net als Nederland de eerste twee wedstrijden won, be schikte over een beter doelsaldo dan Oranje en had genoeg aan een gelijk spel. Met Ajacieden Vurnon Anita en Christian Supusepa in de basis en Siem de Jong als invaller lukte het Nederland niet om te scoren tegen de Russen. Geen EK in Oostenrijk dus, deze zomer. Voor aanvaller Chakib Tayeb, ten slotte, begon de zomer mooi. Op 22 mei verlengde Ajax zijn contract tot 1 juli 2008. Het huidige contract met Tayeb liep af op 1 juli 2007. De 20- jarige linkerspits kwam in augustus 2004 bij de jeugdopleiding van Ajax. Komend seizoen komt Tayeb, even als dit seizoen, uit voor Jong Ajax. elkaar: Jong Ajax-trainer Aron Winter schudt de hand t Feskens. iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 37