Vierde plaats voor Beloften n y Ui De Beloften van Ajax eindigden drie punten boven die van PSV en zes boven die van AZ. Helaas eindigden Jong Heerenveen, Jong FC Utrecht en Jong FC Twente boven Jong Ajax, zodat de Beloften het seizoen afsloten met een vierde plaats. fotografie Gerard van Hees toen al gewisseld voor Siem de Jong. De centrale verdediger had te veel last van een botsing met een tegenstander. 'Te veel jongens voetbalden na rust voor zichzelf,' keek Winter terug. 'We hebben vanavond niet als ploeg ge voetbald. Het leek soms wel alsof we niet wilden winnen. Jong Willem II liet wel zien echt te willen winnen.' Maarten van Lieshout besliste het duel vanaf de penaltystip (2-0), na dat Marijn Sterk een Tilburger on deruit had gehaald. Vooral de manier waarop zijn ploeg had verloren zat Winter niet lekker. 'De tegenstander profiteerde telkens van onze fouten. We kregen de doelpunten niet tegen uit uitgespeelde kansen. Misschien hebben sommige jongens de tegen stander onderschat. Jong Willem II staat bijna onderaan. Ik hoop dat we het seizoen alsnog goed kunnen af sluiten; met een beter resultaat in de komende duels tegen Jong RKC en Jong NEC.' Door de nederlaag be zette Jong Ajax nog steeds de derde plaats. Het verschil met Jong FC Twente, de nummer vier, bedroeg vier punten. Teleurstelling Op 27 april tekende Siem de Jong (18) een contract dat zal lopen van 1 juli 2007 tot en met 30 juni 2010. Dezelfde dag verlengde Ajax het contract van rechtsbuiten Javier Martina met één jaar. De 20-jarige rechtsbuiten staat sinds 1 juli 2005 onder contract bij Ajax en speelde reeds twee seizoenen voor Jong Ajax. De twee spelers betaalden de club op 7 mei in de volgende wedstrijd tegen Jong RKC Waalwijk allebei direct terug met een doelpunt. Toch was het niet voldoende. Hoewel het knap was dat Jong Ajax zich van een 0-2 achterstand terugknokte, was de 3-3 eindstand teleurstellend. Op een nat en door de regen slecht bespeelbaar veld kwamen de Jong Ajacieden al vroeg op achterstand. Slordig uitverdedigen van de thuis ploeg stelde Tony Varela in staat te scoren. Ajax-doelman Marco van Duin was kansloos op het van rich ting veranderde schot van de ver dediger (0-1). De thuisploeg mocht zich vooral de tweede treffer van Jong RKC aanrekenen. Oud-Ajacied Jasper Kok baande zich dwars door de verdediging een weg richting Van Duin. Oog in oog met de Ajacied had de geboren Soestenaar de hoek voor het uitkiezen: 0-2. 'Bij de eerste tegengoal werd gewoon niet goed opgelet, maar de 0-2 mag nooit vallen. De tegenstander liep zo door onze as,' keek Jong Ajax-trainer Aron Winter terug. De Beloftencoach zag dat zijn ploeg zich nog voor rust sterk herstelde. De Jong stond op de goede plaats om een doorglijdende bal hard voorbij RKC-keeper Sander Kevelaerts te schieten. Uitblinker Javier Martina bekroonde een fraaie individuele actie twee minuten la ter met een treffer. De rechtsbuiten, en drager van de aanvoerdersband, 4 Javier Martina rent juichend weg na zijn 2-2 tegen Jong RKC. De rechtsbuiten schaarde zich onder de beste Jong Ajacieden. p 16 april won Jong Ajax van FCTwente, de tweede plaats kwam daarmee in het vizier. Twee dagen la- ter tekende Adrie Koster zijn contract als hoofdtrainer van Jong Ajax. Vanaf 1 juli zal hij het Beloftenteam gaan trainen samen met Aron Winter, de huidige hoofd trainer. De twee opstekers zorgden helaas niet voor een goed vervolg in de uitwedstrijd tegen Jong Willem II: de Amsterdamse Beloften gingen in Tilburg met 2-0 onderuit. 'We speel den vooral na rust slapjes, gewoon niet agressief genoeg,' concludeerde Ajax-trainer Aron Winter. 'Willem II was simpelweg feller. Vooral na de rust zijn we afgetroefd.' Aiax Maaazine Het niveau bij Jong Ajax daalde met het verstrijken van de speeltijd, zo leek het. In de eerste helft kregen spits Chakib Tayeb en middenvelder Vurnon Anita riante mogelijkheden. Jong Willem Il-doelman Zois bracht redding op de inzet van Tayeb, ter wijl Anita de bal niet goed inschoot. 'Het waren allebei honderdprocent- kansen,' taxeerde Winter de moge lijkheden die zijn spelers kregen. Tien minuten voor de rust promo veerde Ronnie Reniers zijn kans wel tot een treffer. De kans werd inge leid door slordig balverlies van Jong Ajax. Keeper Kenneth Vermeer kon de fout niet meer herstellen: 1-0. Na rust zakten de gasten ver terug. Jong Ajacied Dustin Huisman was Spits Chakib Tayeb schiet op doel. Jong RKC-speler Jasper Kok komt te laat.

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 36