Jong Ajax In actie tegen Heracles Almelo. iuni 2007 verdediger, ik ben iemand die graag inschuift. Ik zie het spelletje goed, kan het spel verleggen met mijn lange bal, ik heb mijn snelheid en mijn techniek natuurlijk.' In de zomer van 2006 tekende de 19-jarige een tweejarig contract; in plaats van tweedejaars A-junior werd hij lid van de selectie van Jong Ajax. 'Dat contract gaf me een goed gevoel, Ajax geloofde in me, dus ik ben vol vertrouwen aan het seizoen begonnen. Het verschil met de Al was groot, vooral omdat je tegen eerste elftalspelers komt te staan, maar het ging mij goed af. Mijn enige pech was dat ik geblesseerd raakte aan mijn rug, een scheurtje in een tak van een wervel. In een wed strijd van Oranje onder 19. Maar na mijn blessure kwam ik gelukkig snel weer in mijn ritme. Met als beloning de aanvoerdersband en uiteindelijk mijn debuut in het eerste. 'Het belangrijkste is nu eerst dat we de Champions League halen. Als ik daar een bijdrage aan kan leveren, zal ik me voor de volle honderd pro cent inzetten. De komende tijd wil ik me vooral richten op het verbeteren van mijn verdedigende kwaliteiten. Natuurlijk kan ik veel leren van een speler als Jaap Stam. Hoe hij zich opstelt, hoe hij de duels ingaat... Stam heeft gewoon ontzettend veel ervaring. Ik hoop zelf nog heel wat jaren in het eerste te spelen en veel prijzen te pakken met Ajax.' gangsgesprek kwam mijn gedrag dan ook altijd te sprake. Ik was een goede voetballer, zeiden ze, maar ik moest mijn gedrag wel aanpassen. Dan ging het een tijdje goed. Als pu ber werd ik uiteindelijk zo lastig, dat ik niet meer bij Ajax mocht blijven. Een grote teleurstelling als je al van kleins af bij Ajax speelt. Als je iets niet hebt, zie je ineens wat je mist.' Drie jaar lang speelde Van der Wiel bij HFC Haarlem. 'Het was in eerste instantie moeilijk om me op te laden na zo'n grote klap, maar bij Haarlem heb ik langzamerhand het plezier in het voetballen weer teruggevonden. Ik werd ouder en dus ook rustiger en verstandiger. Elk jaar ging het een stukje beter, in het derde seizoen werd ik zelfs aanvoerder van de BI. Aan het eind van het tweede seizoen Haarlem kreeg ik al een telefoontje van Ajax. Ze hadden wat blessures en vroegen of ik mee wilde naar een jeugdtoer- nooi in Italië. Natuurlijk wilde ik dat! Ik heb daar goed gespeeld en mocht vanaf dat moment al meetrainen met de B-junioren van Ajax. Zo konden ze zien dat ik niet meer dat lastige jongetje was van toen.' Nieuwe kans In het seizoen 2005-2006 droeg Gregory van der Wiel gelukkig weer het shirt van Ajax. 'Ik kreeg een nieuwe kans en ik nam me heilig voor om die niet nog een keer te laten schieten. In de A2 ging het steeds beter en voor de winterstop mocht ik al een keer meedoen met de Al. Omdat ik sterk inviel, speelde ik de tweede helft van het seizoen in de Al. Bij Haarlem stond ik ook weieens opgesteld als middenvelder, maar in de Al kreeg ik een vaste positie als centrale verdediger. Ik zie mezelf trouwens niet als een pure Op het podium in de Kuip met Olaf Lindenbergh, Edgar Davids en Ryan Babel. Van der Wiel kwam in de bekerfinale niet in actie. Teleurgesteld na Willem II - Ajax

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 35