schakelspeler Juichtonen Het debuut van Theo van Duivenbode hij is neeskens lerby en wouters niet graag willen verliezen hij is ook rijkaard en arnesen altijd voor de aanval kiezen zo is hij de perfecte schakelspeler hij is van achteren en van voren daar valt niet op te oefenen daar word je mee geboren als snotneus van achttien heeft hij aan reputaties lak maakt niet uit wie je bent hij steekt je simpel in zijn zak daar gaat hij weer naar voren en ook de bal nog krijgen high bury houdt de adem in en rest respectvol zwijgen 18 februari 2003 Nigel de Jong scoort bij Arsenal de gelijkmaker 3 ME11964 AJAX - SPARTA 0-0 Scheidsrechter: Martens Toeschouwers: 5.000 Ajax: Hoogerman; De Ruiter, Schaaphok, Ouderland; Visser, Muller; Swart, H. Tijm, Groot, Vesters, Van Duivenbode Z -5 Sparta: Doesburg; Ter Horst, Eijkenbroek, g Bentzon; De Groot, Verhoeven; Van Miert, Bosselaar; Laseroms, De Vries, Adelaar coach betaald voetbal is hij nooit ge worden. 'Ik ben destijds onder ande ren samen met Louis van Gaal voor de cursus afgewezen. We hadden al lebei nog geen club getraind.' Toch ging Van Duivenbode niet voor de voetballerij verloren. Na bestuurlijke functies bij de onder meer de KNVB, WCS en de Centrale Spelersraad zit Van Duivenbode nu in de ledenraad bij Ajax. Dus toch een echte Ajacied? 'Ik vroeg Theo de Groot, toen die me voorstelde me kandidaat te stellen: maak ik als oud-Feyenoorder wel een kans? Ik was best verbaasd dat ik gekozen werd, hoewel ik van mening ben dat ik een typische Ajax-voetbal ler was. Maar ik heb bij Feyenoord alles gewonnen wat er te winnen viel: landskampioenschap, Europa Cup en wereldcup. Ik heb bij beide clubs veel vrienden. Van 1991 tot 2002 was ik namens Stad Rotterdam Verzekeringen verantwoordelijk voor de sponsor overeenkomst met Feyenoord, dus in die periode kwam ik daar iedere twee weken. Ik zeg altijd: jullie stellen de vraag verkeerd. Wim Jansen is een echte Feyenoorder, Johan Cruijff is een echte Ajacied. Toch hebben zelfs zij bij beide clubs gespeeld. Ik vind het een eer dat ik ook in dat rijtje sta.' tekst Chris Willemsen fotografie Louis van de Vuurst Twee Ajacieden die ook Feyenoorder waren: Theo van Duivenbode en Henk Groot. FOTO: JAN MUD Nigel de Jong aan de bal; Gilberto en Dennis Bergkamp hebben het nakijken. De Jongs belangrijke Champions Leaguedoelpunt was zijn eerste officiële treffer voor Ajax 1 iunl 2007 33

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 33