Ajax versterkt zich met Delorge en Heijblok Kennedy, Sji De aftrap Contract Gabri verlengd Ajax heeft Kennedy Bakircioglü, Laurent Delorge en keeper Erik Heijblok vastgelegd voor volgend seizoen. Daarnaast werden met een flink aantal spelers en trainers nieuwe of vernieuwde contracten afgesloten. Gabri verlengde zijn contract tot 2011 een goede vriend van mij is, had ik al positieve verhalen gehoord over de club.' Laurent Delorge komt over van ADO Den Haag. Ajax legde de Belg vast tot en met 30 juni 2009, en heeft het recht om de overeenkomst met nog eens twee jaar te verlengen. De aanvallende middenvelder werd geboren op 21 juli 1979 te Leuven. Op 19-jarige leeftijd werd Delorge gecontracteerd door AA Gent. Vanaf 1998 speelde hij achter eenvolgens voor Coventry City, Lierse SK en Anderlecht, waarna hij de overstap maakte naar ADO Den Haag. Delorge speelde 28 wedstrijden voor de Haagse club waarin hij vijf doelpunten maakte. Keeper Erik Heijblok is gecontracteerd tot en met 30 juni 2008. In het contract is een optie tot verlenging van twee jaar opgeno men. De 28-jarige Heijblok, sinds 2003 keeper van HFC Haarlem, vervangt doelman Kenneth Vermeer, die volgend seizoen op huurbasis voor Willem II uitkomt. ^^ennedy Bakircioglü zette zijn handte- Ikening onder een vierjarig contract. De 26-jarige Zweed is afkomstig van FC Twente. Bakircioglü begon zijn ^^professionele carrière in 1996 bij het Zweedse Assyriska. Drie seizoenen later ver huisde hij naar Hammarby, waarmee hij in 2001 het Zweedse kampioenschap veroverde. Via een tweejarig uitstapje naar het Griekse Iraklis kwam hij in de zomer van 2005 terecht bij FC Twente. In Enschede groeide hij meteen uit tot een vaste waarde, die van zich liet spreken met zijn ge vaarlijke aanvallende acties en uitstekende schot. Het seizoen 2006-2007 betekende zijn echte doorbraak. In de Eredivisie maakte hij vijftien treffers en met FC Twente schopte hij het tot de play-offs om een plaats in de voorronde van de Champions League. Net als een aantal andere clubs was Ajax onder de indruk van de aanvaller. 'We hebben hem sinds het vertrek van Mauro Rosales goed in de gaten gehouden,' zegt technisch directuer Martin van Geel over de aankoop. 'Naast een goede voetbal ler is het volgens ons ook een jongen die goed in de groep past.' Kennedy, zoals zijn voetbalnaam luidt, hoefde niet lang na te denken toen Ajax bij hem aanklopte. 'Van Zlatan Ibrahimovic, die Spelers en trainers Met een flink aantal spelers zijn (nieuwe) contrac ten afgesloten voor volgend seizoen en daarna. Het contract met Gabri is opengebro ken en verlengd tot 1 juli 2011. Het con tract van Gregory van der Wiel is eveneens opengebro ken en verlengd tot 1 juli 2011. De con tracten van de Jong Ajacieden Javier Martina en Chakib Tayeb zijn met één jaar verlengd. Het contract met Rydell Poepon is openge broken en verlengd tot 1 juli 2010. De aanvaller wordt komend seizoen nog verhuurd aan Het contract met middenvelder Gabri is opengebroken en verlengd tot 1 juli 2011Het lopende contract met Gabri liep af op 1 juli 2009. FOTO: LOUIS VAN DEVUURST Willem II, waar hij ook de afgelopen maan den Eredivisie-ervaring opdeed. Het contract van jeugdspeler John Goossens is opengebroken en met drie jaar verlengd tot 1 juli 2011. Vier jeugd spelers tekenden hun eerste profcontract bij Ajax: Dionitio Liesdek, Marvin Hasselbaink, Siem de Jong en Nathaniel Will. Ook met een aantal trainers werden nieuwe of vernieuwde contracten afgesloten. Carlo L'Ami tekende een contract dat hem volgend seizoen aan Ajax bindt als trainer van de keepers van het eerste elftal. Constantijn Schouten is per 1 juli de nieuwe hoofdtrainer van Ajax zaterdag 1. Onder de jeugdtrainers tekenden Michel Kreek, Maarten Stekelenburg (afgelopen seizoen trainer van Jong Ajax), Frank de Boer, Wim Kwakman, Casimir Westerveld en looptrainer Renaldo Landburg vernieuwde contracten. Zij leiden ook komend seizoen nieuwe Ajax-talenten op. Scout René Moonen blijft de club eveneens trouw. Gehuld in het Ajax-shirt proost Kennedy na de ondertekening van zijn contract met technisch directeur Martin van Geel. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST juni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 13