Exclusieve voetballes van Kenneth Perez Een roep die geldt De aftrap Op uitnodiging van Kenneth Perez kregen honderd basisscholieren uit de Bijlmer woensdagmiddag 30 mei een exclusieve voetbalclinic. De Deense Ajacied, die enkele collega-begeleiders had ingeschakeld, bezorgde alle spelertjes een bijzondere voetbalmiddag. Zo rond 14.50 uur nemen leerlingen van de ba sisscholen Polsstok, Achtsprong en Klaverblad de trainingsvelden naast de ArenA in bezit. Het honderdtal wacht een exclusieve voetballes van Perez en zijn Ajax-collega's. In vijf verschillende oefenvormen kunnen de spelertjes hun voetbal- hart ophalen. Op de Deense reserveaanvoerder na genieten alle selectiespelers van trainer Henk ten Cate inmid dels van een welverdiende vakantie. Perez moet zijn vakantie nog even uitstellen. De linkspoot zit er niet mee; dit is zijn middag. Allemaal voortge komen uit een verbale uitglijder, een onvervalste slip of the tongue in het heetst van de competitie- strijd. Na de excuses die hij na Ajax - FC Twente al maakte aan de aangesproken assistent-scheids- rechter en een dosis gepaste schaamte, is het deze zonnige woensdag tijd voor een voetbalclinic voor Amsterdamse jeugd. 'Ik heb hier zelf voor gekozen, het is dus zeker geen straf,' vertelt Perez. 'Ik wilde nog iets voor deze kinderen en voor mijzelf doen. Hiermee hoop ik ook een punt achter de zaak te zetten. Een hele dikke vette punt. Het mooiste is als ik de jongetjes en meisjes vanmiddag iets kan leren. Op voetbal- gebied dan. Ik zie heel veel spelertjes nu bijvoor beeld nog te veel dribbelen. Iets minder trucjes uithalen mag ook wel. Het is geen straatvoetbal.' De Deense middenvelder met het rugnummer 11 toont zich een goed gastheer en dolt en lacht wat met de gasten. In vijf verschillende oefenvormen strijden de leerlingen van vier basisscholen uit de Bijlmer om heuse prijzen. Ervaren trainers als Hennie Spijkerman, Maarten Stekelenburg en Simon Tahamata staan de Ajacied onder meer bij. Ook de aanstormende Beloften Mitchell Donald en Murat Yildirim hebben zich speciaal voor deze clinic in een trainerskloffie gehesen. Leerkrachten Gastheer Kenneth Perez te midden van de basisscholieren uit de Bijlmer die deelnamen aan zijn clinic. FOTO: SANDER NIEUWENHUYS FOTO: SANDER NIEUWENHUYS en een vertegenwoordiger van de KNVB comple teren de begeleiding. Ook de voetbalbond draagt desgevraagd zijn steentje bij aan de geslaagde middag. In elke oefenvorm proberen telkens twee groepjes zoveel mogelijk punten bij elkaar te voet ballen. Elk groepje draagt de naam van een speler uit de Ajax-selectie. 'Welke oefening het leukste was?' herhaalt de 10- jarige Orfeo Lowland de vraag. 'Die waarin we hard mochten schieten op de grote doelen.' Of de kleine tiener al even hard kan schieten als Perez? Lowland toont een brede lach. 'Nee, nog niet,' klinkt het bescheiden. 'Misschien komt dat later nog wel.' Een tikkie verlegen werpt hij een blik in het net ontvangen Ajax-tasje vol stickers en spe- lerskaarten. Voor Shaquille Sno zit de clinic er dan al op. De speler van Ajax El, maar deze middag vooral leerling van Polsstok, spoedt zich richting de Toekomst. Een van de laatste trainingen van het voetbaljaar wacht. Kenneth Perez voetbalt ondertussen nog steeds lustig mee. In de derde oefenvorm schuwen de kleintjes de duels niet met de minstens vier kop pen grotere Ajacied. Eén keer wordt Perez zelfs afgetroefd door vijf mini-Amsterdammertjes. Alsof het afgesproken is, breekt een pauze aan, Dorstig laven de spelertjes zich aan flesjes water en sportdrank. Anderhalf uur na de welkomstwoorden van Perez en Ajax' financieel directeur Jeroen Slop volgt de prijsuitreiking. 'Team Perez' eindigt als tweede en blijft daarmee 'Team De Mul' nipt voor. 'Team Vermaelen' mag zich winnaar noemen van de clinic. 'Geef de winnaars in dit team een groot ap plaus!' schalt de stem van Perez door de speakers, 'Ik hoop dat jullie van deze middag hebben geno ten. Ik heb in elk geval zeker genoten. Veel plezier in de toekomst en wel thuis.' Robert Braber 'BN/De Stem zou uit mijn mond hebben opgetekend dat Ajax ons een premie had beloofd als we met Excelsior zouden winnen van AZ. Dat verhaal is helemaal uit zijn verband gerukt. Ik heb tegen de journalist van die krant alleen bij wijze van grap gezegd dat het leuk zou zijn als we een winstpremie van Ajax zouden krijgen. En toen las ik in de krant tot mijn stomme verbazing een serieus bericht daarover. Ik vind het allemaal erg vervelend, want zo was het totaal niet bedoeld. Bovendien, ik heb het niet eens over bedragen gehad.' Voetbalinternational, 09-05-2007 Henk ten Cate 'Ajax en AZ zijn, hoe je het ook wendt of keert, de twee clubs die de competitie kleur hebben gegeven.' Sportweek, 15-05-2007 Laurent Delorge 'Waar het mij betreft heeft mijn adviseur Mo Sinouh een rustig jaar gehad, want de clubs dienden zich de voorbije maanden eigenlijk vanzelf aan.' Voetbalinternational, 16-05-2007 Laurent Delorge 'Het ligt bepaald niet voor de hand dat je na een jaar degradatievoetbal met ADO Den Haag ingelijfd wordt door een topclub.' Voetbalinternational, 16-05-2007 Laurent Delorge 'Mijn transfer naar Ajax is het definitieve bewijs dat ik mentaal wel met tegenslag kan omgaan.' Voetbalinternational, 16-05-2007 Wesley Sneijder 'Met Edgar Davids in de kleedkamer zal het nooit gebeuren dat je, zoals in deze wedstrijd, al na twee minuten met 1 -0 achter staat. Edgar Davids is dit jaar de drijvende kracht achter Ajax geweest. Zondag, tegen AZ, kon je weer eens goed zien hoe belangrijk Edgar is, juist omdat hij er niet bij was.' Sportweek, 22-05-2007 Wesley Sneijder 'Op het moment dat de clubs eruit zijn, ben ik er klaar voor.' Voetbalinternational, 23-05-2007 Martin van Geel 'Valencia heeft een bod gedaan en dat hebben wij niet geaccepteerd. Dat is op dit moment de status.' Voetbalinternational, 23-05-2007 Kennedy Bakircioglu 'Ik hoop dat Wesley Sneijder blijft. Hij is een uitste kende voetballer en ik zou graag met hem samen spelen.' Voetbalinternational, 23-05-2007 iuni 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 11