Wesley Sneijder en Ryan Babel in de prijzen De heren media feGezom»™ Het fenomeen Lucky Ajax kreeg afgelopen zondag een nieuwe dimensie. De Amsterdammers waren in de KNVB-bekerfinale tegen AZ grotendeels de onderliggende partij, maar overleefden met een man minder de verlenging. Ajax groef zich een een half uur diep in en zag AZ desondanks vier keer in scoringspositie komen. Zelfs in de allerlaatste minuut kopte Shota Arveladze nog op de Amsterdamse lat. Voetbal International, 09052007 De eindstrijd in De Kuip hield drie miljoen mensen drie uur lang aan de buis gekluisterd en was de voorbode van een nieuwe klassieker in wording. Voetbal International, 0905-2007 AZ-trainer Louis van Gaal wist afgelopen zondag na de verloren bekerfinale tegen Ajax precies op te sommen in welke wedstrij den zijn ploeg dit seizoen was benadeeld door de scheidsrech ter. Merkwaardig, want na het onderlinge competitieduel op 25 februari, waarin arbiter Jan Wegereef de discutabele Alkmaarse gelijkmaker goedkeurde en Ajax-coach Henk ten Cate ontplofte van woede, was de reactie van Van Gaal: 'Ik zeg nooit iets over de scheidsrechter! Behalve dan als het in het nadeel is van zijn ploeg... Voetbal International, 0905-2007 Ajax Maaazine Als Martin van Geel ooit plotseling opstapt als technisch direc teur van Ajax, kan Leo Beenhakker natuurlijk ook daar nog een keer thuiskomen. Voetbal International, 0905-2007 Het lange seizoen van Ajax, dat begon met een vroege voorberei ding vanwege de wedstrijden tegen FC Kopenhagen, duurt dus, net als vorig seizoen, tot de allerlaatste dag in de competitie agenda De komende weken zal blijken of Ajax de van hogerhand uitgesproken ambitie om weer structureel tot de beste zestien ploegen van Europa te gaan behoren, ook kan onderbouwen met resultaten óp het veld. Mark van den Heuvel, Sportweek, 1505-2007 De X-Factor is ondergeschikt geraakt aan de E-Factor. Bij Ajax hebben alle tierelantijnen de tweede helft van het seizoen plaatsgemaakt voor een ongekende inzet en passie. Oorzaak: de komst van 'pitbull' Edgar Davids (34). Mark van den Heuvel, Sportweek, 22052007 Sneijder is nog zo'n voetballer die zegt wat hij denkt en doet wat hij voelt. Dat is in de afgelopen dagen maar weer eens ge bleken. Eigenlijk mag hij niets zeggen over de belangstelling van Valencia, maar de blik op zijn jongensgezicht zegt genoeg. Thijs Siegers, Voetbal International, 23052007 Heb je goed gespeeld wanneer je directe tegenstander uitgroeit tot de beste speler van de tegenpartij? Het was een vraag die zowel Wesley Sneijder van Ajax als Demy de Zeeuw van AZ zichzelf afgelopen zondag kon stellen. Taco van den Velde, Voetbal International 25052007 Ryan Babel en Wesley Sneyder, talent en speler van het seizoen 2006-2007. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST Wesley Sneijder ontving na Ajax - Sparta de Rinus Michels Trofee voor beste Ajax-speler van het seizoen. Ryan Babel kreeg de Marco van Basten Trofee voor Talent van het jaar van Ajax. deren gemiddeld meer bewegen, meer aan sport doen, meer groente en fruit eten en minder gesui kerde dranken en tussendoortjes tot zich nemen. Het percentage lichaamsvet is bij alle deelnemers significant afgenomen. Komend seizoen doen alle Eredivisieclubs mee aan het project. Het project Scoren voor Gezondheid, waar bij voetballers uit de Eredivisie kinderen aanzetten tot een gezondere levensstijl, is een groot succes. Ajax is een van de negen Eredivisieclubs die dit seizoen meededen aan Scoren voor Gezondheid. Vijf Ajacieden hielpen de deelnemende kinde ren uit de regio Amsterdam tijdens hun missie. Ryan Babel was erbij toen het project in november 2006 begon, Edgar Davids en Leonardo brachten een tussentijds bezoek aan de scholen en Jaap Stam en Tom de Mul reikten onlangs de diploma's uit aan de deelnemers. De voorlopige landelijke testresul taten, die ECV-voorzitter Michael van Praag zondag 27 mei uitreikte aan staatssecretaris van VWS Jet Bussemaker, zitten boordevol goed nieuws. Zo werd onder andere Tijdens de rust van de wedstrijd Ajax - AZ overhandigde Michael van Praag de resul- duidelijk dat de deelnemende kin- taten aan staatssecretaris Bussemaker. FOTO: LOUIS VAN DE VUURST

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 10