Een bijzondere verjaardag De aftrap Vos preekt de passie Bij Ajax is dit seizoen Roger getooid met het nummer van de maestro. De Spanjaard, die Ajax - RKC vanaf de bank bekeek, is de laatste Ajacied met het rugnummer 14. Cruijff reageerde lachend en Cruijffiaans op het eerbetoon van Ajax. 'Dat is toch geen eerbetoon? Je moet juist altijd je beste speler met nummer 14 laten spelen...' Cruijffiaans waren ook de uitspraken op spandoeken die tijdens de bekerwedstrijd de tweede ring sierden. De supporters toonden het grootste respect voor Cruijff door het stadion aan te kleden met zijn bekendste uitspraken en wijsheden in graf fiti-uitvoering. 'Als wij de bal hebben, kunnen zij niet scoren' is zo'n wijsheid. 'Da's logisch' ontbrak evenmin in de opnieuw sfeervolle Amsterdam ArenA. tekst Klaas Vos Je verjaardag is en blijft altijd een bijzondere dag. Je verjaart in dubbele betekenis: verjaren in de zin van een jaar ouder worden en in de zin van dat vieren. Soms is zo'n dag extra bijzonder. In mijn geval begon dat al met mijn geboortedag zelf: 26 mei 1949. De ijsheiligen waren al geweest, maar het was die dag zo koud dat mijn grootvader in z'n duffelse winterjas zich over mijn wiegje boog om z'n eerste kleinkind eens goed te bekijken. In die tijd vreesde men wellicht een kouder wordend klimaat. 26 mei 1960 was ook een verjaardag met een extra tintje. Niet alleen omdat het Hemelvaartsdag was, maar omdat op die dag Ajax in een beslissingswed strijd met een verpletterende overwinning van 5-1 op Feyenoord de landstitel binnenhaalde. De komende 26 mei belooft opnieuw mijn verjaardag extra feestelijk te worden. Want dan gaat wederom het toernooi om de Gestion Copa Amsterdam van start. Voor de derde keer in zijn huidige vorm. Het toernooi is feitelijk een voortzetting van het aloude Blauw-Wit Pinkstertoernooi. Zie het artikel hierover in dit blad (pagina 36). Zelf was ik er vorig jaar voor het eerst. En ik heb me geen moment verveeld. Natuurlijk was het weer geen spelbreker, maar in al zijn glorie spelversterker. Maar dat was gelukkig niet het enige. De organisatie was perfect: een krachtige combinatie van verademende gemoedelijkheid en gedegen professionele aanpak; een verbond van deskundig denken en liefdevol handelen. De meeste wedstrijden waren zeer de moeite van het bekijken waard, waaromheen een sfeer ontstond van enthousiasme, betrokkenheid en kijkplezier. En het Sportpark Sloten bood een prachtige entourage voor allerlei soorten ontmoeting: met oude bekenden van vroeger, vrienden van Ajax, kennissen uit de kroeg en mensen die je weieens gezien had, maar met wie je nu uitgebreider kennismaakte. Vorig jaar was ik niet jarig, maar het voelde wel zo. De lange fietstocht van 'mijn' Oost naar het verre 'West' legde ik dat weekeinde meerdere malen fluitend af. Jammer dat ons jeugdige Ajax-team de hoofdprijs niet pakte. Maar ik heb begrepen dat Sonny Silooy en zijn jongens er alles aan zullen doen om nu wel de buit binnen te halen. Misschien als landskampioen der jeugd. Misschien als heel Ajax met de trots van de bekerwinnaar. Misschien zelfs als landskampioen. Veel misschiens, want op het moment van schrijven zijn er nog twee competi- titieronden te gaan, waarna de bekerfinale volgt. Het misschien van de landstitel zou heel wat minder groot geweest zijn als in plaats van lamlendigheid tegen RKC overtuigingskracht de baas was geweest. Heel benieuwd ben ik ook naar de verrichtingen van het Noord-Hollands team van Ton Ojers. De man heeft een (vaak aardige) grote mond. Nu eens zien of die grote mond ook grote daden oplevert. Weer of geen weer: een bijzondere dag zal het worden, aanstaande 26 mei en de dagen er na. Mijn verjaardag krijgt een verlenging! Ik ga er weer fluitend heen. Een sms kost 90 eurocent. De opbrengst gaat naar de Johan Cruvff Foundation. mei ?f)fl7

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 9