Ajax van dag tot dag Maandag 26 maart Kenneth Vermeer meldt zich bij bondscoach Foppe de Haan af voor de oefeninterland van Jong Oranje tegen Jong Ierland. De doelman is ziek. Keeperstrainer Fred Grim, die bij Ajax nog een doorlopend con tract heeft tot 1 juli 2008, tekent bij Sparta een verbintenis voor de duur van drie jaar. Bij Sparta kan hij zijn wens om assistent-trainer te worden in vervulling laten gaan. Dinsdag 27 maart De training van Ajax wordt bezocht door een Canadees jeugdteam. De B-junioren van voetbalschool Sigma uit Toronto mogen van trainer Henk ten Cate de oefensessie van dichtbij bekijken. Jong Oranje wint in Venlo de oefenwedstrijd tegen Jong Ierland met 1-0. Hedwiges Maduro speelt de hele wedstrijd. Woensdag 28 maart Het Nederlands elftal wint de EK- kwalificatiewedstrijd tegen Slovenië met 1-0. Wesley Sneijder, Ryan Babel, Urby Emanuelson en John Heitinga starten in de basis. Tsjechië boekt in de strijd om kwalificatie voor het EK 2008 een 1-0 overwinning op Cyprus. Zdenek Grygera valt na twaalf mi nuten geblesseerd uit. Hij heeft een scheur in de binnenmeniscus van zijn linkerknie. Edgar Manucharyan lijdt met Armenië een 1-0-uitneder- laag tegen Polen. Manucharyan speelt alleen de tweede helft. Donderdag 29 maart Vak 410 mag voorwaardelijk weer meedoen aan georganiseerde sfeerac ties in de ArenA. Ajax contracteert jeugdspeler Daley Blind. De 17-jarige zoon van Danny Blind is vastgelegd tot 1 juli 2010. Vrijdag 30 maart Hedwiges Maduro verrekt tijdens de training de binnenband van zijn rechterknie. Zaterdag 31 maart Ajax heeft er weer een kampioens team bij. De E3 wint met 1-3 van de El van ADO '20 en stelt daarmee de titel veilig. De E3 heeft dit seizoen nog geen enkele wedstrijd verloren. Ajax Al slaagt er niet in het topduel met koploper FC Twente/Heracles te winnen. De ploeg van Sonny Silooy kent op de Toekomst weinig geluk in de afwerking en gaat met 1-3 ten on der. Jeffrey Sarpong scoort het enige doelpunt voor de Ajacieden. Zondag 1 april Ajax nadert in de strijd om de landsti tel koploper PSV tot op drie punten. In de ArenA wordt Heracles Almelo met 3-0 verslagen. Sneijder zet de ploeg in de elfde minuut met een vrije trap op voorsprong. Huntelaar maakt vlak na rust de andere twee doelpunten. Jaap Stam loopt een hamstringbles sure op aan zijn linkerbeen en verlaat vlak voor het eindsignaal het veld. Maandag 2 april Jong Ajax wint de uitwedstrijd tegen Jong FC Groningen met 0-2. Vlak na rust scoort Chakib Tayeb het eer ste doelpunt. Het tweede doelpunt wordt door Javier Martina verzorgd. Tijdens de ochtendtraining maakt Thomas Vermaelen zijn rentree in de selectie. De training wordt bijge woond door coach Naoki Kusunose en zijn spelers van Tokyo Verdy Oyama die een week op trainings kamp in Nederland zijn. Dinsdag 3 april De Ajacieden die de afgelopen periode voor Oranje uitkwamen, krijgen een dagje rust van trainer Henk ten Cate. Vito Wormgoor verbindt zich voor de komende twee seizoenen aan Ajax. De 18-jarige verdediger maakt volgend seizoen definitief deel uit van de selectie van Jong Ajax. Donderdag 5 april Thomas Vermaelen maakt zijn ren tree in het Ajax-shirt. De Belgische verdediger is als Jong Ajacied een uur van de partij in het oefenduel tegen hoofdklasser Argon. Ajax ver liest de wedstrijd met 2-0. Zaterdag 7 april Bijna honderd leden van de Ajax Kids Club genieten van een paasont- bijt in het supportershome. Zondag 8 april Ajax sluit de uitwedstrijd tegen RKC Waalkwijk met een gelijkspel af (2-2). Gabri en Sneijder brengen Ajax twee keer op voorsprong. Jan Vertonghen en Ruud Berger zorgen twee keer voor de gelijkmaker. Ajax fotografie Sander Nieuwenhuys wordt door het gelijkspel op de ranglijst gepasseerd door AZ. Maandag 9 april Hans van der Zee komt per 1 juli het scoutingapparaat van Ajax ver sterken. Dinsdag 10 april Adrie Koster treedt vanaf 1 juli aan staande aan als hoofdtrainer van Jong Ajax. Aron Winter wordt zijn assisten. Maarten Stekelenburg, de huidige rechterhand van Aron Winter bij de Beloften, wordt volgend sei zoen trainer van de B2. Het project Scoren voor Gezondheid wordt op de Toekomst feestelijk afgesloten. Meer dan honderd basisschoolkinderen uit Amsterdam ontvangen uit handen van Jaap Stam en Tom de Mul een medaille en een diploma. Woensdag 11 april Leonardo wordt in Sao Paulo met succes geopereerd aan zijn knie. De Ajax-aanvaller blijft nog twee a drie weken in Brazilië voordat hij in Nederland verder aan zijn herstel gaat werken. Donderdag 12 april Jan Olde Riekerink wordt per 1 juli het nieuwe hoofd jeugdopleiding van Ajax. Hij tekent een contract voor onbepaalde tijd en volgt John van den Brom op die vanaf vol gend seizoen hoofdtrainer wordt van AGOW. Vrijdag 13 april Dankzij een 2-0 zege op NAC Breda (doelpunten van Kenneth Perez uit een penalty en Ryan Babel) voert Ajax voor even de ranglijst aan. Zaterdag 14 april Ajax Al verslaat in Eindhoven PSV Al met 0-4. Het team van trainer Sonny Silooy heeft, met nog drie wedstrijden te spelen, drie punten achterstand op koploper FC Twente/ Heracles. Ajax moet de koppositie in de Eredivisie weer afstaan aan PSV, dat met 2-0 van FC Twente wint. Zondag 15 april AZ verdringt door een 1-0 overwin ning op Vitesse Ajax van de tweede plaats op de ranglijst. Nicolae Mitea kwam tegen NAC Breda in de 69ste minuut in het veld voor Tom de Mul. mei ?0fl7

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 69