5 mei 1368 Ajax - GVAV 3-1 35 (25 april 1982) 36 (25 april 1983) JCNJb iJy 41 (25 april 1988) 37 (25 april 1984) 38 (25 april 1985) 39 (25 april 1986) 40 (25 april 1987) Cruijff speelt door de afwezigheid van Piet Keizer linksbuiten en maakt vanaf die positie GVAV'er Johan Beuvink het leven zuur. Ajax, voor het eerst dit seizoen zonder Cruijff in het basisteam, wint via een doelpunt van Dick Schoenaker in de laatste minuut van Go Ahead Eagles. Het Parool: 'De Amsterdammers misten Cruijff duidelijk.' Tafeltennisster Bettine Vriesekoop behaalt in Boedapest de wereldtitel in het enkel- en het ge mengd dubbelspel. Ondanks zijn leeftijd was Cruijff gisteren weer de beste speler tijdens FC Utrecht - Ajax (0-2). Hij scoort de openingstreffer en bereidt de 0-2 van Soren Lerby voor. f I 4*1 J In een interview verklaart Mark E. Smith, zanger van de Britse groep The Fall en supporter van Manchester City, dat 'het voetbal genieën nodig heeft, zoals George Best en Johan Cruijff. Daarvoor ko men mensen naar het stadion.' In het paasweekeinde speelt Cruijff voor het laatst in zijn loopbaan twee wedstrijden binnen korte tijd. De bijna 37-jarige Feyenoorder scoort twee keer bij DS'79 (0-3). Zonder vooroverleg gepleegd te hebben met Cruijff kondigt Coca Cola aan voor het eerst in honderd jaar zijn smaak te gaan veranderen ('wordt zachter, zoeter'). 'Geduld Cruijff bij Ajax op de proef gesteld', meent Het Parool aan de vooravond van de verjaardag van de technisch directeur. In de KNVB Beker is maar net van FC Groningen gewonnen. Cruijff wil naast Jan Wouters ook Adri van Tiggelen con tracteren voor volgend seizoen. Op zijn veertigste verjaardag publi ceert Het Parool een groot artikel over de trainer die zojuist met Ajax voor het eerst in veertien jaar weer een Europa Cupfinale heeft bereikt. Cruijff: 'Twee jaar geleden pro beerde iedereen bij Ajax een hakbal te geven en werd vervolgens wan neer dat gelukt was als talent of top- speler beschouwd. Ik heb een einde aan dat gedoe gemaakt, omdat iets dergelijks niets met voetbal te ma ken heeft. Spelers moeten hun talent in dienst stellen van het elftal.' In de verlenging van de beslissingswedstrijd tegen Benfica opende Cruijff na twee minu ten de score. Johan Cruijff, 21 jaren slechts, doch al begerig bekeken door gerenom meerde coaches uit vele landen, etaleerde twee minuten later in een onvergetelijk ogenblik zijn moeilijk te taxeren waarde. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 60