9 (25 april 1956) 10(25 april 1957) 11 (25 april 1958) 12(25 april 1959) 13(25 april 1960) 14(25 april 1961) 1964-1965 A-junior maakt debuut in Ajax 1 57 Op de Groen van Prinstererschool, een school met de bijbel, heeft de ne genjarige het moeilijk. 'Ik heb altijd met mijn meester in de clinch gelegen als er over de bijbel wordt verteld. Waarschijnlijk gewoon om te pesten en voor de lol.' (Boem) Aankomst in Bielefeld, waar de A-junioren een toernooi spelen. Voorste rij, tweede van links: Johan Cruijff. Staand, vierde van links: trainer Jany van der Veen. Op zijn tiende verjaardag krijgt Cruijff het mooist denkbare cadeau van de postbode: een brief van Ajax waarin staat dat hij is aangenomen als lid. Een proefwedstrijd hoeft hij niet spelen. Ze kennen hem al. Ook op zijn verjaardag helpt Cruijff mee in de groentezaak van zijn vader. 'Ik heb daar rekenen geleerd. Want we moesten de klanten toch vertellen hoeveel drieënhalf pond worteltjes kostte, of twee pond prei, als de prijs zoveel gulden de kilo was.' (Boem). Tijdens een toernooi in Groningen bij Be Quick moet Ajax BI met de Duitse club Werner Bremen penal ty's nemen om uit te maken wie het toernooi wint. Ajax verliest; Johans oudere broer Henny laat de penalty reeks aan zich voorbijgaan. Bericht in het Ajax-nieuws over een toernooi voor de B-junioren bij VV De Spartaan: 'In de tweede wedstrijd tegen K.F.C. hadden wij de opstelling enigszins gewijzigd: onze lichtge wicht Joh. Cruijff stónd linksbinnen en Adr. van Eij den middenvoor. Het ging nu veel vlotter in onze aanval.' In de finale maakt Cruijff in de laat ste minuut het winnende doelpunt. Het Parool vermeldt het programma voor de derde, vierde en vijfde ronde van het schoolvoetbal. 'In die peri ode kon ik op school doen en laten wat ik wilde, omdat ik in ons elftal onmisbaar was.' (Boem) Als A-junior maakte Johan Cruijff (17) op 15 november 1964 zijn debuut. Zijn reguliere wedstrijden speelde hij dat seizoen met (staand vanaf links) Teun Bogaard, Barry Hulshoff, Peter Jansen, Ernst Bouman, Cees Keizer, Leslie Blitz, Rolf Grootenboer, Arie van Eijden, (gehurkt:) Gerrie Splinter, Hans Driessen, Co Meijer, Ton Fens en - rechts naast Johan Cruijff - Piet de Waal.

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 57