'Ik baalde toen het afgelopen was' DE SUPPORTER AAN HET WOORD Mijn Ajax Supporters zijn er in alle soorten en maten, ledereen beleeft Ajax op zijn eigen manier. In de Ajax- media www.ajax.nl, Kick Off en Ajax Magazine komende supporters aan het woord over hun Ajax. In deze aflevering vertelt Michael Noorlander uit Heerhugowaard wat Ajax voor hem betekent. Michael Noorlander (midden) met zijn vrienden Stevan (links) en Erwin (rechts) Kool op het trainingsveld bij de Amsterdam ArenA. Eerst bezochte wedstrijd: 'Toen ik acht was mocht ik voor de eerste keer mee met mijn vader. Dat was de Champions Leaguewedstrijd tegen Bayern München in het Olympisch Stadion. Mijn vader had al gezegd dat het fantastisch zou worden, maar het was nog veel mooier dan dat. Die sfeer, die fak kels, het zingen: het publiek maakte het zó ontzettend indrukwekkend. Ik weet nog dat ik ook vaak naar het scorebord keek: ik baalde toen het afgelopen was.' Fan van Ajax sinds: '1992, toen ze onder Van Gaal de UEFA Cup wonnen. Dat team was al zo goed, met Litmanen, Davids en Frank en Ronald de Boer. Ik mocht nog niet zo laat opblijven dat ik alles mocht zien, maar mijn vader Edwin vertelde me altijd alles.' Met wie kijk je meestal naar de wedstrij den van Ajax? 'Vroeger met mijn vader, maar die heeft daar geen tijd meer voor. Nu ga ik altijd met mijn vrienden Erwin en Wesley. Als ik zelf moet voetbal len, kijk ik in de kantine. Ik herin ner me bijvoorbeeld de wedstrijd FC Groningen - Ajax, waarin Ajax met 2-0 achter kwam. Al die gasten uit Heerhugowaard blij, ja die zijn allemaal voor AZ, maar je had ze moeten zien toen Leonardo die 2-3 maakte. Dat was prachtig.' Mooiste Ajax-moment: 'De overwinning op AC Milan in de Champions Leaguefinale natuurlijk. Maar dat zal iedereen wel zeggen. Daarom noem ik ook de 3-1 zege van augustus op PSV om de Johan Cruijff Schaal. Thomas Vermaelen en John Heitinga waren toen echt geweldig.' Mooiste Ajax-doelpunt: 'Dat van Jari Litmanen, toen hij de 1-0 maakte in de poulewedstrijd van de Champions League tegen AC Milan. Het was niet zozeer het doel punt, maar meer de manier waarop hij juichte die zo'n indruk op me maakte. Hij was zó blij en daarvan ging ik ook helemaal uit mijn dak. Dat gevoel blijft altijd in me zitten.' Favoriete speler van Ajax op dit moment: 'Gabri, dat kan niet missen. Ik houd van spelers die zich willen wegcijfe ren voor het team, jongens die ande ren laten excelleren. Dat Davids er nu bij is, vind ik dus ook geweldig.' Favoriete Ajacied uit de historie: 'Danny Blind, Jan van Halst en Tomas Galasek, om dezelfde reden als waarom ik nu zo'n fan ben van Gabri. De schouders eronder en gaan. Karakter tonen, kijk eens hoe Van Halst zich terug heeft geknokt nadat hij onder Adriaanse geen kans meer kreeg. Maar weet je: eigenlijk is toch Jari Litmanen mijn nummer één. Dat was zo'n mooie speler. Die had en kon alles. Als ik buiten met mijn vriendjes voetbalde, wilde ie dereen Litmanen zijn. Dat was nog nooit eerder voorgekomen.' Favoriete club naast Ajax: 'Oei, dat is moeilijk. Ik denk toch Barcelona. Ze spelen zulk mooi voetbal met al die snelle combina ties. Ook ben ik fan van Rijkaard, Xavi en Iniësta. Ze worden zeker kampioen dit jaar, zeker nu Eto'o en Messi weer kunnen spelen. Ik denk trouwens dat Sneijder volgend sei zoen ook bij Barcelona speelt, maar ik hoop dat hij hier blijft.' Ajax is voor mij: 'Alles na mijn werk, school en de familie. De belangrijkste bijzaak in het leven dus. Buiten Ajax zou ik echt niet weten wat ik nog meer leuk zou vinden.' Naam: Michael Noorlander Woonplaats: Heerhugowaard Leeftijd: 20 jaaÉ— Seizoenkaart: 'Oie heb ik sinds een paar jaar. Doordat ik op zondag altijd zelf moet voetballen, bezoek ik alleen de wed- strijden doordeweeks of op zaterdag, tk ben er zo'n tien keer per jaar. Maar omdat ik op school zit in Amsterdam, ga ik ook regelmatig naar de training kijken. Bij de presentatie v&n Edgar Davids was ik er ook. Ik hoop dat ik over een paar jaar een sei zoenkaart kan kopen, maar daarvoor heb ik nu nog geen geld.' mfii ?(W7

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 53