Wesley Sneijder geeft @ntwoord Via een email aan de Ajax-website konden de supporters een vraag stellen aan Wesley Sneijder. De middenvelder beant woordde een selectie van de honderden ingestuurde vragen. „l - Home http://vww..j«<-n fotografie Louis van de Vuurst Wat doe je voor een wedstrijd, heb je rituelen? Youri Kleverlaan, Lisse Nee sorry. Ik heb geen rituelen en ben ook niet bijgelovig. Wie is jouw favoriete voetballer ooit en waarom? Nick Luykx, Leiden Ik heb nooit een favoriete speler gehad. Ik moet wel zeggen dat ik in de jeugd altijd als linkshalf speelde, de nummer 8-positie dus. Dan ga je vanzelf op de spelers letten die die positie goed invullen. En in mijn jeugd was dat Edgar Davids. Wie zou jij voor één dag willen zijn en waarom? Laurie Boezel, Blaricum Ik zou met niemand willen ruilen, daarvoor is mijn eigen leven veel te Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? Oskar Smaal, Numansdorp Ieder jaar vinden op de Toekomst de Ajax Talentendagen plaats. Daar kun je je gewoon voor inschrijven. De Ajax-scouts bekijken dan of je goed genoeg bent. Dat geluk had ik. Waar dacht je allemaal aan toen je mocht debuteren in het eerste? Joep Mousset, Haler Dat was in de uitwedstrijd tegen Willem II. Man, ik Wat maakt Ajax en Amsterdam bijzonder voor jou? Job van den Berg, Delft Ajax zit in mijn hart; ik speel hier al vanaf mijn zevende. Met de stad Amsterdam heb ik dat wat minder. Ik ben geboren en getogen in Utrecht en woon er ook nog steeds met heel veel plezier. Maar ik voetbal graag in I Amsterdam. Het is jammer dat dat bij sommige mensen weieens steekt. Wat vind je van al die roddels dat je vol gend jaar weg bent? Olga van Heiningen, Leidschendam Weet je, dat hoort er allemaal bij. Er wordt nu eenmaal altijd over je gekletst en ik het buiten- begin daaraan wel gewend land, of ga je alleen teraken. als het een abso lute topclub is? Hoe komt het dat je zulke goede vrije Hans Luyt, Koog trappen kunt nemen? aan de Zaan Dennis Haveman, Tolbert Als ik naar het Trainen, trainen en nog eens trai- buitenland nen. Zelfs nu doe ik het nog: na vertrek, zal de training oefen ik er altijd nog dat een even op. bewuste keuze voor een mooie club zijn. Ook zal ik zeker afwegen of ik er genoeg aan spelen kan toekomen. Ik wil altijd spelen! Stel dat je binnenkort naar het buitenland vertrekt, zou je dan op latere leeftijd nog terugkomen bij Ajax? Janneke Jansen, Amsterdam Wat een moeilijke vraag. Ik heb nog zo'n lange carrière voor de boeg, hoop ik tenminste. Ik durf eigenlijk geen uitspraak te doen over waar ik nog allemaal terecht zal komen. Waar let je allemaal op als je een vrije trap neemt en hoe ga je voor de bal staan? Branco Huijzer, Haarlem Ik kijk hoe de muur staat en welke hoek het gemakkelijkst is. Daarna is het vooral een kwestie van gevoel. En dat moet je ontwikkelen door veel te trainen. moeten denken, ge woon te veel om op te noemen. Maar ik heb er vooral van genoten. Dat we met 0-6 wonnen droeg daar ook wel aan bij. Waarom heb jij voor het rugnummer 10 geko zen, en wat vind je het mooiste rugnummer? Kevin Vaanholt, Hengelo Ik heb daar zelf niet voor gekozen, bij Ajax krijg je in principe een rugnummer. Ik vind het wel een mooi nummer trouwens, net als nummer 8. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 50