Jong Ajax Edgar Manucharyan slalomt door de AZ-defensie. De Ajacied zorgde voor de enige treffer van de wedstrijd. sen in de slotfase waren voor Jong AZ. Twee vrije trappen van Mitchell Kappenberg vlogen net naast en Lens speelde zich ook nog een paar keer knap vrij. Gelukkig voor Ajax was Vermeer onklopbaar. Geflatteerd Tegen Jong PSV slaagde Jong Ajax er niet in drie punten te pakken. De Amsterdamse talenten kregen in Eindhoven de beste kansen, maar bleven toch steken op 0-0. 'Een enigzins geflatteerde uitslag,' con cludeerde Aron Winter na afloop. 'Wij waren de betere ploeg, maar misten een beetje geluk.' Jong Ajax, met Dennis Gentenaar op doel en ook Nicolae Mitea en Olaf Lindenbergh in de ploeg, had in de eerste helft een uitgelezen kans op de openingstreffer. Stanton Lewis werd in het zestienmetergebied van PSV neergehaald door Michael Lamey, maar de scheidsrechter wees niet naar de strafschopstip. Hoewel PSV af en toe gevaarlijk werd, bleef Jong Ajax ook na rust de beste ploeg op het veld. Dat Ajax in de tweede helft niet op voorsprong kwam, was opnieuw te danken aan een beslissing van de ar biter. Nicolae Mitea, die een sterke wedstrijd speelde, passeerde PSV- doelman Oscar Moens, maar de treffer van de Roemeen werd afge keurd. 'Jammer dat we niet hebben kunnen winnen,' zei Winter, die niet helemaal tevreden was over het spel van zijn ploeg. 'We waren af en toe te slordig en misten de felheid die we vorige week tegen AZ hadden.' Jordi Schell maakte zijn debuut voor Jong Ajax. Hij kwam in de tweede helft in het veld voor Stanton Lewis. 'Jordi deed het het prima,' gaf Winter de debutant een compliment. Lastige klip omzeild De uitwedstrijd tegen Jong FC Groningen besloot Jong Ajax met een 0-2-overwinning, waar mee de ploeg een lastige klip in de Beloftencompetitie succesvol om zeilde. De Amsterdammers begonnen matig aan de wedstrijd. Jong Ajax gaf niet veel weg, maar creëerde zelf ook weinig kansen. 'Bij de kansen die we kregen, waren we net niet scherp genoeg,' blikte Aron Winter terug. 'Naast de matige afronding was ook het samenspel niet goed.' Kort voor de rust stichtte Edgar Manucharyan gevaar met een prima schot. De Armeniër zag zijn poging net naast het doel verdwijnen. Na de pauze toonde Jong Ajax een ander gezicht. De gasten namen de leiding door een treffer van Chakib Tayeb. De middenvelder was, op aan geven van Javier Martina, net eerder bij de bal dan zijn tegenstander: 0-1. Jong FC Groningen voerde de druk vervolgens op. De Groningers pro fiteerden van de ruimtes tussen de Amsterdamse linies. De aanvallers, middenvelders en verdedigers van Jong Ajax voetbalden te ver uit elkaar. De gasten herstelden het manco zelf. 'In het laatste kwartier voetbalden we een stuk beter,' stelde Winter tevre den. 'We controleerden het duel en er werd goed gecombineerd.' Dionitio Liesdek stond aan de basis van de 0-2. De linksback behield het over zicht en stuurde Mitea met een fraaie pass diep. De Roemeense linksbuiten bediende vervolgens Martina op maat: 0-2. 'We hebben verdiend gewonnen. Het was alleen jammer dat we niet scherp waren in de afronding.' Strijdvaardig Mede dankzij een prachtig doelpunt van Javier Martina boekte Jong Ajax op de Toekomst een 4-1 overwinning op FC Twente. Door de zege kwam de tweede plaats op de ranglijst weer in het vizier. In de 41ste minuut bij een 1-1 stand werd Martina aan de rechterkant aangespeeld door Chakib Tayeb. Martina maakte een beweging naar rechts, ging toch weer naar links, schakelde daarmee zijn tegenstan der uit en krulde de bal prachtig over Twente-keeper Cees Paauwe het doel in. 'Ik voelde dat hij erin ging,' verklaarde de gelukkige doelpunten maker na afloop. 'Hij was ook echt precies zo bedoeld. Deze staat zeker in mijn top tien van mooiste doel punten. En waarschijnlijk ook nog wel in de top vijf.' De treffer was niet alleen mooi, maar ook nog eens heel belangrijk. FC Twente was in de tiende minuut tegen de verhoudingen in op voor sprong gekomen door een treffer van Wout Brama. Ajax kreeg via onder anderen John Goossens en Tayeb de kans om snel terug te komen in de wedstrijd, maar keeper Paauwe en de lat zaten de Amsterdammers in de weg. Pas na een half uur werd het dankzij een eigen doelpunt van Twente-aanvoerder Robert Oonk 1-1. Hij liep een voorzet van Tayeb zijn eigen doel in. Na de mooie 2-1 van Martina leek Twente, dat in het begin van de eer ste helft toch nog aardig voetbal liet zien, het vertrouwen op een goede afloop langzaam te verliezen. In het begin van de tweede helft creëerden de gasten uit Enschede nog wel een paar redelijke kansen, maar het laatste half uur was helemaal voor Ajax. Goossens maakte in de 64ste minuut met een hard schot vanaf links de bevrijdende 3-1. Dionitio Liesdek tekende tien minuten voor tijd voor de 4-1. 'Een heel mooie overwinning,' vond Aron Winter. 'Alleen gezien het aantal kansen dat we kregen had de uitslag nog wel iets hoger mogen uitvallen.' Omdat Jong FC Utrecht niet verder kwam dan 0-0 tegen Vitesse, kreeg Ajax de nummer twee positie weer in zicht. De achterstand op de Utrechters bedraagt met nog drie wedstrijden te gaan één punt. 'Daar gaan we zeker nog voor vechten,' aldus een strijd vaardige Winter. Om de titel gaat het niet meer: Jong SC Heerenveen eiste dankzij een 2-1 zege op Jong NEC het landskampioenschap op. Jeffrey Sarpong is een Jong Feyenoorder te snel af en verstuurt een voorzet. mei P007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 35