Jong Ajax Marco van Duin tussen de gastkeepers tijdens een in maart door adidas en Ajax georganiseerde keepersdag op de Toekomst. ouders, broer en zus hadden het hele weekend vrij genomen en zaten in een hotelletje verderop. Maar een dag later moesten ze plotseling terug naar Nederland omdat mijn oom op sterven lag. Ik moest zelf beslissen of ik mee terugging en ik heb besloten om te blijven. Ik heb daar een heel goed toernooi gekeept en we speel den in een vol stadion, maar ik heb veel aan mijn oom gedacht. Dat was een moeilijk moment in mijn leven.' Bij de hoogste junioren moest Marco net als al zijn teamgenoten bewijzen dat hij goed genoeg was voor een contract bij Ajax. Hij slaagde met glans. 'Het eerste seizoen in de Al heb ik achttien wedstrijden gespeeld en het ging prima. Het tweede jaar heb ik alles gespeeld en al met het tweede meegetraind. Dat was voor mij een duidelijk signaal dat ik een contract zou krijgen. In de zomer van 2006 heb inderdaad een con tract getekend tot 2008. Dat heb ik wel even gevierd. Met een biertje, ja - zo gaat dat in Warmenhuizen. Samen met alle mensen die me altijd geholpen en gesteund hebben.' Vier dagen voor hij op vakantie zou gaan naar de Spaanse badplaats Lloret de Mar voor mij al boven verwachting. Ik ben blij dat we de stijgende lijn te pakken hebben, al spelen we nog steeds te wisselvallig. We kunnen niet echt groeien als team, omdat we dan weer met A-junioren spelen en dan weer met spelers van het eerste. Maar ik ga ervan uit dat we zeker voor de tweede plaats kunnen gaan. Voor mijzelf is het lastig dat ik niet echt ritme opdoet. Soms speel je twee wedstrijden achter elkaar, dan weer acht weken niet. Maar ik wist van tevoren dat het zo zou gaan. Ik probeer gewoon zo veel mogelijk te halen uit de trainingen. Fysiek ben ik al behoorlijk vooruit gegaan, op alle andere onderdelen kan ik me zeker nog verbeteren. Trappen met mijn linkerbeen, reageren op voorzetten... Je moet als keeper altijd durven gaan, en dat is bij mij nog niet top.' Marco's grote voorbeeld is Edwin van der Sar. 'Absoluut. Hij komt ook bij Ajax vandaan en is hetzelfde type keeper als ik. Een keeper die altijd probeert mee te voetballen. Van der Sar heeft heel veel wat ik nu nog niet heb. Al is het alleen maar het verbale - hij is niet voor niets aanvoerder bij Oranje - en een enorme schat aan ervaring. Ik denk niet dat ik ooit op zijn niveau zal komen, maar ik probeer er wel zo dicht mogelijk in de buurt te komen.' Zijn eerste doel is nu om bij de selec tie van het eerste te komen als derde keeper. 'Binnen een paar weken hoop ik daarover meer duidelijkheid te krijgen. Ik werk er keihard voor, maar de technische staf is er geloof ik nog niet helemaal uit. Ten Cate heeft na de voorbereiding wel gezegd dat hij me in de gaten zou houden, dus ik ben nog steeds optimistisch over mijn kansen. Ik wil heel graag prof worden in de Eredivisie en het liefst bij Ajax. Van buitenaf lijkt het hier soms koud, maar op de Toekomst krijg je heel veel warmte.' kreeg hij vervolgens een telefoontje van technisch directeur Martin van Geel. Of Marco zich maar even bij de A-selectie wilde voegen voor de voorbereiding op het seizoen 2006- 2007. 'Ik was best toe aan vakantie, maar ik heb de reis meteen gean nuleerd. De eerste week moesten we vooral lopen om conditie op te doen, maar daarna heb ik ook twee keer een half wedstrijdje gespeeld. Het is allemaal een stuk intensiever dan bij Jong Ajax en ineens staan er vijf rijen mensen langs de kant. Puur genieten. Natuurlijk hoopte ik op meer, maar ik wist dat Stekelenburg na het WK weer terug zou komen en dat het eerste geen vier keepers nodig heeft. Dus ik heb me na die twee weken gewoon weer op Jong Ajax gericht.' Meevoetballen Bij de beloften heeft Marco regel matig te maken met collega's die te rugkomen van het eerste, met name Gentenaar en Vermeer. 'Even goed heb ik nog de helft van de competitiewedstrijden gespeeld en dat is

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 33