De week van Maarten tekst Timo Bruijns fotografie Louis van de Vuurst Persdag van Oranje De week van Maarten Stekelenburg begint donderdag 22 maart, twee dagen voor de thuisinterland tegen Roemenië. Edwin van der Sar heeft zich afgemeld voor het EK-kwalifi- catieduel in de Rotterdamse Kuip. De doelman heeft nog last van een blessure. Bondscoach Marco van Basten maakt 's avonds bekend wie de vervanger van Van der Sar wordt: Stekelenburg of Timmer. De strijd om de positie onder de lat leeft bij de pers en Stekelenburg staat 's mid dags dan ook vol in de belangstelling bij het Nederlandse journaille. 'Er werd inderdaad een heel item van gemaakt,' kijkt Stekelenburg terug op de persdag van Oranje. 'Ik liet me daardoor niet van de wijs brengen. Ik bleef gewoon rustig en ik wachtte af tot ik wat van de bondscoach zou horen.' Basisplaats of geen basis plaats: Stekelenburg beschouwt een oproep voor Oranje altijd als een eer. 'Het is een bekroning voor je werk bij de club,' legt hij uit. 'Het betekent dat je goed bezig bent.' Donderdagavond maakt Van Basten zoals verwacht bekend dat Stekelen burg tegen Roemenië op het doel staat. Het wordt zijn eerste interland waar echt iets op het spel staat. De vier wedstrijden die hij hiervoor keepte betroffen oefeninterlands. Persbelangstelling voor Maarten Stekelenburg in de aanloop naar de wedstrijd tegen Roemenië. Staand vanaf links: Maarten Stekelenburg, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst, Wilfred Bouma, Klaas Jan Huntelaar, Kew Jaliens; gehurkt: Arjen Robben, Denny Landzaat, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Ryan Babel. Stekelenburg Maarten Stekelenburg heeft een drukke maand maart achter de rug. In de competitie zette hij met Ajax de jacht in op koploper PSV. Daarnaast maakte hij deel uit van de Oranje-selectie, die het in de strijd om kwalificatie voor het EK moest opnemen tegen Roemenië en Slovenië. Ajax Magazine volgde de Haarlemmer ruim een week lang op de voet. "WUincAmm. NHMsiUAWJ tOEMENif Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 16