Bekerzege geeft Ajax extra vertrouwen Iknvb, n De aftrap beker beker s. 15 fotografie Sander Nieuwenhuys De weg naar de finale Tweede ronde RKC Waalwijk 2 -Ajax 2-5 Bennekom -AZ 0-10 Derde ronde Ajax - ADO Den Haag 2-0 AZ - SV Meerssen 10-1 Achtste finale Ajax - Haarlem 4-0 AZ -MW 5-0 Kwartfinale Willem II -Ajax 0-2 FC Utrecht -AZ 1-2 Halve finale Ajax - RKC Waalwijk 3-1 AZ - NAC Breda 6-0 Finale Ajax -AZ Ajax zet zijn bekeravontuur voort. In de halve finale van de KNVB Beker rekenden de Ajacieden vakkundig af met RKC Waalwijk: 3-1Ajax staat weer in de finale (op 6 mei tegen AZ), en de zege gaf ook het nodige vertrouwen voor de titelstrijd. Aan de klinkende beker zege op de Waal wij kers ging woensdagavond 18 april een andere heuge lijke gebeurtenis vooraf. Ter gelegenheid van de zestigste ver jaardag van Johan Cruijff op 25 april maakte Ajax bekend dat rug nummer 14 vanaf volgend seizoen 'bevroren' is. Cruijff was eregast bij het bekerduel. Gabri heeft gescoord. Een hard afstandsschot van Sneijder kreeg keeper Lemmens niet onder controle, waarna de Spanjaard er razendsnel bij was om de bal over de doellijn te werken. Klaas Jan Huntelaar kreeg buiten het gezichtsveld van scheidsrechter Bossen een tik op zijn neus van Milano Koenders en moest buiten de lijnen verzorgd worden. Nog maar tien dagen geleden ston den RKC en Ajax voor het laatst te genover elkaar. In het Mandemakers Stadion eindigde RKC - Ajax in 2-2. De halve bekerfinale leek meer op de eerste competitiewedstrijd van het seizoen. De Ajacieden bliezen de Waalwijkers op 8 augustus bijkans van het veld: 5-0. Ryan Babel was weer zeer dreigend als linkeraanvaller. Hij werd in de tweede helft afgelost door Kenneth Perez. Bijna acht maanden later viel er opnieuw veel te genieten voor de ArenA-bezoekers. De openingstref fer van Wesley Sneijder was er een van grote schoonheid. De sterk spe lende middenvelder sloeg even fraai als keihard toe uit een vrije trap. RKC-keeper Erwin Lemmens had het nakijken: 1-0. Een eigen doel punt van John Heitinga bracht de gasten even terug in de race. De stoere verdediger werkte de bal ui terst ongelukkig voorbij zijn eigen doelman Maarten Stekelenburg. Gelukkig ging, net als anderhalve week eerder in Waalwijk, doelman Lemmens opnieuw in de fout tegen Ajax. De Belg kreeg een vrije trap van Sneijder niet onder controle. Gabri profiteerde door de bal subtiel over de doellijn te werken. 'Na de 2-1 was het een gelopen koers,' keek coach Henk ten Cate terug. 'De tweede helft liep het bij ons beter. We speelden toen snel ler. Voor rust hadden we moeite met het vinden van de vrije man. Dat was Ogararu. Na de pauze was er één ploeg die domineerde; dat was Ajax. Als we minder slordig met de kansen Ajax kan zich opmaken voor de tweede bekerfinale in successie. Tegenstander op 6 mei in de Kuip zal AZ zijn, dat in de andere halve finale NAC Breda met 6-0 versloeg. Twee maal eerder stonden Ajax en AZ tegenover elkaar in de finale. Zowel in 1978 (1-0) als in 1981 (3-1) wonnen de Alkmaarders, die in 1982 voor de derde en tot nu laatste maal de finale bereikten. Ook toen won AZ de beker, in een dub bele ontmoeting met FC Utrecht. waren omgesprongen, was de uitslag hoger geweest. Eerlijk gezegd was het vanavond ook niet gemakkelijk. RKC speelde goed georganiseerd. Op mijn groep stond bovendien best wat spanning. Dit Ajax is duidelijk een ploeg in de groei, die heel goede wedstrijden afwisselt met minder goede duels. Laten we ook niet ver geten dat we drie ervaren krachten missen. Dit duel moet je ook los zien van de titelstrijd, al geeft deze zege wel extra vertrouwen. Als er in de competitie nog iets gebeurt, moet het komend weekeinde gebeuren. Misschien wordt dit voor ons wel een heel mooi weekend. Ik ben op dit moment in elk geval blij dat we de finale hebben gehaald.' Invaller Nicolae Mitea gooide de wedstrijd in het slot met zijn doelpunt in de 88ste minuut. Gesterkt door de tweede voorsprong van de avond en moreel gesteund door het meelevende publiek, trok ken de Ajacieden (bijna) alle voet- balregisters open. Oogstrelende staaltjes voetbal rolden over de ArenA-mat. Een van de fraaiste staaltjes, een mooie combinatie, le verde de thuisploeg een derde tref fer op. George Ogararu bediende Kenneth Perez op maat met een balletje achter zijn standbeen langs. De Deen behield het overzicht en schoof de bal af op Sneijder. Invaller Nicolae Mitea - nog geen vijf minu ten in het veld - kon de bal vervol gens simpel inschieten: 3-1. John Heitinga 'in discussie' met RKC-keeper Lemmens. De Ajacied speelde een solide wedstrijd als centrale verdediger. Gelukkig werd zijn schoon heidsfoutje (hij schoot de bal in eigen doel) Ajax niet fataal.

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 15