Adrie Koster hoofdtrainer Jong Ajax Operatie Leonardo succesvol verlopen Een roep die geldt De aftrap Adrie Koster treedt vanaf 1 juli aanstaande aan als hoofdtrainer van Jong Ajax. De 52-jarige Koster neemt in het nieuwe seizoen samen met Aron Winter het tweede team van Ajax onder zijn hoede. Hoewel Koster de eindverantwoordelijk heid draagt voor Jong Ajax, zal de rolverdeling tussen beide trainers in de praktijk gebaseerd zijn op een grote mate van gelijkheid. Koster startte zijn trainersloopbaan in 1985 als assistent bij FC Eindhoven. Het daarop volgende seizoen werd hij assistent-trainer bij Willem II, waar hij in 1990 hoofdtrainer werd. In de periode na 1990 was Koster coach van respectievelijk Roda JC, Helmond Sport, TOP Oss, Excelsior en RKC Waalwijk. Met Excelsior wist Adrie Koster in 2002 te promoveren naar de Eredivisie. Als voetballer speelde de Zeeuw voor Roda JC en PSV. Adrie Koster heeft drie interlands op zijn naam staan. Maarten Stekelenburg, de huidige rechterhand van Aron Winter bij de Beloften van Ajax, wordt per 1 juli aanstaande trainer van de B2. Deze stap past in de ambitie van Stekelenburg om, anders dan in eerste instantie geldt voor de functie van as sistent-trainer, eindverantwoordelijk te zijn voor de prestaties van een team. RKC-trainer Adrie Koster schudt Ajax-trainer Danny Blind de hand na de wedstrijd RKC - Ajax (2-4) op 16 april 2006. FOTO: PRO SHOTS STANLEY G0NTHA Leonardo is op woensdag 11 april in Sao Paulo met succes geopereerd aan zijn knie. De Ajax- aanvaller blijft nog twee a drie weken in Brazilië voordat hij in Nederland verder aan zijn herstel gaat werken. Leonardo scheurde zondag 4 maart tijdens de thuiswedstrijd tegen SC Heerenveen de voorste kruisband van zijn rechterknie. Tijdens de opera tie, die ongeveer 45 minuten duurde, werd geen extra schade geconstateerd. Namens Ajax was hoofd medische staf Edwin Goedhart aanwezig bij de ingreep. John Heitinga 'Ik heb driekwart jaar opgesloten gezeten in de bos sen van Zeist. De eerste maanden mocht ik geen bal aanraken, terwijl dat van kinds af aan het liefste is wat je doet. Daarna wil je iedere keer dat je het veld op mag, het gras bij wijze van spreken kussen. Geluk heeft een andere dimensie gekregen.' Voetbalinternational, 07-03-2007 Henk ten Cate 'Maar kijk ook hoe Sneijder in zijn rug heeft gewerkt. Daarmee en met de klinkende cijfers van Klaas Jan is aangetoond dat er de laatste tijd een hoop flauwekul is verkondigd.' Trouw, 12-03-2007 Henk ten Cate 'Vandaag hebben de mensen kunnen zien dat we heel soms ook heel goed kunnen voetballen.' Algemeen Dagblad, 12-03-2007 Klaas Jan Huntelaar 'Lekker om weer eens drie keer te scoren. En Wesley deed ook mee, dus dat verhaal hebben we in elk geval de kop in gedrukt.' Algemeen Dagblad, 12-03-2007 Hedwiges Maduro 'Als het goed gaat ben je God, als het minder gaat kun je er ineens niets meer van.' Voetbal International, 14-03-2007 Hedwiges Maduro 'In Zuid-Afrika wonen mensen in een kartonnen doos, dan is reserve zijn bij Ajax nog niet zo erg.' Voetbalinternational, 14-03-2007 Hedwiges Maduro 'Ik heb alles, behalve een basisplaats.' Voetbal International, 14-03-2007 Edgar Davids 'Ik hou wel van persoonlijkheden, zoals Kenneth er ook één is. Tegenwoordig wordt er vaak geselecteerd op hoe spelers binnen een team passen. Maar daarmee creëer je volgens mij alleen maar eenheidsworsten. Leonardo zou ook anders zijn, net als ik. Maar zolang het groeps proces niet wordt ondermijnd, wordt een team juist sterker van bepaalde karakters'. Algemeen Dagblad, 17-03-2007 George Ogararu 'Ik probeerde hem in te halen, maar het was onbegonnen werk. Knap. Jaap is 34 jaar, maar sterk als een beer.' Het Parool, 23-03-2007 Henk ten Cate 'De eerste keer op een nieuw veld spelen we meestal goed.' Het Parool, 31-03-2007 Henk ten Cate 'Bij mij is het glas niet half leeg, maar half vol.' Trouw, 10-04-2007 mfii 9007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 11