Hans van der Zee nieuwe scout Ajax Jan Olde Riekerink hoofd jeugdopleiding De heren media Wat we nou de afgelopen week hebben meegemaakt met onze Mokumse vrienden tart toch elke beschrijving. Zij hadden een onterechte goal tegen gekregen! Nee maar! De media waren geheel onthikt en van slag. Verslaggevers met overslaande stem op de radio. TV-analisten die tot diep in de nacht bezig bleven met dit onrecht. Gerard Cox, Feyenoord Krant, 0603-2007 John Heitinga begon zondag in de met 1-0 verloren wedstrijd tegen SC Heerenveen als rechtsback en verhuisde na de rust naar de positie van centrale verdediger. Het was typerend voor de veelzijdigheid van de verdediger die daarin zijn gelijke in de Eredivisie niet kent. Want Heitinga is de brandweerman van Ajax, overal waar problemen ontstaan moet hij helpen blussen. Zo vond hij zichzelf in de huidige competitie terug op liefst acht verschillende posities. Peter Wekking, Voetbal International, 07-03-2007 Vorige week scheurde hij een kruisband. Triest natuurlijk, maar desondanks is het moeilijk te verklaren waarom Ajax voor deze zoveelste buitenlandse passant vanwege zijn verjaardag een salsaband liet aanrukken en er per e-mail zesduizend steunbetui gingen en felicitaties bij de club binnenkwamen van supporters. Paul Onkenhout, de Volkskrant, 1003-2007 Zo groot is het vertouwen in de eigen ploeg, en zo hoog zijn de verwachtingen van datzelfde team, dat de aanhang van FC Twente zondag al na zeven minuten het lied 'Welkom in de hel van Enschede' aanheft. Het gezang blijkt prematuur. Want Ajax, de gast van de middag in het Arke Stadion, laat zich niet afschrikken en speelt misschien wel zijn beste wedstrijd van het seizoen. Charles Bromet, de Volkskrant, 12-03-2007 'We worden kampioen', zingen de fans van PSV als de deceptie tegen Ajax zich aftekent. Maar in het lied zit een ondertoon van twijfel. DeAjax-song klinkt overtuigender: 'Ze krijgen voetballes'. Willem Vissers, De Volkskrant, 19-03-2007 Davids werd vorige week 34 jaar, maar Ajax voetbalt sinds zijn komst met meer vuur. Het middenveld is geen linie meer die zich al overgeeft voordat de tegenstander oprukt. De talentvolle doch broze Afellay van PSV, door Van Basten opgeroepen voor de EK-kwalificatieduels tegen Roemenië (zaterdag) en Slovenië (vol gende week woensdag), was bang voor Davids tijdens de topper zondag. Gewoon bang. Willem Vissers, De Volkskrant, 2003-2007 Robben zal spelen met de hete adem van Ryan Babel in zijn nek. Wat een prettig idee voorVan Basten moet het zijn om dat brok dynamisch geweld achter de hand te hebben: geen internationaal die de laatste maanden zo hard vooruit is gegaan als Babel, of het moet Heitinga zijn, maar die valt minder op. Henk Spaan, Het Parool, 24-03-2007 In januari had PSV elf punten voorsprong op Ajax en werden er in Oost-Brabant al grapjes gemaakt over de aanschaf van winterhan den voor de kampioenskan Die grootspraak is nu verdwenen en dat komt niet omdat er voor vandaag stralend lenteweer is voorspeld. Sjoerd Mossou, Algemeen Dagblad, 3103-2007 Na zijn vertrek bij de Alkmaarse club in 2001 ging hij bij PSV als scout aan de slag. In dienst van de Eindhovenaren speurde hij de afgelopen zes jaar met name naar internationaal talent. WK-ervaring heeft Van der Zee ook. Afgelopen zomer maakte hij deel uit van het begelei dingsteam van het nationale voetbalelftal van Australië. Voor de toenmalige Socceroos-bonds- coach Guus Hiddink maakte Van der Zee analy ses van de tegenstander. Zoals bekend verlaat Ton Pronk per 1 juli de scouting betaald voetbal van Ajax. Hans van der Zee komt per 1 juli het scou- tingsapparaat van Ajax versterken. De 51- jarige Amsterdammer gaat een team vormen met BVO-scoutingscoördinator Fred Arroyo en Gerrie Mühren. Van der Zee, die als jonge voetballer de gehele Ajax-jeugdopleiding doorliep, neemt een schat aan ervaring mee naar de ArenA. In de jaren negentig was hij onder andere hoofdtrainer van FC Volendam en Sparta. De voormalige gymleraar werd in 1999 aangesteld als technisch directeur van AZ. Olde Riekerink aangesteld als hoofdcoach van de Belgische eersteklasser AA Gent, waarna hij aan het einde van 2003 aan de slag ging als trainer bij Emmen. Olde Riekerink was vorig seizoen actief als as sistent-trainer van Co Adriaanse bij FC Porto. Op dit moment werkt Olde Riekerink eveneens samen met Adriaanse, als assistent bij Metallurg Donetsk in de Oekraïne. Ook als speler kijkt Olde Riekerink terug op een lange carrière. Hij debuteerde op zijn twintigste in het betaalde voetbal bij Sparta waar hij vijf seizoe nen speelde. In 1990 maakte hij de overstap naar Dordrecht. Jan Olde Riekerink sloot zijn voetbal carrière als speler af in Velsen, bij Telstar. Jan Olde Riekerink wordt per 1 juli het nieuwe hoofd jeugdopleiding van Ajax. Hij tekent een contract voor onbepaalde tijd en volgt John van den Brom op die vanaf volgend seizoen hoofdtrainer wordt van AGOVV. Als hoofd jeugdopleiding wordt Olde Riekerink verantwoordelijk voor de continu- iteit van het beleid op de Toekomst. Binnen dit beleid valt onder andere het aansturen van de technische staf op het jeugdcomplex en het bewaken van de speelstijl. Jan Olde Riekerink (44) begon zijn loopbaan als trainer bij Ajax. Na een stageperiode bij de Al trainde hij een aantal jeugdteams, respectievelijk de Dl, D2, B2 en Al. In het seizoen 1999-2000 was Olde Riekerink werkzaam als as sistent-trainer van Jan Wouters bij het eerste elftal, waarna hij hoofdtrainer van Jong Ajax werd. In zijn eerste jaar als coach van de Belof ten (2000-2001) werd Jan Olde Rieke rink landskampioen met het team. Het seizoen daarna be haalde hij met de Beloften zelfs de halve finale van de Npd^riGndsp hpkpr Jan Olde Riekerink vierde successen als coach van Jong Ajax. Hij bereikte met de Beloftenploeg zelfs In mei 2002 werd de halve finale van de KNVB Beker. FOTO: LOUIS VAN DE VlJURRT Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 10