Ajax van dag tot dag fotografie// Sander Nieuwenhuys Een 1-0 achterstand wordt uiteinde lijk toch omgebogen in een 2-1 over winning. John Heitinga en Klaas Jan Huntelaar stellen de zege veilig. Maandag 12 februari De training van Ajax vindt plaats in het Amsterdamse Bos. George Ogararu wordt geschorst voor de thuiswedstrijd tegen Excelsior. In de uitwedstrijd tegen ADO Den Haag ontving de Roemeen zijn vijfde gele kaart van het seizoen. Jong Ajax wint op de Toekomst met 4-0 van Jong Sparta. Edgar Manucharyan (2x), Stanton Lewis en John Goossens bezorgen Jong Ajax de verdiende zege. Dinsdag 13 februari De Aj acieden zetten voet op Bremense bodem. In de Noord-Duitse haven stad kunnen de Amsterdammers zich volledig richten op de naderende UEFA Cupontmoeting met Werder Bremen. Verdediger Gregory van der Wiel maakt zijn 'trainingsdebuut' in de A-selectie tijdens de training in het Weser Stadion. Woensdag 14 februari Ajax lijdt een gevoelige 3-O-ne derlaag in het UEFA Cupduel met Werder Bremen. Na twee gele kaar ten voor Olaf Lindenbergh moet Ajax al na 27 minuten verder met tien man. Mitchell Donald maakt zijn debuut in Ajax 1 en laat een prima indruk achter. Zondag 18 februari In de race om de titel verliest Ajax twee dure punten tegen Excelsior. De Amsterdammers komen in de ArenA niet verder dan 2-2. Doelpuntmakers zijn Edgar Davids en Klaas Jan Huntelaar. Maandag 19 februari Jong Ajax overleeft de kwartfinale van het KNVB Bekertoernooi voor Beloftenploegen niet. Tegenstander Jong Stormvogels/Telstar heeft een verlenging en penalty's nodig om de Amsterdammers op de knieën te krijgen. Donderdag 22 februari Ajax contracteert de Belgische jeugdspeler Toby Alderweireld. Voorafgaand aan Ajax - Werder Bremen neemt Markus Rosenberg afscheid van het Amsterdamse publiek. Ajax wint de wedstrijd op knappe wijze door goals van Leonardo, Huntelaar en Babel met Deelnemertjes aan de Ajax Fun Games kunnen zich in de rust van de wedstrijd even een beroemde voetballer voelen. Voorafgaand aan de UEFA Cupwedstrijd van Ajax tegen zijn nieuwe club Werder Bremen nam Markus Rosenberg afscheid van het Amsterdamse publiek. 3-1. De zege is niet groot genoeg om de volgende ronde van de UEFA Cup te bereiken. Zondag 25 februari Ajax Al boekt een verdiende over winning op AZ Al. Op de Toekomst winnen de Aj acieden de Noord- Hollandse derby met 3-1 door twee goals van Danillo Campos en een goal van Mitchell Donald. Ajax speelt met 1-1 gelijk tegen AZ. In het nieuwe DSB Stadion krijgt Edgar Davids twee gele kaarten waarna Ajax met tien man verder moet. Ajax beklaagt zich over de gelijkmaker die wordt gemaakt na een overtreding op keeper Maarten Stekelenburg. Maandag 26 februari Jong Ajax weet in Heerenveen de koploper in de Beloftencompetitie te kloppen met 1-0. Nicolae Mitea bezorgt zijn ploeg de volle winst met een mooie treffer. Op de Toekomst gaan de Talentendagen van start. Gedurende de week tonen ruim twaalfhonderd E- en F-pu- pillen hun voetbalkunsten aan de Ajax-trainers en -scouts. Dinsdag 27 februari John Heitinga verlengt zijn contract met Ajax tot 30 juni 2011. Woensdag 28 februari Ajax bereikt de halve finale van de KNVB Beker. De Amsterdammers winnen in Tilburg met 0-2 van Willem II door doelpunten van Klaas Jan Huntelaar en John Heitinga. Ajax loot voor de halve finale van de KNVB Beker een thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk. Het duel wordt op 18 april in de Amsterdam ArenA gespeeld. Vrijdag 2 maart De thuiswedstrijd tegen NAC Breda wordt verplaatst naar vrijdag 13 april. Het treffen stond oorspron kelijk gepland op zondag 15 april. Ajax - NAC is op vrijdagavond live te volgen op RTL 7. Trainer Henk ten Cate verwacht zondag tegen sc Heerenveen Ryan Babel en Jaap Stam weer op te kunnen nemen in zijn wedstrijdselectie. De twee kamp ten deze week met blessures. Zondag 4 maart Ajax verliest de thuiswedstrijd te gen sc Heerenveen met 0-1. De Amsterdammers verliezen drie kostbare punten in de kampioens- strijd en raken tevens Leonardo kwijt. De Braziliaan verlaat per brancard het veld met een ernstige kruisbandblessnre. maart ?007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 69