George Ogararu geeft @ntwoord Via een e-mail aan de website van Ajax konden de suppor ters een vraag stellen aan George Ogararu. De Roemeense verdediger beantwoordde een selectie van de bijna honderd ingestuurde vragen. Kun je al goed Nederlands spreken, en zo ja: welke woorden? Max Zonneveld, Heemskerk Ik kan het Nederlands redelijk ver staan en sommige dingen kan ik lezen. Praten is moeilijker. Ik volg daarom twee keer per week een uur Nederlandse les, hier op de club. Dat doe ik samen met Gabri en Roger. De meeste voetbaltermen ken ik nu wel. 'Benen' bijvoorbeeld. Maar met mijn teamgenoten spreek ik in het Engels. Ben je getrouwd? Fariesha Rasoelbaks, Almere Deze zin kan ik al helemaal lezen! Ja, ik ben getrouwd met Andreea. We hebben twee kinderen. Hoe zag je jeugd eruit? Jan Willem van de Hoef, Andijk Vanaf mijn achtste jaar heb ik ge voetbald voor Steaua Boekarest. Elke dag was ik er. In combinatie met school had ik nergens anders tijd voor, maar dat gaf niet. Want dat ik voor Steaua mocht voetballen, was een droom die uitkwam. Ik hield zo veel van die club! Ik heb er ook veel vrienden gemaakt. Met veel van hen heb ik nog regelmatig contact. Hoe staat Ajax bekend in Roemenië en wat vinden je landgenoten ervan dat je bij Ajax speelt? Kai Bloemers, Oss Het lijkt wel alsof iedereen in Roemenië Ajax kent. De Roemenen zijn gek op voetbal en omdat Ajax zoveel geschiedenis heeft geschreven weet men dus ook alles over Ajax. Je ziet op straat ook veel shirts, Ajax leeft er. De Roemenen zijn blij voor me dat ik hier nu speel, ze beschou wen het als een grote stap. Heb je voordat je naar Ajax kwam contact gehad met Roemeense Ajacieden, zoals Mitea of Chivu? Sebastiaan te Kloese, Hilversum Met Christian Chivu heb ik het werkelijk over alles gehad. 'Doen George, meteen,' zei hij. 'De mensen zijn geïnteresseerd, het is een leuke club.' Nou, dat klopt. Ben je al gewend aan het leven in Amsterdam? Mike Broeren, Schaijk Ja, hoewel ik niet in Amsterdam ben gaan wonen, kom ik er vaak. Ik voel me hier thuis, net als mijn gezin trouwens. Er is een aantal zaken dat me aanspreekt. Eigenlijk is Amsterdam drie steden ineen: de oude stad is net een museum, het centrum is enorm druk, en in de buitenwijken en buiten Amsterdam is het weer heel stil. Daar fiets ik veel, lekker rustig een beetje om me heen kijken. Ook de mentaliteit van de Amsterdammers bevalt me trou wens enorm. Heel relaxed. Heb je je snel kunnen aanpassen aan de Nederlandse cultuur en het Amsterdamse (Ajax) voetbalspel? Nathalie Deden, Kortenhoef Het aanpassen aan de Nederlandse cultuur ging me makkelijk af: zelf ben ik namelijk ook wel relaxed. Wat het voetballen betreft vond ik het wat moeilijker. Alles was anders: het systeem, het type speler, maar ook het eten bijvoorbeeld dat ik gewend was te eten als voetballer. Ik George Ogararu in duel met Shota Arveladze in de wedstrijd AZ - Ajax. Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 54