Jong Ajax 0-1 op koploper Jong Heerenveen. Nicolae Mitea was de matchwinnaar voor de Beloftenploeg. 'We hebben op een mooie avond een prima teamprestatie geleverd,' keek Winter tevreden terug op de overwinning op de lijstaanvoerder. De Jong Ajacieden zagen hun uit stekende eerste helft al na twintig minuten bekroond met een treffer van Nicolae Mitea. De Roemeen leidde zijn treffer met een fraaie ac tie zelf in. Ook Hedwiges Maduro, doelman Dennis Gentenaar en Olaf Lindenbergh waren van de partij bij Jong Ajax, de nummer drie op de ranglijst. Jong Heerenveen en Jong Ajax speelden hun competitieduel overigens in een uitverkocht Abe Lenstra Stadion. Duizenden scholie ren maakten extra veel sfeer. Na de rust hadden de Amsterdammers het lastiger met de brutaal aandrin gende Friezen. Jong Heerenveen was vooral gevaarlijk uit spelhervattin gen. Met een versterkt middenveld, Mitchell Donald en Siem de Jong werden ingebracht, en met twee aan vallers hielden de Amsterdammers uiteindelijk stand. Al kwamen de Jong Ajacieden wel een paar keer goed weg. 'Mijn ploeg heeft deze avond prima gespeeld,' besloot Winter. 'We zijn op de goede weg.' Jong Ajax was eerder dit seizoen voor eigen publiek ook al met 1-0 te sterk voor de ploeg van Henk Herder. Gregory van der Wiel speelde tegen Sparta een helft mee. De centrale verdediger werd na de wedstrijd toegevoegd aan de A-selectie voor de uitwedstrijd tegen Werder Bremen. verlaten doel: 1-0. Manucharyan verzorgde voor de rust ook de voor zet waaruit Stanton Lewis kon sco ren. De Armeense linksbuiten leidde de tweede Ajax-treffer in met een fraaie rush over de linkerflank. De Zuid-Afrikaan, verrassend gepos teerd in de spits, tikte de assist sim pel voorbij Kerklaan. Lewis liet de tweede helft vooral van zich spre ken met een omhaal die op de paal eindigde. John Goossens besliste de wedstrijd door Jong Ajax op 3-0 te brengen. Manucharyan hielp de thuisploeg in de blessuretijd nog aan een vierde treffer. 'De uitslag is goed,' concludeerde Winter. 'We hebben weinig weggege ven, maar niet goed gevoetbald. Over de hele wedstrijd gezien waren we te slordig en te gehaast. Dat kwam deels ook door het veld. Op kunstgras gaat de bal twee, drie keer zo snel als normaal. Verder leden we te veel bal verlies. Op basis van de kansen is 4-0 wel een mooie uitslag.' rust naast de gastheren gebracht. 'Jong Stormvogels/Telstar schoot de bal erin van buiten de zestien, na een dik half uur spelen,' oordeelde Aron Winter met enig ongeloof over de openingstreffer. 'Het was een doelpunt uit het niets. De goal van Goossens kwam voort uit een goed uitgespeelde aanval.' De Jong Ajacieden verschenen in de reguliere én de extra speeltijd wel va ker voor de keeper van de thuisploeg. Te vaak ontbrak het aan een fatsoen lijke laatste pass of een effectief laat ste balcontact. Met dat manco sneed Jong Ajax zichzelf flink in de vingers. 'We hebben genoeg mogelijkheden gehad en hebben bij vlagen best goed gespeeld,' zei Winter. De oud voetballer kon het slecht verkroppen dat zijn ploeg zo slecht was omgesprongen met de kansen en mogelijkheden. 'Als we eenmaal in de zes tien van Stormvogels/ Telstar opdoken, maakten we de ver keerde keuzes. Het vervolg was te vaak niet goed. Dan dwing je het zelf ook niet af. We waren gewoon niet scherp genoeg.' Na twee keer een kwartier verlen gen werd duidelijk dat een straf- schoppenreeks uitsluitsel moest geven. Jeffrey Sarpong en Vito Wormgoor misten vanaf elf meter. Jong Stormvogels/Telstar slaagde er wel in de vijf penalty's in het doel van de tegenstander te mikken. Jong Ajax kan zich nu verder volledig op de Beloftencompetitie richten. Winst Jong Ajax besloot de maand februari met een glansrijk optreden in het Abe Lenstra Stadion. Het werd op 26 februari een overwinning van 'Dramatisch' De kwartfinale was op 19 febru ari het eindstation voor Jong Ajax in het KNVB Bekertoernooi. Jong Stormvogels/Telstar dwong een ver volg af in de noodzakelijke penalty reeks. 'Dramatisch dat je deze wed strijd verliest,' concludeerde trainer Aron Winter. Na negentig minuten waren de IJmuidenaren en Amsterdammers nog steeds in balans: 1-1. John Goossens had Jong Ajax kort na Javier Martina speelde tegen Jong Sparta een nuttige wedstrijd als rechtsbuiten. maart 2007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 35