Mitchell Donald Europese debutant A-junior debuteert in de UEFA Cup. Het is een jongensdroom die werkelijkheid is geworden voor Mitchell Donald (18). De middenvelder van de A1 én Jong Ajax maakte op woensdag 14 februari zijn officiële debuut in de uitwedstrijd van het eerste tegen Werder Bremen. tekst Jeroen Kleijne fotografie Louis van de Vuurst mer dat we heb ben verloren, maar we Ik hebben er alles aan gedaan. Hi Bij mij overheerst toch vooral het gevoel over mijn debuut. Daar blijf ik wel even van genieten.' Toch is er voor Mitchell nog geen reden om naast Aan de trainerstafel van de Toekomst zit zo maar een A-junior. Hij wordt van alle kan ten gecomplimenteerd. Simon Tahamata, Aron Winter, Heini Otto en Bryan Roy willen allemaal weten hoe de 18-jarige Mitchell Donald zijn debuut in het eerste heeft ervaren. A-juniorentrainer Dick de Groot geeft zijn pupil een ferme schouderklop. 'Gefeliciteerd, jongen!' Als een jeugdspeler debu teert, zijn alle jeugdtrainers trots. Natuurlijk wil ook Ajax Magazine alles weten over Mitchells debuut, maar de middenvelder hoeft eigenlijk niks te zeggen. Zijn brede glimlach spreekt boekdelen. 'Zondag werd ik gebeld door Sonny Silooy. Omdat ik al mee ben geweest naar Kaapstad wist ik dat ik in the picture stond, maar deze uitnodiging kwam toch onverwacht. Een fantastisch gevoel. Je hoopt er altijd op, dan is het super als zoiets ook echt gebeurt.' Dinsdagochtend voegde Mitchell zich in de Amsterdam ArenA bij de A-se lectie voor het vertrek naar Schiphol. 'We wonen in Nieuw-Vennep, maar ik heb bij mijn oma op Strand vliet geslapen zodat ik zeker wist dat ik op tijd zou zijn - bovendien moesten mijn ouders allebei werken. Ik heb bij mijn oma goed gegeten - rijst met groente en vlees - en ik ben op tijd naar bed gegaan. De volgende dag vertrokken we om negen uur richting Schiphol. Ik ken de jongens natuurlijk al een beetje, ook omdat ik elke donderdag met het eerste meetrain. Ze waren al lemaal erg aardig tegen me.' Genieten In Bremen kreeg de jonge midden velder al sms'jes van vrienden dat hij volgens de Nederlandse kranten in de ba sis zou starten, maar hij kreeg die medede ling pas echt tijdens de wedstrijdbespreking van Henk ten Cate. 'Met mijn zenuwen viel het wel mee. De trainer zei bij de bespre king dat ze unaniem voor mij hadden gekozen, dat ik mijn eigen spel moest spelen en dat ik ervan moest genieten. Dat gaf veel ver trouwen. In de bus heb ik mezelf opgepept, met lekkere R&B en hiphop op mijn ipod. Ik heb natuurlijk nog nooit in zo'n vol stadion gespeeld, maar ik was tijdens de wedstrijd zo geconcentreerd dat ik er nauwelijks iets van gemerkt heb. Pas toen ik naar de kant werd gehaald en op de bank ging zitten, realiseerde ik waar ik net had gestaan. Tussen veertig duizend schreeuwende mensen. Een onvergetelijke ervaring.' Ondanks de 3-0 nederlaag is Mitchell tevreden over zijn debuut. 'Het is duidelijk een hoger niveau dan in de Al of bij Jong Ajax, maar ik heb me redelijk staande gehouden. Toen ik eruit ging, zei Ten Cate dat ik goed gevoetbald had en gaf hij me een aai over mijn bol. Ik kreeg in derdaad nog een goede kans, na een passje van Sneijder, maar ik kwam net niet goed uit met mijn stappen. Zoals mijn vader altijd zegt: nooit geschoten is altijd mis. Het is jam- nen te gaan lopen. Overdag gaat hij nog steeds naar school (mbo Sport &C bewegen) en na het interview traint hij gewoon weer mee met de Al. 'Ik moet bijna van dag tot dag afwachten in welk team ik nu weer moet spelen, dan weer de Al, dan weer Jong Ajax. Best lastig om steeds om te scha kelen, maar ik doe gewoon overal mijn uiterste best. In de Al wordt langzamerhand natuurlijk wat meer van me verwacht. Ik moet meer een leider zijn, meer coachen. Daar kan ik alleen maar van leren.' Winnaarsmentaliteit De lange Amsterdammer zag het le venslicht op 10 december 1988. Tot zijn vijftiende woonde Mitchell met zijn ouders in Amsterdam Zuidoost. Hij heeft twee jongere broers: Jaden (4) en Joël (11), die op dit moment ook stage loopt bij Ajax. 'Ik denk Bezoek aan Robbeneiland. Vanaf links: Vurnon Anita, Kenneth Vermeer, Mitchell Donald, Urby Emanuelson, Ricardo de Sanders, Ryan Babel, Fred Grim. 32 Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 32