Contract en debuut voor Mitchell Donald Een roep die geldt De aftrap 11 Derk Boerrigter, HFC Haarlem 'De verhuur van Derk Boerrigter heeft een ander karakter dan die van de overige jongens,' legt de technisch directeur uit. 'Zijn contract met Ajax loopt aan het einde van het huidige seizoen af en we gaan niet met elkaar verder. Nu kan hij minu ten maken, zich in de kijker spelen en Haarlem heeft er een goede speler bij. Het werd ook wel weer eens tijd dat in het kader van onze samen werking Ajax een speler voor het eerste elftal van Haarlem leverde. En bij Jong Ajax kunnen weer andere spelers op zijn positie ervaring opdoen.' Ajax heeft jeugdspeler Mitchell Donald gecontrac teerd. De Ajacied tekende een contract tot en met 30 juni 2011. Mitchell Donald, die op 10 december 1988 werd geboren, begon bij Ajax in de El en is dit jaar bezig aan zijn negende seizoen bij de club. De middenvel der van de Al én Jong Ajax maakte op woensdag 14 februari zijn officiële debuut in de uitwedstrijd van het eerste tegen Werder Bremen. Lees het interview met Mitchell Donald op pagina 32 Donovan Slijngard, FC Groningen Donovan Slijngard was vanaf het begin van dit seizoen de aanvoerder van Jong Ajax. De verde diger stond aanvankelijk niet op de nominatie om verhuurd te worden, vertelt Van Geel. 'Donovan zat net een half seizoen bij Jong Ajax, maar FC Groningen had hem op het oog omdat ze maar één linksback in de selectie hadden. Slijngard wilde zelf graag naar Groningen; het is een leuke club en er staat een goede coach voor de groep, dus hebben wij onze medewerking verleend. Laatst heeft hij middels een invalbeurt ook al zijn eerste speelminuten in de Eredivisie gemaakt.' Edgar Davids 'Ik moest wennen en heb nog wel een paar stappen te maken. Neemt niet weg dat het een lekker gevoel geeft om 90 minuten te spelen, tegen Feyenoord drie punten te pakken en te zien dat de competitie weer open ligt.' De Telegraaf, 05-02-2007 Henk ten Cate 'Ik ben in de gelukkige omstandigheid dat ik twee internationals heb voor dezelfde positie. Dan kies ik dus voor de man in vorm. En Babel heeft de juistheid van die keuze onderstreept door twee doelpunten voor te bereiden.' Sportweek, 06-02-2007 Ryan Babel 'Ik moet balvaster worden.' Sportweek, 06-02-2007 Ryan Babel 'Die kritiek op mijn techniek is een hype geworden. "Die Babel kan geen bal aannemen," wordt er gezegd. Maar dat vind ik allemaal onzin. De critici zijn een beetje doorgeschoten.' De Telegraaf, 07-02-2007 Andy van der Meyde 'Eigenlijk had ik nog een jaartje lekker bij Ajax moeten blijven.' Voetbalinternational, 07-02-2007 Danny Blind 'ledereen kent mij als Ajacied, dat ben ik natuurlijk ook wel, maar mensen die het voetbal een beetje volgen, kennen ook mijn liefde voor Sparta. Algemeen Dagblad, 09-02-2007 Klaas Jan Huntelaar 'Ik las laatst dat ik een spreekverbod had gekregen van Ajax. Daar wist ik zelf niks van. Het klopt in elk geval niet. Ik bepaal zelf wat ik wél en wat ik niet zeg.' Sportweek, 13-02-2007 Klaas Jan Huntelaar 'Ten opzichte van vorig seizoen ben ik qua voetbal voor uitgegaan, qua goals ben ik achteruitgegaan. Misschien is daar wel een verband tussen.' Sportweek, 13-02-2007 Petri Pasanen 'Een voetballer wordt vijf jaar later nog ingehaald door zijn eigen one-liners.' Het Parool, 13-02-2007 Jan Vertonghen 'Bij GBA heb ik ontzettend veel geleerd van Simon Tahamata. Qua techniek is hij de beste trainer die ik heb gehad.' Voetbalinternational, 14-02-2007 Mitchell Donald 'Vorige week zaterdag speelde ik met de A1 nog tegen RKC, en nu dit.' Het Parool, 15-02-2007 1111111V111 '"I11111.Hmi 'Door de verhuur van deze vijf spelers komen er bij Jong Ajax veel kansen voor nog jongere spelers. Onlangs deden er al zeven of acht A-junioren mee met Jong Ajax en dat deden ze heel verdienstelijk. Jong Ajax zal geen kampioen worden dit seizoen, en door deze ontwikkelingen loopt de Al misschien ook de titel mis, maar de ontwikkeling van de individuele spelers staat bij Ajax voorop. In mei evalue ren we voor alle jonge spelers hun situatie, en dan zal ook besloten worden of we de verhuurde spelers terughalen. Dan is het ook de tijd om afscheid te nemen van een aantal spelers die twee jaar in Jong Ajax gespeeld hebben. Als die niet de stap naar het eerste elftal hebben kunnen maken in die tijd, krijgen andere spelers de kans,' aldus Martin van Geel. maart 9007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 11