Verhuurd voor de ervaring De heren media Meer speeltijd bij andere profclubs Ajax verhuurde vlak voor het sluiten van de transfermarkt vijf spelers aan betaald voetbalclubs uit Nederland. Jan Vertonghen, Rydell Poepon, Michael Krohn-Dehli, Donovan Slijngard en Derk Boerrigter maken allen het seizoen af bij een andere club. Technisch directeur Martin van Geel geeft een toelichting. Het werkelijke geheim van een 'Ajax-spits' is dat hij niet be staat, althans niet in de meest ultieme vorm. Een Ajax-spits moet namelijk alles kunnen, dus niet alleen 'open' staan voor alle soorten aanvoer, maar ook zelfstandig voor gevaar kun nen zorgen. Vrij vertaald: hij moet als 'aanspeelpunt' kunnen kaatsen, een individuele actie in huis hebben én hij moet voorzetten van de vleugels doeltreffend afronden, koppend dan wel met z'n voeten. Probeer zo'n spits maar eens te vinden. Patrick Kluivert was de laatste die volledig aan het profiel voldeed, zegt Babel. Wij houden het op Marco van Basten. Mark van den Heuvel en Bart Vlietstra, Sportweek, 06-02- 2007 Davids is 33 jaar en dus allesbehalve bejaard. Bovendien laten weinig spelers zich fysiek en mentaal zo goed doorsme- ren als hij. En het moordende speltempo in Engeland is een ander kopje thee dan het breivoetbal in Nederland. Simon Zwartkruis, Sportweek, 06-02-2007 Met Frits Barend en Jaap de Groot behoorde ik tot de huisjournalisten van Cruijff. Wij waren kind aan huis in Vinkeveen en later in Barcelona, waardoor we over veel achtergrondinformatie beschikken. Johan Derksen, Voetbal International, 07-02-2007 Voor een superster is Cruijff eigenlijk teleurstellend normaal. Johan Derksen, Voetbal International, 07-02-2007 Toen de redactie van het blad Johan zonder zijn toestem ming zijn naam gebruikte, distantieerde hij zich ervan. Toen ik hem ruim twee jaar geleden benaderde voor het blad Nummer 14 reageerde Cruijff meteen positief en werd hy een trouw medewerker. Johan Derksen, Voetbal International, 07-02-2007 Edgar Davids keerde vorige week terug op het trainingsveld van Ajax en wat gebeurde er? Zelfs flegmatieke mannen als Klaas Jan Huntelaar en Kenneth Perez begonnen er ineens tackles uit te gooien. Dat is nu precies het effect dat Ajax beoogt met de rentree van de vedette. Peter Wekking, Voetbal International, 07-02-2007 Huntelaar was vorig seizoen de man die in z'n eentje Ajax redde. Met zestien treffers in net zoveel competitieduels ven diende hij zijn afkoopsom van tien miljoen euro meteen terug en was een fenomeen geboren. Afgelopen zondag telde het allemaal niet meer mee toen zijn trainer zijn basisopstelling bekendmaakte voor het duel met Feyenoord. In het voetbal is een speler zo goed als zijn laatste wedstrijd. Taco van den Velde, Voetbal International, 07-02-2007 De komende tijd zal via allerlei media de uniciteit van de zestigjarige weer volop worden benadrukt. Dat zal veelvuldig met dezelfde verhalen gebeuren. Maar waarschijnlijk levert het ook weer enkele nieuwe details op. Des te fijner om te bedenken dat Johan Cruijff over iets meer dan vijfjaar zelfs vijfenzestig zal worden. Arthur van den Boogaard, Het Parool, 1302-2007 tekst Joris Zandbergen fotografie Louis van de Vuurst Jan Vertonghen, RKC Waalwijk Jan Vertonghen speelde dit seizoen zes officiële wedstrijden in de hoofdmacht van Ajax. De links benige verdediger/middenvelder komt de rest van het seizoen uit voor Eredivisionist RKC Waalwijk, waarvoor hij op 10 februari tegen Heracles Almelo zijn eerste doelpunt maakte. Van Geel: 'Jan moest meer minuten maken in de Eredvisie. Voor het tweede elftal is hij al te goed. We hebben lang gewacht en eerst gekeken of er voor hem intern een oplossing was, dus of er speelminuten vrij zouden komen door het vertrek van andere spelers, want de concurrentie op zijn positie is groot. Olaf Lindenbergh en Zdenek Grygera zouden eventueel weggaan; toen zij echter bleven, zijn we in overleg met Jan gaan kijken waar hij naartoe kon. Er was een aantal clubs geïnteresseerd en Vertonghen had zelf het beste gevoel bij RKC. Door veel te spelen en te trainen op Eredivisieniveau gaat zijn hande lingssnelheid omhoog, wordt hij fysiek sterker en keert hij straks bij Ajax terug met meer ervaring.' Michael Krohn-Dehli, Sparta Rotterdam 'Michael werd transfervrij aangetrokken als ver sterking voor de breedte,' zegt Van Geel. 'Met de komst van Edgar Davids en Leonardo kwamen er twee spelers op zijn positie bij en werd de kans dat hij vaak aan de beurt zou komen, steeds kleiner. Vorig seizoen bij RKC Waalwijk en aan het begin van deze jaargang bij Ajax is hij ook redelijk veel geblesseerd geweest, en hij moet nu regelmatig spelen in deze fase van zijn carrière.' Rydell Poepon, Willem II Aanvaller Rydell Poepon maakt het seizoen af bij Willem II. 'Ook op zijn positie is er in het eerste van Ajax een enorme concurrentie,' aldus Martin van Geel. 'We hebben bij Rydell eveneens lang gewacht met de beslissing, want bij Willem II zou hij Redan en Cristiano voor zich hebben. Dus was de kans op speeltijd bij voorbaat niet erg groot. Redan ging echter weg bij Willem II, wat ruimte maakte voor Poepon. Toen zagen wij een verhuur aan Willem II meer zitten. En in zijn eerste wedstrijd daar viel hij goed in; het duel erna, tegen AZ, kreeg hij zelfs een basisplaats. Een goede ontwikkeling derhalve.' Ajax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 10