Katterig gevoel na gelijkspel eredivisie* Stand PSV Ajax AZ FC Twente Feyenoord SC Heerenveen NAC Breda FC Groningen Vitesse Roda JC NEC FC Utrecht Sparta Heracles Almelo Excelsior Willem II ADO Den Haag RKC Waalwijk Bijgewerkt t/m 21 -01 -2007 Kenneth Perez, net terug van een schorsing, zet Ajax in Nijmegen op voorsprong. Eredivisie Zaterdag 30 december 2006 - McDOS Goffertstadion, Nijmegen -12.000 Scheidsrechter: Roelof Luinge NEC - Ajax 2-2 (0-0) Scoreverloop: 63. Kenneth Perez 0-1 76. Romano Denneboom 1 -178. Peter Wisgerhof 2-1 80. Gabri 2-2 NEC: Gabor Babos; Muslu Nalbantoglu, Peter Wisgerhof Jonas Olsson, Youssef El-Akchaoui; Dominique Kivuvu, Patrick Pothuizen (63. Edgar Barreto), Feme Snoyl; Andrzej Niedzielan, Romano Denneboom, Brett Holman (83. Chris Eagles) Coach: Mario Been Niet ingezet: Raymon van Emmerik, Günther Vandenaudenaarde, Rutger Worm, Said Boutahar, Mark Otten Ajax: Dennis Gentenaar; George Ogararu, Jaap Stam Zdenek Grygera, Urby Emanuelson; Gabri, John Heitinga, Wesley Sneijder (78. Olaf Lindenbergh); Kenneth Perez, Klaas Jan Huntelaar (56. Tom de Mul), Ryan Babel (71Markus Rosenberg) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Kenneth Vermeer, Hedwiges Madura, Edqar Manucharyan, Jan Vertonqhen Eredivisie Zondag 21 januari 2007 - Amsterdam ArenA - 44.740 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - FC Utrecht 2-0 (2-0) Scoreverloop: 11Heitinga 1 -0,21Wesley Sneijder 2-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Jaap Stam©, Thomas Vermaelen; Gabri (64. George Ogararu), John Heitinga, Wesley Sneijder, Urby Emanuelson (76. Olaf Lindenbergh); Tom de Mul, Klaas Jan Huntelaar, Ryan Babel (56. Leonardo) Coach: Henk ten Cate Niet ingezet: Dennis Gentenaar, Hedwiges Maduro, Kenneth Perez, Maura Rosales FC Utrecht: Michel Vorm; Tim Cornelisse, Erik Pieters, Joost Broerse (60. Peter Kopteff), Etienne Shew-Atjon (62. Jahri Valentijn); Rick Kruys, Gregoor van Dijk Tom Caluwé (79. Jean Paul de Jong), Hans Somers; Robin Nelisse, Marco Fortuné Coach: Foeke Booy Niet ingezet: Darl Douglas, Franck Grandel, Giuseppe Rossini, Kees van Bnnren vT/fo'' NEC - Ajax Ajax besloot het voetbaljaar 2006 met een gelijkspel tegen NEC: 2-2. Vooral Ajacied Dennis Gentenaar beleefde een middag vol hoogte- en dieptepunten in het Goffertstadion. In zijn geboortestad en tegen zijn oude club NEC kon de keeper lachen en treuren. Het meters hoge spandoek dat vlak voor de wedstrijd werd ontrold, moet de kee per van Ajax kippenvel hebben bezorgd. Gentenaar zag zichzelf terug op het ko lossale dundoek. De Ajacied werd met het fraaie eerbetoon van de thuisclub bedankt voor alle bewezen diensten. 'Ik had dit niet verwacht, kreeg kippenvel toen ik het doek zag. Ongelooflijk dat zoiets voor mij wordt gedaan.' Tien seizoenen lang verdedigde hij met overgave de Nijmeegse clubeer. Uitgerekend in een uitwedstrijd tegen zijn oude club NEC, verdedigde hij de eer van zijn club Ajax. 'Keepen, of beter gezegd, spelen is voor mij dit seizoen natuurlijk al heel bijzonder. Als je in actie mag komen tegen je oude club, maakt dat de dag extra speciaal en memorabel.' Eenmaal in de wedstrijd beleefde de Ajacied een bij vlagen tumultueus weer zien met zijn oude club. De eerste helft kabbelde nog relatief rustig voort. Na een dik uur kwam het treffen pas echt tot ontbranding. Met de openingstreffer stak Kenneth Perez de lont in het kruitvat. De Deen, teruggekeerd na een schorsing van vijf duels, bekroonde zijn dribbel met een fraai schot. Romano Denneboom en Peter Wisgerhof brachten de thuisploeg kort achter elkaar op voorsprong. Ajax wan kelde, maar knokte zich met de doeltref fende kopgoal van Gabri alsnog verdiend naast NEC. Een winnend, Amsterdams slotakkoord zat er niet meer in. Een kleine week na het verlies bij Vitesse kon nieuw puntenverlies niet worden voorkomen. Dat zijn ploeg was blijven steken op een gelijkspel bezorgde Gentenaar achteraf toch nog iets van een katterig gevoel. 'We hebben twee punten laten liggen,' herhaalde Gentenaar nog maar eens, na het slaken van een diepe zucht. 'Vandaag had er voor ons wel meer in gezeten dan een punt.' Trainer Henk ten Cate baalde zichtbaar, want er was Ajax alles aan gelegen om het jaar te besluiten met een zege. Het mocht niet zo zijn. Ook niet omdat de Ajacieden te veel kansen lieten liggen. 'We hebben NEC vandaag aardig in het zadel geholpen,' constateerde de Ajax- trainer. 'Het was op bepaalde momenten of er een zekere angst in onze ploeg kroop. Vooral in onze eigen zestien had den we het soms moeilijk. We liepen te veel achteruit. Daarmee maakten we het onszelf moeilijk. De tegenstander werd alleen maar sterker.' Gabri viert de gelijkmaker tegen NEC. ..O, Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 76