Maandag 11 december - zondag 21 januari Maandag 11 december De wedstrijd die Jong Ajax bij Jong RKC zou spelen, wordt afgelast. Ajax zal met 19 spelers naar België vertrekken waar de laatste groeps wedstrijd in de UEFA Cup wordt gespeeld. Reden voor de extra man is de twijfel rond de fitheid van Ryan Babel. Ajax bezoekt de VU Kinderkliniek in Amsterdam om de zieke kinderen een hart onder de riem te steken. Dinsdag 12 december Ryan Babel is hersteld van een buik griep en kan woensdag starten tegen Zulte Waregem. Woensdag 13 december Vandaag wordt bekend dat oud- Ajacied Cor van der Hart op 78- jarige leeftijd is overleden. Ajax wint met 0-3 van Zulte Waregem en eindigt achter Espanyol als tweede in de groep. Donderdag 14 december Jong Ajax krijgt een lesje in effec tiviteit en verliest met liefst 4-1 in Waalwijk bij Jong RKC. Vrijdag 15 december Ajax wordt aan het favoriet geachte Werder Bremen gekoppeld in de vol gende ronde van de UEFA Cup. 'Een mooie maar zware loting,' laat trai ner Henk ten Cate weten. Zaterdag 16 december Ajax Al eindigt het jaar met een fraaie en verdiende 2-1 zege bij Feyenoord. Toby Alderweireld en Vurnon Anita zijn de doelpuntenmakers. Zondag 17 december Ajax wint eenvoudig met 1-3 van Excelsior door drie goals van Klaas Jan Huntelaar. De Rotterdammers eindigen het duel met negen man. Maandag 18 december Bij een 0-0 stand kan het duel tussen Jong Ajax en Jong Utrecht niet wor den uitgespeeld. Lichtuitval is de reden van het staken in de 81ste minuut. Omhaal 1Aron Winter in de nieuwjaarswedstrijd. Dinsdag 19 december Ajax contracteert Leonardo. De speler van NAC tekent voor 2,5 jaar en begint in januari. Urby Emanuelson krijgt de 'Fanny' van de gemeente Amsterdam als talent van het jaar. Woensdag 20 december In twee uitspraken verklaart het Hof Amsterdam het beroep van Ajax tegen twee opgelegde naheffingsaanslagen in verband met transfers van Laudrup enArveladze gegrond. DeAjacieden hebben een gezellig kerstdiner na af loop van de woensdagtraining. Donderdag 21 december Op de Toekomst komen Ajacieden bijeen om elkaar fijne kerstdagen te wensen. Zondag 24 december Zdenek Grygera speelt zijn honderd ste wedstrijd voor Ajax. Plaats van het jubileum is het Gelredome waar Ajax tegen Vitesse een comfortabele 2-0 voorsprong verspeelt en uitein delijk met 4-2 verliest. Maandag 25 december De selectie ondergaat een straf- training wegens de wanprestatie in Arnhem. De spelers krijgen bo vendien een boete opgelegd, die zal worden overgemaakt naar een goed doel. Dinsdag 26 december Ook op tweede kerstdag wordt, in de Amsterdam ArenA, getraind door de selectie. Ten overstaan van de verzamelde sportjournalisten analy seert Henk ten Cate de eerste helft van het seizoen. Woensdag 27 december Ajax besluit de laatste thuiswed strijd van het kalenderjaar met een 2-0 zege op Roda JC. De eindstand wordt al voor rust bereikt door doelpunten van Wesley Sneijder en Zdenek Grygera. Vrijdag 29 december Klaas Jan Huntelaar wordt door bestuurslid Jean Fraiponts van de IFFHS, de internationale federatie van voetbalhistorici en -statistici, gehuldigd als 's werelds meest trefze kere voetballer van 2006. Zaterdag 30 december Ajax eindigt het jaar met een 2-2 gelijkspel tegen NEC. In Nijmegen zijn de doelpuntenmakers voor Ajax Kenneth Perez, die na een uur de score opent, en Gabri, die de opgelo pen achterstand wegwerkt en zo een punt redt voor zijn ploeg. Woensdag 3 januari Het contract met Jan Vertonghen wordt opengebroken en verlengd. De vernieuwde overeenkomst met de 19-jarige Belg gaat in per 1 juli 2007 en loopt tot en met 30 juni 2011. Zaterdag 6 januari Jong Ajax boekt een knappe zege op eerstedivisionist HFC Haarlem (2-4). In het oefenduel maken de Amsterdamse beloften een 2-0 ach terstand ongedaan. Zondag 7 januari Voorafgaand aan de nieuwjaarsre ceptie spelen Lucky Ajax en de tech- Aiax Magazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 70