Heinz Stuy in de spits. FOTO: SPAARNESTAD FOTOARCHIEF strijd van Hedwiges Maduro won Ajax met 2-1. Krol roemde de col lectieve prestatie van zijn ploeg na de uitschakeling in de UEFA Cup. In de drie wedstrijden waarin Krol aan het roer stond won Ajax overigens iedere keer, daarmee Krol tot de pro centueel meest succesvolle trainer uit de Ajax-historie makend. Henk ten Cate Soms is het na een succesvolle Europa Cupwedstrijd moeilijk om 'de knop om te zetten' voor een doorsnee ere divisiewedstrijd. Begin oktober 1984 won Ajax met 14-0 van Red Boys Differdange. In een advertentie in Het Paroolonder de kop 'Er gebeurt méér in De Meer' (een vaste slogan van Ajax bij een thuiswedstrijd in die jaren), werd beloofd het vier dagen later tegen Go Ahead Eagles nog eens dunnetjes over te doen. En de 8.000 toeschouwers zagen inder daad binnen zes minuten al twee doelpunten. Via Michel Boerebach stond het 2-0 voor Go Ahead, dat speelde met ene Henk ten Cate in de ploeg. Deze was zeer actief bij het protesteren bij scheidsrechter Bosman, nadat deze Ajax bij een 0-2 stand ten onrechte een strafschop had gegeven. Ten Cate: 'Je ziet zo'n man denken, Ajax met 2-0 achter, dat kan eigenlijk niet.' Ajax den derde hierna door tot 7-2. Een voor een historica als onderge tekende 'populaire' wedstrijd is een andere ontmoeting tussen Go Ahead en Ajax, die van 6 juni 1971. En dat terwijl volgens trainer Rinus Michels 'deze wedstrijd in feite niet meer bestond'. De trainer verklaarde zich nader: 'Voor ons was het seizoen woensdagavond afgelopen toen we de Europa Cup pakten.' Maar de laatste competitiewedstrijd moest nog gespeeld worden, of die cup nou gewonnen was of niet, en juist deze wedstrijd werd er een die nogal eens terugkomt in historische be schouwingen, waarin bijvoorbeeld wedstrijden om des keizers baard of voetballende keepers of zwaar geblesseerde spelers of gestopte én gemiste strafschoppen of blamages of laatste wedstrijden of - in dit geval - 'naspelen' behandeld wor den. Om alle facetten van die vooraf als 'al niet meer bestaand' bestem pelde wedstrijd nog even langs te lopen: de wedstrijd ging voor zowel Go Ahead als Ajax nergens meer om (Feyenoord was al kampioen), Heinz Stuy speelde in de spits, Wim Suurbier raakte zwaar geblesseerd, Sies Wever stopte een strafschop, Gerrie Mühren miste er een en Velibor Vasovic speelde zijn laat ste wedstrijd voor Ajax. Ongewild, trouwens. De Joegoslaaf had met de Europa Cupfinale afscheid genomen, maar moest nu vanwege het afha ken van Suurbier het laatste kwar tier toch nog de wei in. Ajax had maar één reservespeler op de bank, Vasovic. Go Ahead-trainer Barry Hughes: 'De Europa Cupwinnaar heeft vandaag laten zien dat het geen reserves heeft.' Weddenschap De (on)gein begon allemaal met een weddenschap tussen Stuy en Michels, die zijn oorsprong vond, anderhalve week eerder, na afloop van Ajax - Feyenoord. Ajax verloor die wed strijd, met als inzet min of meer het landskampioenschap, met 3-1. Stuy zag gedurende de wedstrijd steeds meer Feyenoorders alléén op hem af komen. Met het oog op de een week later te spelen Europa Cupfinale tegen Panathinaikos drukte trainer Michels na afloop Stuy op het hart om niet, zoals tegen Feyenoord, ffihruari

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 63