nauwernood twee keer met 1-0 tegen respectievelijk GVAV en DOS. De semiprofs waren vermoeid. Slap excuus In later jaren was het steevast een tactiek van tegenstanders als ze tegen het van een Europa Cupwedstrijd terugkomende Ajax moesten: er flink bovenop zitten, want de Europa Cupvermoeienissen zitten vast nog ergens in de Ajax-lichaampjes. 'Ajax lijkt nog altijd niet te beseffen dat het aan zijn stand verplicht is iedere wedstrijd weer tot het uiterste te gaan. Na de vloeiende demonstra tie van woensdag liet de landskam pioen het gisteren tegen Volendam vooral wat betreft werklust afweten,' schreef Het Parool op 3 oktober 1977, de dag na de ontluisterende thuisnederlaag tegen Volendam (1-2). De woensdag voor de wedstrijd had Ajax nog fantastisch gespeeld tegen Lillestrom (4-0). 'Donderdag na de Europa Cup heb ik al gezegd dat het nog te vroeg voor ons was om te juichen,' schreef aanvoerder Ruud Krol in zijn column in de zelfde krant. 'Aan werklust heeft het ons gisteren ontbroken, of hij was in ieder geval onvoldoende. Ik vind namelijk niet dat we dat mogen afschuiven op onze Europa 2 oktober 1977: Ajacied Geert Meijer kijkt zorgelijk; Ajax gaat met 2-1 verliezen van Volendam. FOTO: GEORGE VERBERNE Cupwedstrijd van woensdagavond. Dat zou ik zelf tenminste een slap excuus vinden van fullprofs voor de afgang, die een nederlaag thuis tegen Volendam toch wel te noemen is.' Het is een veelbeproefd recept van voetballers: politiek correct beweren dat iets geen excuus mag zijn, maar het toch even noemen, zodat het toch een béétje als een gerechtvaardigd excuus overkomt. Linksbuiten Simon Tahamata was tegen de Noren (figuurlijk gespro ken) de grote man geweest, maar Een wervelend Ajax, met uitblinker Simon Tahamata, versloeg na de blamage op Cyprus PSV met 4-1FOTO: GEORGE VERBERNE werd tegen Volendam gewisseld. De omgekeerde weg zou Tahamata ruim twee jaar later bewandelen. Voor de Europa Cupwedstrijd op Cyprus tegen Omonia Nicosia werd hij gespaard door trainer Leo Beenhakker. Ajax had immers thuis al met 10-0 gewonnen en de aanvaller kon wel wat rust gebruiken, meende Beenhakker. Helaas waren de spelers die wel de wei in moesten die mening ook over zichzelf toegedaan: Ajax verloor met 4-0, Tahamata viel wel nog in. De ochtend na de wedstrijd reed de selectie vanaf Schiphol met een door naar de Meer voor een straftraining. Iedere speler kreeg een boete van 500 gulden opgelegd. Drie dagen later, op 11 november 1979, versloeg een wervelend Ajax PSV met 4-1. Grote uitblinker: Simon Tahatama. 'Als ze je rust geven, dan voel je je wel een beetje belangrijk. Maar ik had het niet nodig, die rust. Ik wilde spelen en was dan ook een beetje verrast dat ik ernaast stond. Als wisselspeler ben ik op Cyprus met de koffers gaan lopen sjouwen en dat had ik al een jaar of twee niet meer gedaan. Na de wedstrijd was er de irritatie over de blamage. Die heeft zich vandaag dubbel en dwars uitbetaald. We moeten maar vaker met 4-0 verliezen!' fp.hniari 9007

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 61