van Hedwiges Maduro Stoba met foenchi Hedwiges Maduro neemt zijn beurt als kok in Kijkje in de keuken zeer serieus. Dat moet ook wel, want moeder Maduro, fervent lezer van de culinaire rubriek in Ajax Magazine, heeft haar zoon tot in de puntjes 'voorbereid. Een dag eer der is de moeder van 'Wiges' op bezoek geweest in het gezellige Almeerse huis van de Ajacied en heeft ze het recept van de stoba opgesteld en de bereiding ervan uitgebreid voorgedaan. Maar nu, een dag later, moet Hedwiges het zelf opknappen. Bijgestaan door vriendin Joyce en speels tegenge werkt door hond Chelsea (geen verwijzing naar de volgende club van Maduro maar gewoon een mooie meisjesnaam) zet de middenvelder zich aan het bereiden van de Antilliaanse maaltijd. Een lange lijst met ingrediënten en de bereidingswijze ligt op het aanrecht. 'Mijn vader en moeder zijn experts in de Antilliaanse keuken. Al komt mijn moeder van Curasao en mijn vader van Aruba, dus zit er wel wat verschil tussen hun gerechten. Nu ik een eigen huis heb, eet ik vaak stamppotten, rijst, kip en pasta. Toen ik nog bij mijn ouders woonde, at ik vaker Antilliaanse gerechten.' Hedwiges geniet van het huis dat hij samen met Joyce bewoont. 'We wonen er nu bijna een jaar. Daarvoor woonde ik nog bij mijn ouders, en het verschil is dat ik nu alles zelf moet doen. Dan besef je pas hoeveel je ouders altijd voor je gedaan hebben!' Joyce kookt het vaakst, Hedwiges het lekkerst, vertellen de geliefden. 'Ik kook een beetje op gevoel,' zegt Hedwiges, die zich een uitstekende kok toont. 'Van mijn moeder heb ik geleerd dat je ook voor de sier moet koken: ook het eten moet er kleurrijk uitzien.' Moeder Maduro mag trots zijn op haar zoon. De stoba ziet er prachtig uit en smaakt verrukke lijk, zeker in combinatie met de polentataart die Maduro zo kunstig heeft gemaakt. Verslaggever en fotografe worden uitgenodigd door Hedwiges en Joyce om aan de feestelijk versierde eettafel de Antilliaanse maaltijd te proeven. De niet veel later lege borden zijn het bewijs van goedkeuring. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 58