DAG 7 Kaapstad Er zijn saaiere dagen denkbaar in een voetballeven. Snuffelen aan Gabri Oog in oog staan met een giraffe, leeuw, olifant en gnoe? Het overkwam de Ajacieden tijdens de safaritocht door het Aquila-reservaat. Vier groene safariwagens maakten een korte reis dwars door het Afrikaanse land. Onder begelei ding van twee gidsen werden de Amsterdammers twee uur lang rondgeleid. Via de neushoorns, imposante kolossen van bijna drie ton, en giraffes werd koers gezet richting de leeuwen. De camera van menige Ajacied had het zwaar te verduren. De zandpaden waren droog en daarmee stoffig. De laatste regenbui viel vijf maanden terug. De tocht door het droge land schap leverde fraaie plaatjes op. Fiks door elkaar geschudde Ajacieden in een stofwolk, zoiets zie je niet elke dag. De giraffes, struisvogels, springbokken en gnoes kunnen zich vrij bewegen over het reservaat. Olifanten waren vandaag alleen te bewonderen achter het hek. Toen halt werd gehouden bij de olifantenkooi, hadden Mona en Muffyjohn in eerste instantie weinig oog voor het bezoek. Quasi ongeïnteresseerd draaiden de dieren hun kolossale achterwerken naar de camera's. De gidsen brachten hun loktechnieken in de prak tijk. Het van de lunch overgebleven fruit bleek een prima middel om de dieren naar het hek te lokken. Niet veel later staken de olifanten hun slurven door het hek. Gabri werd veruit het langst besnuffeld. De Spanjaard viel duidelijk in de smaak bij de olifanten. Gabri hield zich opval lend koest onder de snuffelsessie. Proosten op de Missie De Missie Kaapstad is in gang gezet. Met een fees telijk diner in Stellenbosch namen Nederlanders en Zuid-Afrikanen afscheid. Kort voor de terugreis naar Amsterdam had Jaap Stam namens de spe lersgroep nog een aardige verrassing in petto. De eerste steen voor het nieuwe stadion van Ajax Cape Town is gelegd. Het stadion gaat er komen. De bouw begint later dit jaar. Hetzelfde kan wor den gezegd van het Johan Cruyff Court in de wijk Crossroads. Ook het sportveld wordt aangelegd. Het waren hoogtepunten in een historische week. Hoogtepunten die vooral ook de Kaapstedelingen die het nodig hebben, verder moeten helpen. In het Cape Winelands District werd geproost op een fraaie toekomst. Een toekomst die Nederland en Zuid-Afrika (nog) dichter bij elkaar kan bren gen. Premier Ibrahim Rasooi van de provincie West Kaap was naar Stellenbosch gekomen om die am bitie extra kracht bij te zetten. Van de Nederlandse consul-generaal in Kaapstad, Bosscher, kon het zelfde worden gezegd. Het Nederlandse consulaat was een van de organisatoren van de afsluitende avond. Ook South African Airways, de Zuid- Afrikaans-Nederlandse Kamer van Koophandel SANEC en het Zuid-Afrikaanse bureau voor toe risme maakten de avond mogelijk. 'Voetbal is meer dan sport alleen,' hield Rasooi zijn toehoorders voor. 'Sport biedt hoop voor de toe komst. Hopelijk blijven Ajax Cape Town en Ajax Amsterdam, Zuid-Afrika en Nederland, kennis en kunde uitwisselen.' Voorzitter John Jaakke be dankte de premier met een Ajax-geschenk. Rasooi ontving een kunstig gevlochten Ajax-kunstwerk; een voetballer met het illustere rugnummer 14. 'Dit is geen missie in de oude zin van het woord. We komen nu juist om iets te delen,' sprak Jaakke vervolgens. 'Het is vanavond tijd om iedereen hier te bedanken. We hebben hier met elkaar al ontzettend veel bereikt. De sporttaal is een taal die iedereen begrijpt. Daarom willen we het voetbal ook naar de townships brengen. Ajax staat ook voor opleiden. We willen mensen en kinderen echt iets bijbrengen. Ajax is hier zeven jaar geleden gekomen en we blijven hier ook.' Ajax-aanvoerder Jaap Stam verraste zijn voor zitter door vervolgens zelf nog het woord te nemen. Als dank voor de hartelijke ontvangst en de geboden gastvrijheid draagt de selectie liefst 25.000 euro bij aan de bouw van het nieuwe stadion. 'Ook deze bijdrage is hopelijk een goede stap richting een mooie toekomst,' besloot Stam de verrassingsactie. Premier Rasooi ontvangt van John Jaakke een Ajax-kunstwerk. Aiax Maaazine

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 52