DAG 6 Kaapstad Klein wint van groot Lachende en treurende Ajacieden op het veld van het Athlone Stadion. Ajax Cape Town won van de grote broer uit Amsterdam (3-1). Ondanks het verschil in perspectief hadden winnaar Hans Vonk en verliezer Mitchell Donald allebei reden tot lachen. Zelden zal Ajax zo duidelijk twee gezichten heb ben getoond als op zondag 14 januari 2007. De middag die zo vrolijk begon, eindigde in mineur. Ryan Babel bracht de Amsterdammers na een kwartier op voorsprong. Op aangeven van Tom de Mul bekroonde de Ajacied een prima Ajax-aanval met een treffer. Hans Vonk belet Kenneth Perez het scoren. Tot aan de rust had Ajax nauwelijks proble men met de thuisploeg. Na de pauze maakten de Amsterdammers alsnog slagzij. Wat weinigen vooraf hadden verwacht werd toch werkelijk heid. Op frivole wijze stelde de thuisploeg de zege bijna probleemloos veilig. Binnen luttele minuten werkte Ajax Cape Town zich voorbij de gasten. Zes minuten waren genoeg om een 0-1 achter stand om te buigen naar een 3-1 voorsprong. Granwald Scott was met zijn twee treffers de held van het thuispubliek. Nathan Paulse nam nog geen minuut na te zijn ingebracht de derde treffer voor zijn rekening. Jaap Stam en Wesley Sneijder bleven vanwege lichte klachten uit voorzorg langs de kant. De broederstrijd betekende het eerste optreden in het Ajax-shirt voor Leonardo. 'Vooral wat betreft beleving was het verschil groot tussen de ploeg die de eerste helft speelde en de ploeg die er de tweede helft stond,' keek trainer Henk ten Cate terug op het teleurstellend verlo pen duel. De Ajax-trainer stuurde halverwege de wedstrijd een compleet nieuw elftal het veld in. 'De ploeg die na rust speelde was beduidend slechter,' stelde Ten Cate. 'Ik had niet ingecalculeerd dat het verschil zo groot zou zijn. Op papier leken beide ploegen gelijkwaardig. Het was een bewuste keuze om iedereen te laten spelen. Dit resultaat is vooral vervelend omdat je hier met een heel goed gevoel komt. We hebben de afgelopen week hard gewerkt en goed getraind. Dan wil je die week goed af sluiten. Toch laat je je hier op eenvoudige manier wegspelen. Het kan niet waar zijn dat je drie goals tegen krijgt in zes minuten. We zijn op pijnlijke wijze met onze neus op de feiten gedrukt. Deze uitslag staat slordig. Je verliest prestige. Het grote Ajax verliest toch van het kleine Ajax. Maar toch moeten we er niet te zwaar aan tillen.' Ten Cate zag wel degelijk ook lichtpuntjes in de tweede helft. Zo ontving Leonardo terecht lof voor zijn eerste wedstrijd in het Ajax-shirt. 'Hij had een paar dreigende acties.' Ajax had nog een debutant in de gelederen. Mitchell Donald maakte zijn eer ste minuten in Ajax 1 als controlerende rechtshalf. De A-junior speelde de hele eerste helft. Donald kon achteraf als een van de weinige Amsterdamse Ajacieden lachen. Stralend van trots repte Donald direct na de wedstrijd over 'een heel mooie erva ring'. Op hetzelfde moment dropen zijn ploegge noten teleurgesteld af richting kleedkamer. Junior Mitchell Donald liet een qoede indruk achter. De supporters van Ajax Cape Town hadden er zin in.

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 51