DAG 2 DAG 3 Kaapstad Trainer Henk ten Cate sprak zijn mannen kort toe tijdens de eerste training. Vurnon Anita 'Het gaat tot nu toe best goed, al is het wel warm,' trekt Vurnon Anita een eerste conclusie na twee dagen trainingskamp in Kaapstad. Het witte trainingsshirt met nummer 24 is doorweekt. Zweet baant zich in stroompjes een weg naar de grond. 'Veel drinken is echt nodig. Vooral omdat je elke training weer veel moet geven, diep moet gaan. Als je te weinig drinkt, word je daar vanzelf voor gestraft. Dan voel je je direct minder lekker in het veld.' Net als Mitchell Donald (Ajax Al) en Jeffrey Sarpong (Jong Ajax) kreeg ook Anita de kans mee te reizen naar Zuid-Afrika. De Missie Kaapstad biedt de toptalenten volop leerzame momen ten. De 17-jarige Anita neemt alle indrukken en leermomenten als een spons in zich op. De op Curasao geboren Ajacied weet welke momenten hij even zorgeloos kan genieten. Genieten van zijn voorlopige plekje in de selectie. En genieten van het fascinerende land waar Ajax zijn trainings kamp heeft opgeslagen. 'Het is prettig dat Mitchell en Jeffrey ook mee zijn. Dat maakt het allemaal toch iets gemakke lijker.' Met branie: 'Maar genoeg jongens kende ik al hoor.' Anita lacht. Trots vertelt hij over de trainingen en wedstrijden met Jong Ajax. Regelmatig schuiven spelers van Ajax 1 aan bij de Beloftenploeg. Vurnon Anita weert zich tiidens de training. Terwijl de selectie in de brandende zon de middagtraining afwerkte, bezocht een deel van het Ajax-gezelschap de Tafelberg. Hoofd jeugdoplei dingen John van den Brom genoot van het indrukwekkende uitzicht. Missie gelanceerd De Missie Kaapstad werd op de derde dag van het verblijf in Zuid-Afrika officieel gestart. De Ajacieden verzorgden een clinic in het township Philippi. Klaas Jan Huntelaar droeg letterlijk zijn steentje bij aan de bouw van een Johan Cruyff Court. Twee bijzondere evenementen op een unieke dag in Kaapstad. Zowel de clinic als de aanleg van het sportveld raken de ziel van de Missie Kaapstad. Op donderdag 11 januari 2007 klonk het symbolische startschot van een project waar de Kaapstedelingen én Ajax Cape Town van moeten profiteren. Gestreefd wordt naar een sportieve, gezonde, veilige en welvarende toekomst. De Ajacieden gaven 's ochtends het goede voor beeld met een voetbalclinic in Philippi. Op een veld nabij de lokale politiekazerne werd een bal letje getrapt met de jeugd. Trainers van Ajax Cape Town stonden de voetballers uit Amsterdam en Philippi bij. 'Alleen wie van de bal houdt, kan een goede speler worden,' hield Ajax Cape Town-trainer Riyaad Khan zijn spelertjes voor. De jeugd uit krottenwijk Philippi was van top tot teen gestoken in Ajax- wedstrijdkleding. Honderden roodwitte shirts, broekjes en sokken vonden een nieuwe eigenaar in Kaapstad. 'Al deze jongetjes stralen plezier uit,' viel Wesley Sneijder direct op in Philippi. 'Allemaal willen ze profvoetballer worden. Het is een droom die je vooral deze kinderen van harte gunt.' Met een armgebaar richting de krotwoningen iets verderop: 'Als je hier als Nederlander loopt, ga je het leven vanzelf relativeren. Nederlanders zijn nuchter. Maar hier zie je pas echt hoe groot de armoede is. Als je de huisjes hier ziet, besef je hoe zwaar het leven hier moet zijn.' Nicolae Mitea was tijdens de clinic nog iets anders opgevallen: 'Ondanks de moeilijke leefomstandig heden zijn de mensen ontzettend dankbaar. Een beetje praten is al genoeg om ze blij te maken. De kinderen hier zijn ook trots. Tijdens het voetballen vergeten ze waar ze vandaan komen.' Direct na de voetbalclinic werd de symbolische eerste steen gemetseld van het nieuwe stadion van Ajax Cape Town. De club komt vanaf de bouw (die halverwege dit jaar start) letterlijk dichter bij de mensen te staan. Jaap Stam metselde aan Ryan Babel laat een bewoner van het township Philippa breeduit lachen. De Ajacieden verzorgden samen met trainers van Ajax Cape Town een clinic in het stadion van Philippi. februari ?Df)7

Magazine (1987-2007) | 2007 | | pagina 47